Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jacek Jaśkowiak chce zostać prezydentem RP. Filip Olszak: "Dobrze, że wystartował" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jacek Jaśkowiak chce zostać prezydentem RP. Filip Olszak: "Dobrze, że wystartował"
22-11-2019 00:00   Janusz Ludwiczak
"Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty. Chcę podjąć się tego wyzwania" – ogłosił Jacek Jaśkowiak, który będzie kandydatem na Prezydenta RP w prawyborach Koalicji Obywatelskiej.

Jacek Jaśkowiak będzie rywalem dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski.

– Ja na pewno lubię czystą grę, lubię uczciwe zagrania i chciałabym, żeby ta nasza debata, nasza rywalizacja pomogła Platformie, a nie zaszkodziła. Wydaje mi się, jeśli ktoś poważnie traktuje prawybory, to powinien to ogłosić, a nie składać kopertę – powiedziała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jednocześnie posłanka PO chwaliła prezydenta Poznania.

– Bardzo lubię prezydenta Jaśkowiaka, to bardzo dobry samorządowiec, bardzo dobry prezydent. Wiem, że uprawia boks i jest osobą waleczną. Jacek Jaśkowiak będzie "ciekawym" kontrkandydatem – dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Głos zabrał również Donald Tusk, który został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.

– W dzisiejszej sytuacji politycznej dwoje obecnych kandydatów w prezydenckich prawyborach KO ma większe szanse na późniejsze zwycięstwo z obecnym prezydentem niż ja – powiedział Donald Tusk, były premier i przewodniczący Rady Europejskiej.

W wygraną Jacka Jaśkowiak wierzy miejski radny Filip Olszak z okręgu Łazarz-Wilda-Jeżyce, do niedawna przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Uważam, że dobrze się stało, że pan prezydent wystartował. Dobrze, że są prawybory i członkowie PO będą mieli wybór między tymi dwoma kandydaturami. Sądzę, że będzie to pan prezydent Jaśkowiak. Wygramy te wybory. Będzie to kandydat, który będzie miał możliwość wygrać z prezydentem Dudą – mówił w Telewizji WTK Filip Olszak, radny Miasta Poznania z PO.

– Na to się zanosiło, jego ciągnie do wielkiej polityki. Mało angażuje się w sprawy miasta, robią to jego zastępcy. Na ostatniej, ważnej, bo budżetowej sesji był pięć minut. Nie interesują go sprawy Poznania, o ile nie można pochwalić się nimi w mediach. Start w wyborach prezydenckich daje mu poczucie bycia ważniejszym – powiedziała dla "Głosu Wielkopolskiego", Dorota Bonk-Hammermeister, radna Prawa do Miasta (również z okręgu Łazarz-Wilda-Jeżyce).

– Kandydatura Jacka Jaśkowiaka jest ciekawym pomysłem. Jest to człowiek, o którym śmiało można powiedzieć, że osiągnął sukces w biznesie i w polityce. Ma za sobą dwie wygrane kampanie samorządowe. Moim zdaniem zmienił on Poznań na lepsze. Od dawna można było wyczuć, że Jacek Jaśkowiak ma większe ambicje niż samorząd, więc nie jestem zaskoczony tym ruchem. Jacek Jaśkowiak z pewnością wykracza również poza typowy elektorat Platformy. Jednoczy zarówno środowiska liberalne bliższe Nowoczesnej, jak i lewicowe, jest pierwszym prezydentem dużego miasta, który poszedł w paradzie równości. Nie uzależniam jednak szans tej kandydatury tylko od jednej osoby, ale od całej konstelacji: sztabu, kampanii. Jacka Jaśkowiaka z pewnością stać na ciekawą opowieść o Polsce – przyznał "Głosowi" Franciszek Sterczewski, poseł i radny osiedla Św. Łazarz.

Kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP? Czy będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska czy Jacek Jaśkowiak? Przekonamy się 14 grudnia.


R E K L A M A

Komentarze (3)

23-11-2019 19:42:47
pyra
Pani Dorota Bonk-Hammermeister ma racje ! W Poznaniu pan Jaskowiak przezekl wiele i co ??? Teraz chce gadac puste slowa na forum krajowym ? Z czym do ludu ??? Niedobrze mi sie robi jak widze te wszystkie gierki. Sp. Cyryl Ratajski to byl prezydent Poznania !!! niestety takich ludzi nie ma juz w UM Poznan od dziesiatek lat i nigdy nie bedzie !!!
22-11-2019 12:26:16
lvz
Pani radna Bonk-Hammermeister mądrze mówi, zgrabnie i zwięźle ujęła cały problem. Jaśkowiakowski zarząd miasta nie zasługuje wcale na najgorszą ocenę, ale sama osoba prezydenta to absolutna pomyłka.
22-11-2019 04:43:10
Xyz
Franek odpuść sobie.. Brawo Dorota Filip ech lizusie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: