Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Takiego tramwaju jeszcze nie było - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Takiego tramwaju jeszcze nie było
13-11-2019 00:32   Janusz Ludwiczak
98 – zazwyczaj taki numer miała jedna z linii autobusowych, która łączyła dworzec na os. Sobieskiego z pętlą na kampusie UAM na Morasku i Radojewem. Jednak w poniedziałek kursowała linia tramwajowa nr 98, która zastępowała "piątkę", tego dnia zawieszoną. Co ciekawe poniedziałkowe zmiany spowodowały we wtorek awarię systemu PEKA na linii numer 5.

W poniedziałek po raz pierwszy na ulice Łazarza i Poznania wyjechała "dziewiećdziesiątkaósemka", która zastępowała zawieszoną tego dnia "piątkę".

Tramwaje linii nr 98 kursowały co 20 minut z Górczyna przez Łazarz, Kaponierę, Teatralkę, Plac Wielkopolski, Śródkę na Zawady. Ponadto ZTM uruchomił linię tramwajową nr 94, umożliwiającą dojazd z Grunwaldzkiej do centrum (również przez Kaponierę, Most Teatralny i Pl. Wielkopolski na Zawady).

Zmiany miały związek z obchodami Imienin Ulicy oraz Biegiem Niepodległości, a tym samym zamknięciem dla ruchu tramwajowego ulicy Święty Marcin.

Co ciekawe zawieszenie "piątki" spowodowało we wtorek awarię systemu PEKA na linii numer 5.

– Z uwagi na usterkę techniczną obecnie nie funkcjonuje system PEKA w tramwajach na linii numer 5. Nie ma możliwości wykonania transferu biletu kupionego przez Internet (poprzez peka.poznan.pl) oraz opłacenia przejazdu z tPortmonetki na karcie PEKA. W Wirtualnym Monitorze odjazdy tramwajów na linii nr 5 przedstawiane są według rozkładu jazdy. Na pozostałych liniach transportu publicznego ZTM system PEKA działa prawidłowo. Trwają intensywne prace analityczne w celu jak najszybszego zdiagnozowania oraz usunięcia usterki i umożliwienie korzystania z systemu PEKA na linii nr 5. Pasażerów przepraszamy za niedogodności i prosimy o opłacanie przejazdów na linii nr 5 w innej formie niż poprzez tPortmonetkę. W przypadku problemów w opłaceniem przejazdu prosimy o złożenie reklamacji, usterka techniczna na linii nr 5 będzie brana pod uwagę przy jej rozpatrywaniu – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Nie wiadomo jednak dlaczego ZTM zdecydował się w Święto Niepodległości uruchamiać właśnie linię nr 98, która kursowała aż do Śródki po tej samej trasie co "ósemka", tym bardziej, że wystarczyło zmienić trasę linii nr 5, kierując ją np. objazdem przez Most Dworcowy, Królowej Jadwigi i rondo Rataje lub uruchamiając linię nr 8 co 10 minut.

Dodajmy, że tego dnia na trasy wyjechały jeszcze trzy inne linie - nr 92, 93 i 95 - z przystanku "Marcinkowskiego" odpowiednio na Dębiec, Starołękę i przez górny taras Rataj na Stomil. Z kolei we Wszystkich Świętych kursowały "czterdziestki", czyli cmentarne linie tramwajowe nr 41, 42 i 43.

Do tej pory nie było możliwe uruchomienie dwucyfrowych linii tramwajowych, zaczynających się od 9x (czyli 92, 93, 94, 95 i 98). Numery te były zarezerwowane dla linii autobusowych. Stało się to możliwe, po wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2019 r. trzycyfrowych numerów linii autobusowych. I tak linia nr 64 zamieniła się w 164, a zamiast 82 jeździ 182.

ZOBACZ TAKŻE: Nie ma już autobusu "64"


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: