Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Głogowska, jako przykład żywej tkanki miasta – odbyła się premiera Kroniki Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Głogowska, jako przykład żywej tkanki miasta – odbyła się premiera Kroniki Miasta Poznania
29-11-2019 18:22   redakcja, eRTe
Wydawnictwo Miejskie zaprezentowało kolejną publikację z cyklu „Kronika Miasta Poznania”, tym razem poświęconą jednej z najważniejszych historycznie i funkcjonalnie poznańskich ulic – ulicy Głogowskiej. Z tej okazji w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w School of Form odbyło się spotkanie promocyjne - panel dyskusyjny o historii, teraźniejszości i przyszłości tej łazarskiej komunikacyjnej arterii.

W debacie wzięli udział współredaktorzy Kroniki – historyk sztuki Piotr Korduba i historyk literatury Jerzy Borowczyk a także architektka i urbanistka Jola Starzak i antropolożka Ewa Klekot, wykładowczynie School of Form. Wybór miejsca spotkania był nieprzypadkowy. Łazarska uczelnia to bohater jednego z rozdziałów książki. Wśród zaproszonych gości pojawili się m. in. piosenkarka Hanna Banaszak, Juliusz Kubel i poseł Franciszek Sterczewski.

– W "Kronice" staramy się przede wszystkim oddać dynamiczny portret miasta. W tym numerze zastanawiamy się, na ile Głogowska - długa, jedna z centralnych, wylotowych ale zaczynających się przecież w śródmieściu ulic, obudowana wielkomiejską architekturą, dokumentująca kariery mieszczan poznańskich na przestrzeni właściwie stu kilkunastu lat - jest ekstraktem z całego Poznania – mówił historyk Piotr Korduba.

Kilkudziesięciu uczestników spotkania miało okazję posłuchać dyskusji panelistów nie tylko o historii czy teraźniejszości, ale również o przyszłości ulicy. Poruszano między innymi kwestię koniecznej jej rewitalizacji, ograniczenia ruchu samochodowego, zazielenienia zabetonowanych przestrzeni. Istotną poruszaną kwestią była też równowaga pomiędzy tym, co bezwzględnie należy zachować ze względu na historię, a tym co trzeba zmienić, aby Głogowska znów została przywrócona mieszkańcom.

ZOBACZ TAKŻE: Ma 2,3 km długości, kiedyś nazywała się Łazarską {WIDEO}


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: