Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamknięto porodówkę w szpitalu św. Rodziny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamknięto porodówkę w szpitalu św. Rodziny
02-12-2019 07:35   Janusz Ludwiczak
W czwartek zamknięty został oddział położniczy w szpitalu św. Rodziny przy Jarochowskiego i Bogusławskiego. Jak się okazuje powodem takiej sytuacji, która miała miejsce nie po raz pierwszy w listopadzie jest brak miejsc i zwiększona liczba kobiet spodziewających się urodzić dziecko.

O sprawie informował portal epoznan.pl. – Zamknięta porodówka w szpitalu św. Rodziny, w innych poznańskich placówkach też zaczyna brakować miejsc. Z Izby Przyjęć już kilka kobiet odesłali do innych szpitali – alarmowała Oliwia.

– Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Oddział został zamknięty. Gdy tylko zwolnią się miejsca, oczywiście będziemy przyjmować kolejne pacjentki. Nie jest to sytuacja wyjątkowa, bo w listopadzie obserwujemy dużą liczbę porodów. Mieliśmy już takie sytuacje w tym miesiącu. W piątek odbywają się u nas operacje, przez co mamy sporo przyjęć – tłumaczy Urszula Łaszyńska, rzecznik Specjalistycznego Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Z kolei w szpitalu przy Polnej w listopadzie odebranych zostało około pół tysiąca porodów. Powodem zwiększonej liczny porodów mogą być... Walentynki, które przypadły 9 miesięcy temu...


Komentarze (1)

03-12-2019 17:40:58
pyra
Ta porodowka ma bardzo dlugie tradycje, ja sie tam rodzilam i pokolenie po mnie, w zasadzie cala familia :) Nie bylo nigdy odsylania kobiet do porodu do innej placowki i zamykania tej placowki a rodzilo sie wtedy o wiele wiecej dzieci niz teraz a placowka byla o wiele mniejsza, nie rozumiem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: