Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontowano chodnik na Jarochowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontowano chodnik na Jarochowskiego
01-12-2019 00:51   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodnika po zachodniej stronie ulicy Jarochowskiego, pomiędzy Winklera i Palacza.

Prace na Jarochowskiego prowadzone były od połowy października. Wymienione zostały chodniki od skrzyżowania z Winklera do posesji pod numerem 67.

– W ramach posiadanych środków finansowych udało się wyremontować chodnik od ul. Winklera do posesji nr 67, choć pierwotnie planowano wykonać prace na krótszym odcinku – tylko do posesji nr 61. Korzystna oferta złożona w postępowaniu na wybór wykonawcy prac pozwoliła jednak wydłużyć zakres robót – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz poprzedniej kadencji przeznaczyła 140 tysięcy złotych. Kolejne 14 tys. zł dołożono z rezerwy finansowej pochodzącej z zaoszczędzonych środków po rozstrzygnięciu przetargu na remont chodników na ul. Biedrzyckiego i Wojskowej.

– Mieszkańcy zyskali równą i estetyczną nawierzchnię. Nowy chodnik wykonany jest z płyt betonowych 50 x 50 cm, a wjazdy na posesje z kostki betonowej. Uporządkowane zostało również parkowanie, a tereny przeznaczone pod zieleń zostaną zabezpieczone przed zniszczeniem przez parkujące samochody – dodaje ZDM.


R E K L A M A

Komentarze (2)

01-12-2019 19:34:34
Łazarz
@pyra Zapraszamy na Winklera, niesamowite doznania. Proszę tylko założyć wysokie buty bo skręcić kostkę nie jest trudno. I najlepiej samemu bo na chodniku po stronie północnej dwie osoby mają trudność, żeby się wyminąć.
01-12-2019 08:28:02
pyra
Kiedy chodnik od Wyspianskiego do Chociszewskiego ? Wyglada 100 razy gorzej niz ten na Winklera. Ale widocznie jakas gruba ryba miastowa tam mieszka, na Winklera.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: