Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W końcu ruszy przebudowa Kolejowej? Zaprezentowano projekt, ruszają konsultacje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W końcu ruszy przebudowa Kolejowej? Zaprezentowano projekt, ruszają konsultacje
25-11-2019 00:51   Janusz Ludwiczak
ZDM przedstawił projekt i koncepcje przebudowy ulicy Kolejowej, na której kostka brukowa ma zostać zastąpiona nawierzchnią asfaltową o szerokości 5,5 metrów. Docelowo arterią tą ma jeździć autobus komunikacji miejskiej. Ponadto nasadzone mają zostać drzewa i zamontowane zostaną elementy małej architektury.

Jak już informowaliśmy w poniedziałek rozpoczynają się dwutygodniowe konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przebudowy ulicy Kolejowej.

– Nowa asfaltowa jezdnia, równe i szerokie chodniki, miejsca postojowe oraz nasadzenia zieleni to najważniejsze elementy planowanej przebudowy ul. Kolejowej. Piesi zyskają wygodne, bezpieczne chodniki, a kierowcy oraz rowerzyści równą, cichą jezdnię. Istniejący bruk zostanie wykorzystany do budowy miejsc postojowych i zjazdów. Projekt uzupełniają nasadzenia drzew, montaż oświetlenia i małej architektury – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Projekt przewiduje przebudowę ulicy Kolejowej na całej długości - od Gąsiorowskich do Potockiej.

– Na całej długości projektowanego odcinka przewidziano jezdnię o szerokości 5,5m wraz z obustronnymi chodnikami o szerokości od 2,2m do 3,34m. Przy przebudowie wykorzystany zostanie materiał z rozbiórki istniejącej nawierzchni. Kostka brukowa posłuży do budowy miejsc postojowych i zjazdów, natomiast fragment chodnika po zachodniej stronie ulicy zostanie wykonany częściowo z istniejących płyt granitowych

Jakie zmiany na Kolejowej?:

Odcinek 1 – od skrzyżowania z ul. Klaudyny Potockiej do ul. Kolejowej 32:
• Chodnik o szerokości 2,2m po stronie zachodniej i 2,25m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej i prostopadłe po stronie wschodniej; nawierzchnia miejsc postojowych wykonana z kostki brukowej pozyskanej z rozbiórki.
• Zarezerwowano teren pod budowę w przyszłości peronów dla autobusów komunikacji miejskiej.
• Wyniesione przejście dla pieszych na wysokości ul. Kolejowej 31/32.
• Nasadzenie ośmiu drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Odcinek 2 – od ul. Kolejowej 32A do ul. Kolejowej 42A:
• Chodnik o szerokości 3,05m po stronie zachodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm oraz płyt granitowych pozyskanych z rozbiórki istniejącego chodnika.
• Chodnik o szerokości 2,83m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej i prostopadłe po stronie wschodniej; nawierzchnia miejsc postojowych wykonana z kostki brukowej pozyskanej z rozbiórki.
• Zarezerwowano teren pod budowę w przyszłości peronów dla autobusów komunikacji miejskiej.
• Wyniesione skrzyżowanie z ul. Karwowskiego.
• Nasadzenie dziewięciu drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Odcinek 3 – od ul. Kolejowej 43 do parkingu strzeżonego (działka nr 101):
• Chodnik o szerokości 3,05m po stronie zachodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm oraz płyt granitowych pozyskanych z rozbiórki istniejącego chodnika.
• Chodnik o szerokości 2,84m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej i prostopadłe po stronie wschodniej; nawierzchnia miejsc postojowych wykonana z kostki brukowej pozyskanej z rozbiórki.
• Wyniesione skrzyżowania z ul. Mottego i ul. Calliera.
• Nasadzenia 17 drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Ocinek 4 – od ul. Kolejowej 5 do ul. Gąsiorowskich:
• Chodnik o szerokości 3,34m po stronie zachodniej i 2,7m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej, po stronie wschodniej miejsca postojowe prostopadłe do skrzyżowania z ul. Graniczną i równoległe za skrzyżowaniem z ul. Kanałową.
• Zarezerwowano teren pod budowę w przyszłości peronów dla autobusów komunikacji miejskiej.
• Wyniesione skrzyżowania z ul. Graniczną i Kanałową.
• Nasadzenia 11 drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Opinie, sugestie i uwagi dotyczące przebudowy ulicy Kolejowej do 8 grudnia można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: kolejowa@zdm.poznan.pl lub listownie na adres:
Zarząd Dróg Miejskich
ul. Wilczak 17
61-623 Poznań

Ponadto w najbliższy czwartek, 28 listopada o godz. 17:00 w 37. Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Potockiej 38 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców.

– W ramach konsultacji odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Zaplanowano je w formule bezpośrednich rozmów z przedstawicielami ZDM, jednostek miejskich i projektantów. Na sali ustawione zostaną stoły, przy których mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze szczegółami koncepcji, wymieniać uwagi i sugestie z sąsiadami oraz zaproszonymi specjalistami. Zgłoszone uwagi i propozycje zmian zostaną spisane. Dyskusję poprzedzi prezentacja najważniejszych założeń inwestycji. Przyjęta formuła spotkania ma na celu zebranie jak największej liczby merytorycznych opinii na temat rozwiązań zaproponowanych w koncepcji. Mieszkańcom pozwoli natomiast uzyskać wyczerpujące informacje na temat wszystkich zagadnień związanych z przebudową ul. Kolejowej – wyjaśnia ZDM.

Jak już informowaliśmy przebudowa Kolejowej ma ruszyć najwcześniej w 2021 r. Więcej o tym w artykule: Będą konsultacje dotyczące przebudowy Kolejowej.


Komentarze (5)

26-11-2019 21:50:49
L. Domasłowska
Niestety czas konsultacji pokrywa się z promocją KMP, gdzie muszę być obecna, niefortunny zbieg okoliczności! Moje uwagi po pierwszym "czytaniu" projektu: brak informacji o wymianie infrastruktury i o kosztach inwestycji. Jestem sceptyczna, co do projektu poprowadzenia linii autobusowej. Powtórzone zostały lokalizacje przystanków z poprzedniego projektu. W sumie planowane są 3 na całej długości (6 w obu kierunkach), usytuowane na końcach ulicy i pośrodku (odcinek I - to okolice nr 21-22 w kier. pd. i nowy blok przy K. Potockiej w kier. pn; odcinek II - to odpowiednio nr 9 i 39/40; odcinek III- 0; odcinek IV - to w obu kierunkach nr 55/57)Ta ostatnia lokalizacja budzi zastrzeżenia ze względu na bliskość obu przystanków (mieszkańcy mający przed oknami już 4 kominy Budmentu kopcące aż miło, będą mieli aż 2 przystanki). Cóż za wygoda, ale komu są one dedykowane, kto będzie wsiadał i wysiadał mając pierwszy i ostatni przystanek tej linii na Dworcu Zachodnim, odległość do Głogowskiej jest w obu przypadkach zbliżona, a na sam Dworzec aż tak często nie jeździmy. Można mieć obawy co do punktualności autobusu, który będzie musiał pokonywać przejazd kol. na trasie do Świerczewa (przypadek A. 64). Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i czekający na remont naszej ulicy!
25-11-2019 22:00:26
Łazarzanin z dziada pradziada
Po co takie szerokie chodniki jak ruch pieszych jest niewielki lepiej więcej drzew i miejsc parkingowych!!!!
25-11-2019 19:24:51
toms
To juz jest telenowela...
25-11-2019 11:31:57
Andrzej
Hurra kolejne konsultacje! Od lat to samo...
25-11-2019 08:14:27
Mieszkaniec Kolejowej
Jak już napisałem 2 lata temu, jak zobaczę pierwsze maszyny uwierzę :(

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: