Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwszy Łazarzanin urodził się w szpitalu Św. Rodziny w 295 minucie 2020 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pierwszy Łazarzanin urodził się w szpitalu Św. Rodziny w 295 minucie 2020 roku
02-01-2020 12:34   Janusz Ludwiczak
Dopiero o godz. 4:55 miał miejsce pierwszy poród w szpitalu ginekologiczno-położniczym Św. Rodziny. W sumie do wieczora pierwszego dnia nowego 2020 roku przy Jarochowskiego przyszło na świat czworo nowych poznaniaków. W całym ubiegłym roku urodziło się tutaj w sumie 2 761 dzieci.

Jak powiedziała nam położna pierwsze narodziny w szpitalu Św. Rodziny miały miejsce o godz. 4:55, na świat przyszła dziewczynka, która waży 3,45 kg. Do wieczora w klinice na Jarochowskiego miały miejsce cztery porody.

Rok temu pierwsze narodziny miały miejsce już w 50 minucie. Z kolei na początku 2018 r. pierwszy poród odbył się o godz. 2:14, w 2017 – o 6:32, a sześć lat temu, 1 stycznia 2014 r. w szpitalu św. Rodziny nie odbył się żaden poród.

W całym 2019 roku w szpitalu Św. Rodziny urodziło się w sumie 2 761 dzieci, a rok wcześniej – 2 924. Porodówka przy Jarochowskiego oblężęnie miała trzy lata temu, kiedy to 30 grudnia o godz. 16:00 urodziło się 3-tysięczne dziecko w ciągu roku, co było rekordem.

Dodajmy, że pod koniec listopada 2019 chwilo została zamknięta porodówka w św. Rodzinie ze względu na brak miejsc i zwiększoną liczbę kobiet spodziewających się urodzić dziecko.

– Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Oddział został chwilowo zamknięty. Nie jest to sytuacja wyjątkowa, bo w listopadzie obserwujemy dużą liczbę porodów. Mieliśmy już takie sytuacje w tym miesiącu – tłumaczyła Urszula Łaszyńska, rzecznik Specjalistycznego Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Z kolei w szpitalu przy Polnej w listopadzie odebranych zostało około pół tysiąca porodów. Powodem zwiększonej liczny porodów mogły być... Walentynki, które przypadły 9 miesięcy temu...


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: