Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Leśne Ludki" mają już 60 lat - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Leśne Ludki" mają już 60 lat
04-12-2019 05:07   Janusz Ludwiczak
Jubileusz 60-lecia istnienia obchodziło Przedszkole nr 39 przy ul. Limanowskiego.

Co prawda Przedszkole nr 39 powstało 21 października 1946 r., jednak w samodzielnym budynku przy ul. Limanowskiego znajduje się od 1 grudnia 1959 r.

– 1 grudnia skończyliśmy 60 lat. Obchody naszego jubileuszu były dwudniowe. W piątek, z samego rana dzieci witane były w holu przedszkola wesołym upominkowym balonikiem, a rodzice gazetką jubileuszową "Nowinki Leśnych Ludków". W przedszkolu, już świątecznie przystrojonym, gościliśmy przedstawicieli Rady Miasta, Wydziału Oświaty, dyrektorów okolicznych placówek oświatowych, przedstawicieli Rady Osiedla Św. Łazarza, zaprzyjaźnionych seniorów z Zespołu Dziennych Domów Pomocy przy ul. Konopnickiej, rodziców, księdza proboszcza Marka Balcera, byłych i obecnych pracowników oraz przyjaciół naszej placówki. Były gratulacje, piękne występy taneczne dzieci, recital piosenek z lat powstania przedszkola i radosne uśmiechy dzieci podczas występu iluzjonisty, który wyczarował nam śnieg – opowiada Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektorka Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Przedszkole nr 39 powstało 21 października 1946 r. Początkowo mieściło się przy ul. Jarochowskiego 1, w budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 3. 1 grudnia 1959 r. placówka została przeniesiona do nowego budynku przy ówczesnej ul. Kniewskiego 23a (obecnie Limanowskiego). 20 czerwca 1968 r. przedszkole otrzymało nazwę "Leśne Ludki".

Do przedszkola uczęszcza ok. setka dzieci, w czterech oddziałach: Liski, Wiewiórki, Sarenki i Sowy.

– Przez prawie 60 lat pracy edukacyjnej placówki wychowano kilka pokoleń „Leśnych Ludków”. Przedszkole cieszy się dobrą opinią społeczności lokalnej, o czym świadczy fakt, że co roku liczba dzieci ubiegających się o przyjęcie do „Leśnych Ludków” znacznie przewyższa liczbę miejsc oraz, że do przedszkola przyprowadzają swoje dzieci byli wychowankowie – podsumowuje Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektorka Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: