Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska: Kobieta została potrącona przez samochód - przechodziła na czerwonym świetle - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska: Kobieta została potrącona przez samochód - przechodziła na czerwonym świetle
24-12-2019 17:35   Janusz Ludwiczak
Ok. 50-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Głogowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Kanałową i Berwińskiego. Piesza przechodziła na czerwonym świetle.

Do zdarzenia doszło w wigilię po godz. 10. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

– Doszło do potrącenia kobiety, która wbiegała na czerwonym świetle poza obrębem przejścia dla pieszych. Została potrącona przez osobowego mercedesa, w wyniku poniesionych obrażeń została zabrana do szpitala. Policjanci czekają na wyniki badań prowadzonych przez lekarzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagrania z monitoringu. To pozwoli bardzo precyzyjnie odtworzyć przebieg tego zdarzenia – powiedział Radiu Poznań mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej Policji.

Trzy tygodnie temu, w sobotę, 7 grudnia w tym samym miejscu doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego 28-letni kierowca potrącił pieszą, która przechodziła na przejściu dla pieszych na pulsującym świetle. Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Pomimo wysiłku lekarzy trzy godziny później 63-letnia kobieta zmarła.

Jednak w tym przypadku winnym zdarzenia jest najprawdopodobniej piesza, która przechodziła na czerwonym świetle, ale to wyjaśnia Policja, która odtwarza zdjęcia z monitoringu.

Dodajmy, że od kilku dni sygnalizacja świetlna na śródmiejskim odcinku ulicy Głogowskiej (aż do Ściegiennego) działa całodobowo. Miasto zapowiedziało również zmiany na głównej ulicy Łazarza, która docelowo ma zostać zwężona do jednego pasa ruchu, a kierowcy mają nie przekraczać 40-tki. Więcej o tym pisaliśmy w poniedziałek w artykule: Głogowska będzie zwężona do jednego pasa ruchu! Pojawi się ograniczenie prędkości do 40 km/h.


Komentarze (6)

27-12-2019 16:58:51
eka z małeki
w krajach cywilzowanych sprawcy ponoszą wszystkie koszty postępowania,oraz leczenia gamonia.Bo dlaczego za pieniądze z naszych podatków mają być leczeni???!!!Warto też rozważyć powództwo cywilne o odszkodowania za szkody psychiczne,bo takie nieraz są przez całe życie!!!Żyjemy w końcu w EUROPIE i nie tylko!!!Może to niektórych otrzeżwi i będzie jakaś poprawa,mówią że do rozumu przemawia się przez kieszeń!!! eka
26-12-2019 16:19:07
eka z małeki
P.KIEROWCO!!!Miał P.zniszczone Święta,trauma....niech P.pozwie z powództwa cywilnego o odszkodowanie za w/w!!!A nie y ubeypiecyenia i đmiesynznz a nietzlko mandacik ...napi... eka
25-12-2019 17:50:55
pyra
Nic nie wiadomo na 100% skoro czytam, ze:"Jednak w tym przypadku winnym zdarzenia jest najprawdopodobniej piesza, która przechodziła na czerwonym świetle, ale to wyjaśnia Policja, która odtwarza zdjęcia z monitoringu." Najprawdopodobniej czy napewno ???
25-12-2019 15:28:11
eka z małeki
-niedawno pisałem,że to jest naturalna selekcja w przyrodzie!!! eka
25-12-2019 12:46:28
paramido
Kierowca na pewno jechał przepisowe 49
24-12-2019 22:58:43
emeryt
Krzykacze zwężający Głogowską gdzie jesteście. Kto szaleje piesi czy kierowcy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: