Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

School of Form wyprowadza się z zabytkowego pawilonu MTP. Uczelnia przeniesie się do Warszawy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
School of Form wyprowadza się z zabytkowego pawilonu MTP. Uczelnia przeniesie się do Warszawy
13-11-2019 07:30   Janusz Ludwiczak
Po dziewięciu latach School of Form, czyli wyższa szkoła projektowania i designu opuści halę nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Latem uczelnia przeniesie się na stałe do Warszawy.

School of Form od września 2011 r. znajduje się w pawilonie nr 1 MTP. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Projektowania, która skierowana jest do osób mających kreatywny umysł, zdolności artystyczne i projektowe latem przyszłego roku rozpocznie wyprowadzkę. Uczelnia przenosi się do Warszawy, do Hali Wysokich Napięć.

– Na przeniesienie School of Form z Poznania do Warszawy zdecydowaliśmy się, ponieważ na przestrzeni 8 lat stworzyliśmy pierwszą w Polsce międzynarodową szkołę projektowania. Dziś nasi absolwenci osiągają sukcesy, spotykają się z uznaniem biznesu, przedstawicieli świata mody i designu w Polsce i na świecie. Dziś jesteśmy też bogatsi w doświadczenia i wiemy, że zapewnienie nieograniczonego rozwoju naszym studentom oznacza, że musimy z odwagą otwierać się na nowe możliwości – tłumaczy portalowi lazarz.pl Paula Kowalcze, rzecznik Uniwersytetu SWPS.

– Przeniesienie School of Form to niewątpliwe wyzwanie i wielka zmiana dla wszystkich. Jesteśmy jednak pewni, że bliskość głównego kampusu Uniwersytetu oraz znacznie większe możliwości współpracy z firmami oraz praktyk i staży zapewnią studentom nowe możliwości i bardziej wszechstronny rozwój. Planujemy otwarcie nowych pracowni i cieszymy się na możliwość udziału w ważnych wydarzeniach związanych z projektowaniem, których liczba w stolicy rośnie z roku na rok – zaznacza Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa School of Form.

Czy zatem uczelni nie żal opuszczać Poznania, który jest jednym z największych miast studenckich? W stolicy Wielkopolski jest aż 25 uczelni (w tym 8 publicznych) oferujących ponad 230 kierunków nauczania. Studiuje na nich ponad 112 tysięcy osób, w tym 4 tys. z zagranicy.

– Poznań jako miasto o kreatywnym potencjale i nasza siedziba w zabytkowej hali targowej były doskonałym wyborem dla pierwszych lat istnienia School of Form. Zmiana siedziby School of Form na warszawski kampus Uniwersytetu SWPS zapewni potrzebny rozwój studentom i wykładowcom poprzez bezpośrednie sąsiedztwo zaplecza naukowego i badawczego, swobodny dostęp do kluczowych dla naszych studentów partnerów biznesowych oraz firm oferujących staże i praktyki – wskazuje Paulina Kowalcze.

School of Form w Poznaniu kształci absolwentów na kierunku wzornictwo w czterech specjalizacjach: communication design (projektowanie komunikacji - fotoedytor, grafik, projektant 3D), domestic design (badanie otoczenia człowieka - projektant produktów, dekorator wnętrz, projektant przestrzeni, dziennikarz, scenograf), fashion desing (projektant mody, konstruktor), industrial design (projektant wzornictwa) oraz na studiach podyplomowych na kierunkach: aranżacja wnętrz, projektowanie usług, retail experience oraz zarządzanie innowacją. Uczelnia do tej pory wykształciła 252 projektantów.


Komentarze (1)

13-11-2019 12:49:56
poznaniAnka
Jeśli uczelnie wyprowadzają się z Poznania to zły znak dla miasta

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: