Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Starokatolicy opuścili Kanałową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Starokatolicy opuścili Kanałową
01-12-2019 01:39   Janusz Ludwiczak
Lokal usługowy w kamienicy przy ul. Kanałowej 8 znów stał się pustostanem. Przez ostatni rok mieściła się tutaj... kaplica, w której spotykali się wierni Parafii Starokatolickiej.

Jak informowaliśmy wiosną zeszłego roku lokalu na parterze kamienicy przy ul. Kanałowej 8 wynajęła Parafia Starokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego. Mieszkańcy obawiali się, że w lokalu, w którym pojawił się nagle ołtarz, mszał, krzyż i wizerunki Jezusa oraz świętych powstała sekta. Później okazało się, że spotykali się tutaj starokatolicy.

Jednak lokal przy Kanałowej 8 znów stał się pustostanem.

– Lokal ten opuściliśmy w sierpniu. Powodem jest nasz prezes Stowarzyszenia Servi Dei, który narobił długów i uciekł za granicę. Starałem się przepisać umowę z ZKZL na moją osobę, jednak zaoferowano mi trzykrotnie wyższy czynsz. Na początku płaciliśmy niecałe ponad 400 zł – powiedział ks. Przemysław Knop.

Obecnie Parafia Starokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego nie ma swojej siedziby, gdyż trwają poszukiwania nowego miejsca.


R E K L A M A

Komentarze (2)

15-12-2019 19:25:27
Anna
Poznałam księdza. Dobry człowiek. Wiele zdziałał. Nikomu krzywdy nie zrobił na Kanalowej. Pamiętam jak w zeszłym roku sam roznosil życzenia świąteczne mieszkańcom. Chciala bym pomóc i odbudować kaplice czy ktoś jeszcze mógłby się włączyć do pomocy?
01-12-2019 08:24:30
pyra
"Narobil dlugow i uciekl za granice".....poprostu szkoda slow. A ZKZL to tez dobre typy, wogole Miasto Poznan chciwe, bezpardonowe i kreci swoje uklady i ukladziki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: