Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena Zawodów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena Zawodów
15-11-2019 16:47   Janusz Ludwiczak
Blisko 3 tysiące uczniów szkół podstawowych pojawiło się w Arenie, by poznać przyszłe kierunki kształcenia zwłaszcza zawodowego. Młodzi mogli przekonać się na czym polega praca kucharza, elektryka czy budowlańca.

W piątek w hali widowiskowo-sportowej w Parku Kasprowicza już po raz czwarty odbyły się targi edukacyjne "Arena Zawodów", w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców", którą już od 2016 r. realizuje Miasto Poznań. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do wybrania szkolnictwa zawodowego i związania swojej przyszłości z nauką konkretnego fachu - mechanika, krawca czy budowlańca, na którego w tym roku kładziony jest szczególny akcent.

– Podczas "Areny Zawodów" uczniowie mają szansę poznać, jak wygląda interesująca ich branża i wybrać szkołę najbardziej odpowiadającą ich preferencjom. Poznańska oferta szkół zawodowych od lat stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego gorąco zachęcam do wyboru tej drogi kształcenia, bo na dobrych fachowców zawsze jest zapotrzebowanie – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W Arenie uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć 13 wysp zawodowych, na których prezentowały się konkretne branże - np. usługi, administracja, ekonomia, nowe technologie. Łącznie było to ok. 70 zawodów.

Ponadto uczniowie mogli spotkać się z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnieniem specjalistów w konkretnych dziedzinach, a także wziąć udział w testach predyspozycji zawodowych.

W Arenie można było zapoznać się z ofertami techników i 22 szkół zawodowych, które kształcą w ponad 60 profesjach. Uczniowie mogli poznać różne zawody, dowiedzieć się na czym polega praca budowlańca, mechatronika, kucharza, technologa drewna czy fryzjera.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: