Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą konsultacje dotyczące przebudowy Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą konsultacje dotyczące przebudowy Kolejowej
16-11-2019 08:30   Janusz Ludwiczak
Prezydent Poznania zarządził przeprowadzenie od 25 listopada do 8 grudnia konsultacji społecznych dotyczących koncepcji przebudowy ulicy Kolejowej. Ich przedmiotem będzie uzyskanie opinii mieszkańców w sprawie inwestycji, obejmującej budowę nowej jezdni z wyniesionymi skrzyżowaniami, chodników, miejsc postojowych i nasadzenia zieleni. Tymczasem jak już informowaliśmy sama inwestycja ruszy najwcześniej w 2021 roku.

Pod koniec października miały odbyć się konsultacje społeczne dla mieszkańców, podczas których zaprezentowana miała zostać koncepcja przebudowy arterii. Tak jednak się nie stało.

– Konsultacje w sprawie przebudowy ul. Kolejowej planowane są na koniec listopada. Trwają ostatnie ustalenia i uzgodnienia dotyczące dokumentacji. Czekamy obecnie na stanowisko miejskiego konserwatora zabytków – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Tymczasem prezydent Poznania wydał zarządzenie o przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących koncepcji przebudowy ulicy Kolejowej, które mają się odbyć od 25 listopada do 8 grudnia.

– Przedmiotem konsultacji społecznych jest uzyskanie opinii mieszkańców Poznania w sprawie koncepcji przebudowy ul. Kolejowej, obejmującej budowę nowej jezdni z wyniesionymi skrzyżowaniami, chodników, miejsc postojowych i nasadzenia zieleni.
Opinie, propozycje i uwagi dotyczące koncepcji przebudowy ul. Kolejowej, stanowiącej przedmiot konsultacji, będą zbierane w formie uwag przekazywanych podczas spotkania konsultacyjnego oraz w formie wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną na adres: kolejowa@zdm.poznan.pl lub listów dostarczonych do siedziby Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu bądź przesłanych pocztą tradycyjną.
W ramach konsultacji społecznych zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami osiedla Św. Łazarz w miejscu i czasie wskazanym przez Gabinet Prezydenta Urzędu Miasta Poznania, w porozumieniu z organami osiedla i Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu
– czytamy w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Poznania nr 886/2019/P z dnia 6 listopada.

Po zakończeniu konsultacji ma zostać przygotowany kolejny projekt, a następnie ogłoszony zostanie przetarg. Przebudowa Kolejowej ma ruszyć najwcześniej w 2021 roku.

– Po zakończeniu konsultacji projektanci przygotują dokumentację budowlaną oraz wystąpią o wszystkie niezbędne pozwolenia (m.in. decyzję środowiskową, pozwolenie na budowę). Dokumentacja wraz z pozwoleniami powinna być gotowa w IV kwartale 2020 r. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu, wybór wykonawcy i realizacja prac w terenie – tłumaczy portalowi lazarz.pl Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na opóźnienie inwestycji ma wpływ również decyzja nowej Rady Osiedla Św. Łazarz, która w lipcu wystąpiła z wnioskiem do prezydenta Poznania o skierowanie linii autobusowej ulicą Kolejową.

– Po zmianie składu rady osiedla Święty Łazarz nowi radni wraz z ZTM zwrócili się do ZDM o uwzględnienie w pracach projektowych obecności komunikacji zbiorowej na ul. Kolejowej. Spowodowało to konieczność wykonania dodatkowych koncepcji projektowych, a to skutkuje przesunięciem terminu konsultacji społecznych. Wszystkie warianty koncepcyjne będą omawiane z mieszkańcami na konsultacjach społecznych. Termin ogłoszenia przetargu na wykonanie prac budowlanych uzależniony jest od długości trwania konsultacji społecznych oraz od czasu, w jakim zostanie wydana decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej. Planowany termin na chwilę obecną to październik 2020 r. – wyjaśnia nam Maja Chłopocka-Nowak, kierownik ds. komunikacji i koordynacji inwestycji Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Mieszkańcy już nie wierzą, że arteria doczeka się remontu, a ulica będzie wciąż wyglądać jakbyśmy mieli XIX wiek. Najwięcej zastrzeżeń budzą dziurawe, krzywe i nierówne chodniki. Osobom, którzy mieszkają przy Kolejowej przeszkadza również nierówna kostka brukowa na jezdni, która powoduje hałas, zwłaszcza, gdy samochody przekraczają dozwoloną prędkość do 40 km/h.

Aktualizacja 18.11.2019 godz. 14:17: Szczegółowy opis proponowanych rozwiązań dotyczących przebudowy ulicy Kolejowej przedstawiony zostanie 25 listopada na stronie internetowej ZDM. 28 listopada o godzinie 17:00 w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Potockiej 38 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami.


Komentarze (3)

18-11-2019 18:58:02
L.Domasłowska
No cóż, należy się przyjrzeć proponowanym zmianom, skonfrontować z wersją sprzed kilku lat, dostrzec plusy i minusy no i zadać zasadnicze pytanie o koszty, bowiem suma tej inwestycji będzie zdecydowanie wyższa niż ta pierwotnie planowana (jeżeli w ogóle jest jeszcze realnie dostępna). Przyjdźmy więc i na spokojnie porozmawiajmy. Ja przyjdę na pewno, chociaż z poślizgiem, bowiem pechowo w tym samym czasie w School of Form odbędzie się promocja Kroniki Miasta Poznania poświęconej ul. Głogowskiej.
18-11-2019 16:36:22
Mieszkaniec Kolejowej
Zapraszam do przeczytania artykułu z dnia 05.12.2012 - http://lazarz.pl/?id=2&nr=4554 Wtedy się bardzo cieszyliśmy. Po 7 latach już nie wierzę w remont. I dlaczego kolejne konsultacje, było ich już kilka w ciągu ostatnich lat. Nie stać władzy na informację, że remontu i tak nie będzie.... brak odwagi, lepiej przeciągać... A artykułów dotyczących remontu tej ulicy naliczyłem się już ponad 30 na łamach portalu Łazarza. Nie chce się już więcej pisać....
18-11-2019 12:03:59
toms
2021 - hahaha... czyli należy dodać do tego jeszcze kolejne 5 lat...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: