Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kościele Chrystusa Sługi zamontowano witraże. "Kuria odrzuciła projekt z postaciami z Pisma Św." - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W kościele Chrystusa Sługi zamontowano witraże. "Kuria odrzuciła projekt z postaciami z Pisma Św."
29-12-2019 01:21   Janusz Ludwiczak
Trzy lata temu konsekrowany został kościół Chrystusa Sługi przy ul. Palacza. W oknach świątyni zamontowane zostały pierwsze witraże. Okazuje się, że Komisja Budowlana i Konserwatorska Kurii Metropolitalnej odrzuciła projekt przedstawiający postacie ze Starego i Nowego Testamentu związane ze służbą, w nawiązaniu do wyzwania parafii. – Należało przygotować projekt abstrakcyjny – informuje proboszcz.

Jak informowaliśmy w październiku przy wejściu głównym w kościele przy Palacza można było oglądać projekty witraży. Przed świętami Bożego Narodzenia pierwsze witraże zostały zamontowane w okna świątyni.

– Przed wakacjami złożyliśmy w Kurii inny projekt przedstawiający postacie ze Starego i Nowego Testamentu związane ze służbą, w nawiązaniu do tytułu naszego kościoła. Ten pierwszy projekt nie został jednak zaakceptowany. Należało przygotować projekt abstrakcyjny. I taki jest obecny projekt, który został zatwierdzony przez Komisję Budowlaną i Konserwatorską Krii Metropolitalnej w Poznaniu – informował ks. Rafał Czerniejewski, proboszcz Parafii Chrystusa Sługi.

Parafia Chrystusa Sługi została utworzona 30 listopada 2003 r., jednak już 31 sierpnia na działce przy ul. Palacza 7 odprawiono pierwszą msze świętą (pod chmurką). Kilka dni później rozpoczęto odprawiać nabożeństwa w prowizorycznej kaplicy, która mieściła się w blaszaku. Rok po utworzeniu parafii, jesienią 2004 roku zakończyła się budowa domu parafialnego i nowej kaplicy, a w kwietniu 2005 roku rozpoczęto budowę kościoła. Kościół Chrystusa Sługi został konsekrowany przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego 29 listopada 2016 r., czyli równo 13 lat od utworzenia parafii.

Obecnie proboszczem Parafii Chrystusa Sługi jest ks. kan. Rafał Czerniejewski, do tej pory proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach. Zastąpił on w połowie 2017 r. ks. kan. Mariana Ciesielskiego, który był pomysłodawcą utworzenia parafii na pograniczu Łazarza i Górczyna i budowniczym kościoła.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: