Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po pięciu miesiącach w końcu znikną tymczasowe przystanki na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po pięciu miesiącach w końcu znikną tymczasowe przystanki na Głogowskiej
26-11-2019 13:59   Janusz Ludwiczak
Od piątkowego wieczora autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 będą znów zatrzymywać się na stałych przystankach na ulicy Głogowskiej, w torowisku przy Rynku Łazarskim i w pobliżu Parku Wilsona. Kierowcy narzekali, że zabrane zostały im miejsc postojowe.

Tymczasowe przystanki na ulicy Głogowskiej funkcjonowały od Bożego Ciała, czyli od 20 czerwca. W kierunku Górczyna znajdowały się one przed skrzyżowaniem z Berwińskiego oraz przy budynku Zespołu Szkół Muzycznych, w kierunku centrum - przed skrzyżowaniem z Niegolewskich oraz przed skrzyżowaniem ze Strusia. Funkcjonowały one dla autobusów linii nr 149, 175 i 180, które w wakacje zastępowały tramwaje, a także dla linii autobusowych nocnych nr 238, 249 i 252. Niektórzy kierowcy narzekali, że zabrano im miejsca postojowe.

– Jest już po remoncie torowiska na Głogowskiej, a tymczasowe przystanki autobusowe wciąż stoją. Czy nie jest to czasem utrudnienie dla kierowców? Zabrano miejsca postojowe – alarmował nas we wrzesniu Przemysław na Kontaktowej Platformie Czytelników ŁAZ@RZ24.

Dlaczego wciąż autobusy nocne zatrzymywały się na tymczasowych przystankach przy chodniku, a nie na przystankach tramwajowych?

– Na Głogowskiej znajduje się torowisko klasyczne, przykryte płytami betonowymi. W miejscach wymiany torowiska płyty muszą się ustabilizować. Przedwczesne uruchomienie ruchu autobusowego groziłoby tzw. „klawiszowaniem” płyt, kruszeniem się i pękaniem. W związku z tym autobusy nocne będą kursować jezdnią ulicy Głogowskiej (i korzystać z przystanków tymczasowych) do końca listopada – tłumaczyła nam we wrześniu Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy ZTM (obecnie MPK).

Od piątkowego wieczora autobusy nocne będą znów zatrzymywać się na stałych przystankach, na torowisku tramwajowym.

– Od nocy z piątku na sobotę (z 29 na 30 listopada) przywrócone zostaną stałe przystanki na torowisku: Most Dworcowy, Park Wilsona i Rynek Łazarski na ulicy Głogowskiej dla linii nocnych nr 238, 249 i 252. Tymczasowe przystanki zostaną zlikwidowane. Linie rozpoczynające kursy z ronda Kaponiera pojadą po torowisku aż do ul. Hetmańskiej. W kierunku przeciwnym, od przystanku Głogowska/Hetmańska autobusy będą kontynuować jazdę po torowisku do ronda Kaponiera – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Remont na Głogowskiej zakończył się miesiąc temu, przystanki tymczasowe będą do końca listopada

ZOBACZ TAKŻE: Po wprowadzeniu strefy parkowania większość ulic będzie jednokierunkowa z ograniczeniem do 30 km/h

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: