Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Małeckiego odholowano 8 samochodów – kierowcy zapłacą przynajmniej 500 zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Małeckiego odholowano 8 samochodów – kierowcy zapłacą przynajmniej 500 zł
31-12-2019 21:55   Janusz Ludwiczak
W ósmą godzinę ostatniego dnia 2019 roku w rejonie Skweru Eki z Małeki oraz na fragmencie ulicy Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej wprowadzono zakaz parkowania i zatrzymywania się. Straż Miejska wywiozła w sumie 8 samochodów. Kierowcy, którzy nie dostosowali się do przepisów otrzymają 100-złotowy mandat, 1 punkt karny i poniosą koszty związane z odholowaniem pojazdu oraz zapłacą 400 zł za każdą dobę pozostawionego auta na parkingu miasta.

Jak już informowaliśmy zmiana organizacji ruchu wprowadzona została we wtorek, 31 grudnia o godz. 8:00 i obowiązywać będzie przez dobę, do Nowego Roku, 1 stycznia 2020 r. do godz. 8:00. Zakaz parkowania i zatrzymywania został wprowadzony na ulicy Małeckiego – na odcinku od Rynku Łazarskiego do ul. Strusia oraz wokół skweru przy zbiegu ulic Granicznej i Łukaszewicza.

Zmiany mają związek z organizacją "sąsiedzkiego sylwestra oraz ze względów bezpieczeństwa.

– O zmianach informowały znaki drogowe już od 23 grudnia. Ponadto za wycieraczkę samochodów wkładaliśmy ulotki informacyjne. Informacja była w mediach, również na Państwa portalu. Zakaz parkowania i zatrzymywania się wprowadzany jest co roku przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. W poprzednich latach na Małeckiego płonęły meble – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Kierowcy, którzy nie przestawili swoich aut będą muszą liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.

– Ponadto kierowcy, którzy nie przeparkowali swoich samochodów zapłacą 400 złotych za każdą dobę samochodu odstawionego na parking – dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej Poznania.

Przypomnijmy. Do tej pory "huczny" sylwester na Małeckiego powtarzał się co roku. W 2010 roku grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego, w pobliżu Granicznej i Łukaszewicza i urządzając w ten sposób ognisko. Na miejscu pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, jednak chuligani próbowali pobić strażaków i nie dopuścić do ugaszenia pożaru. Potrzebna była interwencja policji. Funkcjonariusze pojawili się z tarczami i pałkami. Zarówno w stronę strażaków, jak i policjantów poleciały m.in. butelki.

W 2012 roku policja zatrzymała trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą. Dwie pozostałe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej.

Niespokojnie było również na powitanie 2014 roku. Na ulicy Małeckiego i na Rynku Łazarskim pojawiło się ponad 10 radiowozów i policjanci uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową. W stronę funkcjonariuszy poleciały petardy i butelki. Zatrzymano dwie osoby.

Podobnie było również w 2015 roku. Czterech młodych mężczyzn odpowiedziało za napaść na funkcjonariuszy policji. W stronę mundurowych znów poleciały petardy oraz butelki po szampanie i piwie. Obyło się bez palenia mebli, jednak ktoś podpalił pojemnik śmieciowy na skrzyżowaniu ulic Małeckiego i Kanałowej. Pożar został szybko opanowany. Do innego, znacznie groźniejszego pożaru doszło w Nowy Rok tuż przed godz. 1 w kamienicy przy ul. Łukaszewicza 10 (narożnik Calliera).

Nieco inaczej miało być na Małeckiego podczas powitania 2016 roku. Koordynatorzy Otwartej Strefy Kultury przy współpracy Rady Osiedla Św. Łazarz zorganizowali po raz pierwszy sylwester sąsiedzki, podczas którego na mieszkańców czekał grill, a o północy "płonąca kanapa". Jednak niechlubnej tradycji stało się zadość. Grupa wandali podpaliła śmietniki. Policja zatrzymała osiem osób, z czego dwie odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, sześć pozostałych zostało aresztowanych za wzniecenie pożaru.

Za to po raz pierwszy spokojnie na Małeckiego było już dwa lata temu. Na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej odbył się "Sąsiedzki Sylwester na Skwerze". Mieszkańcy przywitali 2017 rok tanecznie przy muzyce hip-hopowej i klubowej. Chętni mogli ogrzać się przy koksownikach i ciepłej kiełbasie prosto z grilla. Nie zabrakło również fajerwerków, rac. Sylwester na Małeckiego po raz pierwszy od dłuższego czasu przebiegł bez większych incydentów. Zatrzymana została jedynie jedna osoba, która rzuciła w radiowóz petardę.

Podczas ubiegłorocznego sylwestra na Małeckiego policja nie zatrzymała ani jednej osoby, najprawdopodobniej niechlubna tradycja przeszła do historii. Podobno "tradycja" ogniska związana jest z pracownikiem drukarni, który pod koniec roku palił stare kalendarze. Z czasem mieszkańcy zaczęli dorzucać stare tapczany, meble, a nawet drzwi i opony. Ogień sięgał nawet drugiego piętra.

O godz. 23:00 sąsiedzki sylwester rozpocznie się już po raz piąty. Gwiazdą wieczoru będą donGURALesko oraz DJ Soina.


Komentarze (2)

19-01-2020 20:53:37
bingo
Co do kartek wkładanych przez Straż Miejską - parkuje na Małeckiego codziennie, moja żona również. W żadnym z tych dwóch pojazdów nie było żadnej kartki. A odpowiednie informacje powinny być również na klatkach. I to nie tylko na odcinku Małeckiego od Strusia do Rynku Łazarskiego, ale i na okolicznych terenach. Ja doskonale wiedziałem o tym, ale nowi mieszkańcy mogli nie zostać uprzedzeni, a jest ich ostatnio sporo w tej części Łazarza. Co do reszty nie mam uwag. Sam zakaz jest jak najbardziej wskazany, a i organizacja imprezy dużo lepszym rozwiązaniem niż walka z nią.
01-01-2020 12:42:54
De
Gwiazda? Zwykły patol internetowy a nie gwiazda.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: