Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

1,4 mln odwiedzających na MTP. Na początku przyszłego roku ruszy przebudowa Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
1,4 mln odwiedzających na MTP. Na początku przyszłego roku ruszy przebudowa Areny
19-12-2019 12:31   Janusz Ludwiczak
Aż 1,4 miliona osób odwiedziło w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie. Najwięcej zwiedzających (blisko 150 tys. zł) zawitało na Motor Show. W przyszłym roku MTP rozpoczną przebudowę hali Arena, która będzie mogła pomieścić do 9 tys. widzów. Targi planują również remont pawilonu nr 4, rozbiórkę "14" oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Ponadto ma ruszyć budowa podziemnego parkingu na pół tysiąca aut, który powstanie na terenie MTP.

– W mijającym roku Grupa MTP była organizatorem 80 imprez targowych, w których uczestniczyło 9 595 firm i 853 649 gości. 1 682 wystawców pochodziło z zagranicy. Na poznańskich targach najczęściej prezentowali się wystawcy z Niemiec, Włoch i Chin. Goście targowi przyjechali do Poznania z 80 krajów świata, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Litwy, Czechy, Białorusi, Włoch i Rosji – podsumowuje Przemysław Trawa, prezes Grupy MTP.

Najwięcej osób, bo prawie 150 tys. zwiedzających pojawiło się na targach "Poznań Motor Show", które odbyły się pod koniec marca. Ponad 80 tys. osób odwiedziło PGA, czyli Poznań Game Arena. Z kolei najwięcej wystawców prezentowało się na targach Budma, ITM Polska, Drema czy Gardenia.

– W obiektach zarządzanych przez Grupę MTP odbyły się w 2019 roku 253 wydarzenia: koncerty, rozgrywki sportowe, kongresy i konferencje. Do najważniejszych wydarzeń zaliczyć należy Szczyt Bałkanów Zachodnich, odbywający się w dniach 4-5 lipca, który zgromadził najważniejszych europejskich przywódców – przyjechali Angela Merkel, Theresa May, Édouard Philippe, Federica Mogherini, Andrzej Duda czy Mateusz Morawiecki. Grupa MTP jest zarówno gospodarzem wydarzeń, jak i ich organizatorem. W 2019 roku zorganizowała 8 własnych kongresów i konferencji, w których wzięło udział prawie 3 tys. osób. W 2019 roku w naszych obiektach wystąpili tacy artyści, jak Dido, Alan Walker, Alvaro Soler, Archive, Mariza, Chris de Burgh, a w Arenie odbyła się premiera opery "Paria" Stanisława Moniuszki. Odzwierciedleniem zmieniającej się działalności Grupy MTP jest coraz większy procent przychodów generowanych przez usługi na rzecz biznesu i klientów. Restauracje GARDENcity obsłużyły ponad 115 tys. gości, uczestniczących w 903 wydarzeniach – wylicza Tomasz Kobierski, wiceprezes MTP.

Jednym z ważniejszych wydarzeń mijającego roku był jubileuszu Powszechnej Wystawy Krajowej. Z okazji 90. rocznicy PeWuKi zorganizowano specjalną wystawę "Pierwszy raz - modernistyczny zryw", gry miejskie i wycieczki po terenie targowym oraz dwie konferencje naukowe. Obchodom towarzyszyła outdoorowa kampania edukacyjna, która miała przypomnieć poznaniakom o targowej historii miasta.

W 2020 r. Grupa MTP planuje zorganizować 92 wydarzenia. Nowością będą targi motoryzacyjne w zupełnie innej formule, skupią się one na elektromobilności (będą m.in. testowe jazdy samochodami elektrycznymi). Pojawi się również "Eco Trends", czyli impreza promująca ekologię jako styl życia, przeznaczona dla szerokiej publiczności.

Jedną z najważniejszych inwestycji będzie rozpoczęcie przebudowy hali widowiskowo-sportowej Arena w Parku Kasprowicza. Wnętrze Areny zostanie całkowicie przebudowane. Poziom podłogi zostanie obniżony o prawie 6 metrów. Zmieni to układ trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Nowe trybuny będą ułożone równolegle do boiska, będą bardziej strome i kilkupoziomowe. Pozwoli to zwiększyć ich pojemność, ale też wygospodarować miejsce na tzw. skyboxy, czyli przestrzenie o podwyższonym standardzie przeznaczone na spotkania towarzyskie i biznesowe. Trybuny będą mobilne, co umożliwi ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. W obiekcie znajdą się też szatnie, garderoby, sale konferencyjne oraz restauracja z tarasem. Remontowi zostanie poddany też dach budynku. Inwestycja potrwa dwa lata.

Ponadto rozpocznie się budowa podziemnego parkingu na 500-600 samochodów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Plany inwestycje zakładają również powstanie roślinnych skwerów przy pawilonie 10, przy Poznań Congress Center, w miejscu pawilonu 14, który ma zostać rozebrany. Na budynkach pojawią się ogniwa fotowoltaiczne, a termomodernizację (połączoną z wymianą elewacji) przejdzie budynek Poznań Congress Center (dawniej pawilon 15). Remontu doczeka się też pawilon nr 4.


Komentarze (2)

21-12-2019 12:37:00
Cichy
@negatyw Nazywasz ludzi przyjeżdżających na koncert byłem. Wygląda na to że sam się do tego jak piszesz bydła zaliczasz bo też jeździsz na koncerty jak napisałeś. Ja nie nazwał bym ludzi którzy przyjeżdżają na wydarzenie autem i nie mają gdzie zaparkować dlatego że miasto nie potrafi zapewnić wystarczającej ilości miejsc parkingowych. I wcale się nie dziwię że auta zosawiane są wszędzie tam gdzie jest jakiekolwiek miejsce.
21-12-2019 09:22:44
Negatyw
Czas najwyższy, bo dobre koncerty omijają naszą wioskę Poznań. Na "Disney on ice", trzeba się z dzieckiem fatygować aż do Łodzi. Taka dziura ma halę, a stolica Wlkp - nie ma. Przede wszystkim trzeba zapewnić solidny parking pod areną, lub w bliskiej okolicy, by bydło nie niszczyło parku.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

12

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich
w godz 12:00-19:00, ul. Dmowskiego przy SP77

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: