Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Matejki powstała "Niewidzialna ulica", w której zmierzymy się ze światem w ciemnościach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Matejki powstała "Niewidzialna ulica", w której zmierzymy się ze światem w ciemnościach
18-11-2019 01:30   Janusz Ludwiczak
W suterynie kamienicy przy ul. Matejki 53 od poniedziałku zaczęła działać "Niewidzialna ulica". Będzie to miejsce, w którym będzie można wyostrzyć zmysł słuchu, dotyku, węchu i smaku, ale tracąc chwilo wzrok. Ideą tego miejsca będzie pokazanie z jakimi trudnościami spotyka się na co dzień osoba niewidoma.

W miejscu tym przez 15 lat znajdował się antykwariat "Rosa" i Muzeum Introligatorstwa, jednak w połowie 2015 r. Leonard Rosadziński wraz ze swoją żoną Renatą postanowili na dobre zamknąć to miejsce. Początkowo stało puste, a następnie przeprowadzono w nim remont. Od poniedziałku w lokalu tym zacznie funkcjonować "Niewidzialna ulica".

– Są tylko dwa takie miejsca w Polsce. Chcemy, by osoby, które do nas zawitają przekonały się w jakiej sytuacji są osoby niewidzące i niedosłyszące, przekonały się z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. U nas będzie można przenieść się do innego świata – wyjaśnia Jolanta Zielińska z "Niewidzialnej Ulicy".

"Niewidzialną Ulicę" tworzy kilka osób, wśród których również są niewidomi. Odwiedzając to miejsce będzie można zmierzyć się z otaczającym nas światem po ciemku, przekonać się jak to jest wsiąść do tramwaju nie posiadając wzroku czy przejść na drugą stronę ulicy.

– Centrum wycieczki będzie ulica. Nasz projekt jest edukacyjny, połączony z zabawą. Wytężymy słuch, dotyk, ale też węch i zapach. Będziemy organizować warsztaty, polegające na koncentracji, zajęcia kulinarne w ciemności i myślimy również o randkach w ciemno – wskazuje Jolanta Zielińska.

"Niewidzialna ulica" otworzy się w poniedziałek o godz. 9:00 przy ul. Matejki 53. Wycieczka w ciemnościach zajmie od pół godziny do 45 minut. Bilety wstępu kosztują 28 złotych (w weekendy 30 zł), a ulgowe 23 zł. Dostępne są również bilety rodzinne i grupowe.

Dodajmy, że w Polsce są tylko dwa tego typu miejsca - "Niewidzialna wystawa" w Warszawie oraz "Niewidzialny dom" w Toruniu.


R E K L A M A

Komentarze (3)

13-01-2020 23:01:43
Zuza
Bilety są za drogie. Mnie to nie zachęca.
19-11-2019 08:37:48
pyra
Bilety dosc drogie.
18-11-2019 14:50:17
morlock
Do dziś nie wiedziałem że zaistniała profesjonalna ścieżka poligonowo-treningowa dla włamywaczy i istot poruszających się tylko po ciemku podwórkami i piwnicami ze świadomie przez nich uszkodzonym oświetleniem. No ale człek uczy się przez całe życie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: