Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na cmentarz (naj)lepiej tramwajem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na cmentarz (naj)lepiej tramwajem
01-11-2009 00:00   Janusz Ludwiczak
Na cmentarz najlepiej dojechać komunikacją miejską - tramwaj nie stoi w korku i sprawia, że nie musimy martwić się ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego.. Już od czwartku do Junikowa wydłużone zostały tramwaje linii nr 6 i 15, a do Miłostowa dojeżdża ponadto "jedynka". W weekend uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 22 i 24.

Średnio co 2 minuty

Warto przynajmniej ten jeden dzień w roku zostawić samochód i na cmentarz wybrać się jednak tramwajem lub autobusem. Korzystając z komunikacji miejskiej nie stoimy w korku i nie martwimy się, gdzie zaparkować nasze auto. ZTM wspólnie z MPK uruchamiają w sobotę i niedziele dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe. I tak przez cały dzień do Junikowa wydłużone będą dodatkowo tramwaje linii nr 6 i 15, a do Miłostowa kursować będą "jedynka" i "siódemka". W godz. od 8 do 18 uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 22 i 24, a ze Śródki do bramy wejściowej na Miłostowie od strony ulicy Gnieźnieńskiej będzie można skorzystać z dodatkowej linii autobusowej nr 173.

Jak dojechać komunikacją miejską na nekropolie?

Cmentarz Górczyński
Na Cmentarz Górczyński można dojechać autobusami linii nr 50, 63, 64, 79, 82 i 93 - do przystanku "Kordeckiego" oraz tramwajami linii nr 5, 8 i 14 do pętli Górczyn i dalej pieszo lub z przesiadką na autobus linii nr 50, 63, 82 lub 93.
Dodatkowymi autobusami zostanie wzmocniona linia nr 82, a częściej - co 10 minut kursować będą tramwaje linii nr 8.

Cmentarz Junikowski
Do Junikowa dojechać będzie można tramwajami linii nr 1, 6, 13, 15 i 24.
W ciągu całego dnia do Junikowa wydłużone zostaną tramwaje linii nr 6 i 15.
W godz. od 9 do 18 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 24 z częstotliwością co 10 minut na trasie: MIŁOSTOWO – Warszawska – Rondo Śródka – Jana Pawła II – Kórnicka – Most Św.Rocha – Dowbora-Muśnickiego – Pl.Bernardyński – Podgórna – Marcinkowskiego – Plac Wolności – 27 Grudnia – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Bukowska – Grunwaldzka – JUNIKOWO (powrót przez Rondo Kaponiera, Św.Marcin i Marcinkowskiego).
Między dwiema największymi nekropoliami – Junikowem i Miłostowem kursować będą tramwaje linii nr 1, 6 i 24.
Tramwaje linii nr 13 i 24 kursować będą co 10 minut, linii nr 1 i 6 co 7/8 minut, linii nr 15 nawet co 5 minut.
Na Junikowo spokojnie będą mogły dojechać osoby niepełnosprawne. Tramwaje linii nr 6 i 15 obsługiwane będą tramwajami niskopodłogowymi.
W godz. od 8 do 18 dodatkowymi autobusami wzmocniona zostanie linia nr 77, która dodatkowo od godz. 6 w związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ulicy Złotowskiej pojedzie objazdem przez Bukowską, Rondo Przeźmierowo, Skórzewską, Malwową i Grunwaldzką.
W dniu 1 listopada na przejazdy do 15 minut obowiązywać będą zgodnie z taryfą bilety 15 minutowe, natomiast na pozostałe przejazdy w jednym kierunku bez względu na czas ich trwania obowiązywać będą bilety półgodzinne.

Cmentarz Miłostowski
Na Miłostowo można dojechać tramwajami linii nr 1, 6, 7, 8, 22 i 24 oraz autobusami linii nr 73 i 173 (od strony Gnieźnieńskiej).
Przez cały dzień tramwaje linii nr 1 i 7 wydłużone będą z Ronda Śródka do Miłostowa (zamiast do Zawad).
W godz. od 9 do 18 uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 22 na Piątkowo i nr 24 łącząca cmentarz Miłostowo z Junikowem.
Linia nr 22 (co 15 min): OS.SOBIESKIEGO – Trasa PST – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – Pl.Cyryla Ratajskiego – 23 Lutego – Plac Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Rondo Śródka – Warszawska – MIŁOSTOWO Linia nr 24 (co 10 min): JUNIKOWO – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Gwarna - Św.Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Pl.Bernardyński – Dowbora-Muśnickiego – Most Św.Rocha – Jana Pawła II – Rondo Śródka – Warszawska – MIŁOSTOWO.
Tramwaje linii nr 22 kursować będą co 15 minut, linii nr 7, 8 i 24 co 10 minut, linii nr 1 i 6 co 7/8 minut, linii nr 15 nawet co 5 minut.
Między dwiema największymi nekropoliami – Miłostowem i Junikowem kursować będą tramwaje linii nr 1, 6 i 24.
Na Miłostowo spokojnie będą mogły dojechać osoby niepełnosprawne. Tramwaje linii nr 6 obsługiwane będą tramwajami niskopodłogowymi.
Od 8 do 18 dodatkowymi autobusami wzmocnione zostaną autobusy linii nr 57 i 70 oraz uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 173 na trasie: ŚRÓDKA DWORZEC – Podwale – Zawady – Główna – Gnieźnieńska – BOGUCIN.
Od ok. godz. 6 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Gnieźnieńskiej autobusy linii nr 73 i 173 kursować będą objazdem w kierunku Ronda Śródki ulicami Bałtycką, Gdyńską i Główną.
W dniu 1 listopada na przejazdy do 15 minut obowiązywać będą zgodnie z taryfą bilety 15 minutowe, natomiast na pozostałe przejazdy w jednym kierunku bez względu na czas ich trwania obowiązywać będą bilety półgodzinne.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
Na cmentarz najlepiej dojechać tramwajem lub autobusem. Owszem możemy jechać w tłoku, ale przynajmniej nie stoimy w korku i nie martwimy się ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Zachęcam więc do skorzystania z komunikacji miejskiej dlatego, że pojazdy MPK podjeżdżać będą często na przystanki i tak np. przy Junikowie bimby pojawiać będą się średnio co 2 minuty. Warto wybrać się tramwajem czy autobusem także dlatego, że nie zatruwamy środowiska, a mamy przecież w zeszłym roku sporo mówiło się o dbaniu o klimat przy okazji grudniowej Konferencji Klimatycznej. Pamiętajmy nawet 20 samochodów nie przewiezie tyle osób co tramwaj.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: