Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwszy Łazarzanin urodził się w szpitalu Św. Rodziny w 295 minucie 2020 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pierwszy Łazarzanin urodził się w szpitalu Św. Rodziny w 295 minucie 2020 roku
02-01-2020 12:34   Janusz Ludwiczak
Dopiero o godz. 4:55 miał miejsce pierwszy poród w szpitalu ginekologiczno-położniczym Św. Rodziny. W sumie do wieczora pierwszego dnia nowego 2020 roku przy Jarochowskiego przyszło na świat czworo nowych poznaniaków. W całym ubiegłym roku urodziło się tutaj w sumie 2 761 dzieci.

Jak powiedziała nam położna pierwsze narodziny w szpitalu Św. Rodziny miały miejsce o godz. 4:55, na świat przyszła dziewczynka, która waży 3,45 kg. Do wieczora w klinice na Jarochowskiego miały miejsce cztery porody.

Rok temu pierwsze narodziny miały miejsce już w 50 minucie. Z kolei na początku 2018 r. pierwszy poród odbył się o godz. 2:14, w 2017 – o 6:32, a sześć lat temu, 1 stycznia 2014 r. w szpitalu św. Rodziny nie odbył się żaden poród.

W całym 2019 roku w szpitalu Św. Rodziny urodziło się w sumie 2 761 dzieci, a rok wcześniej – 2 924. Porodówka przy Jarochowskiego oblężęnie miała trzy lata temu, kiedy to 30 grudnia o godz. 16:00 urodziło się 3-tysięczne dziecko w ciągu roku, co było rekordem.

Dodajmy, że pod koniec listopada 2019 chwilo została zamknięta porodówka w św. Rodzinie ze względu na brak miejsc i zwiększoną liczbę kobiet spodziewających się urodzić dziecko.

– Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Oddział został chwilowo zamknięty. Nie jest to sytuacja wyjątkowa, bo w listopadzie obserwujemy dużą liczbę porodów. Mieliśmy już takie sytuacje w tym miesiącu – tłumaczyła Urszula Łaszyńska, rzecznik Specjalistycznego Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Z kolei w szpitalu przy Polnej w listopadzie odebranych zostało około pół tysiąca porodów. Powodem zwiększonej liczny porodów mogły być... Walentynki, które przypadły 9 miesięcy temu...


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: