Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy zasiedli do wspólnej wigilii, zdala od rodzin, by czuwać nad naszym bezpieczeństwem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy zasiedli do wspólnej wigilii, zdala od rodzin, by czuwać nad naszym bezpieczeństwem
24-12-2019 23:33   Janusz Ludwiczak
11 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 usiadło do wspólnej wigilii, poza domem, z dala od żon, dziewczyn i rodzin. W jednostce przy Grunwaldzkiej 16a każdego dnia, również w Wigilię i święta strażacy pełnią służbę przez 24 godziny, by czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców Łazarza i sąsiednich dzielnic.

W JRG2 przy Grunwaldzkiej 16a pracuje 50 strażaków, każdego dnia służbę pełni i pozostaje w gotowości do wyjazdu pozostaje 11 z nich, który służbę pełnią aż przez 24 godziny, po czym mają następnie dobę lub 48 godzin przerwy. Bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców Łazarza i sąsiednich dzielnic zapewnia pięć wozów strażackich.

Strażacy zasiedli do wspólnej Wigilii, ale w każdej chwili są w gotowości. W przypadku zgłoszeń o pożarze czy wypadku natychmiast udają się na akcję. Na szczęście póki co święta mijają spokojnie.

Jak mówi pewne powiedzenie: "By ktoś mógł mieć wolne, ktoś musi pracować" oraz "służba - nie drużba", dlatego strażakom jak i pracownikom pozostałych służb życzymy spokojnych świąt.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: