Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzy firmy zainteresowane przebudową Rynku Łazarskiego. Najtańsza oferta: 42,4 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trzy firmy zainteresowane przebudową Rynku Łazarskiego. Najtańsza oferta: 42,4 mln zł
06-11-2019 21:41   Janusz Ludwiczak
Do trzeciego przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego zgłosiły się trzy firmy, które za realizację inwestycji chcą od 42,4 mln zł do 53,7 mln zł. Tymczasem miasto na to zadanie chce przeznaczyć 35 mln zł.
Pierwotnie remont Rynku Łazarskiego miał rozpocząć się już w czerwcu 2018 r. i miała zakończyć się w przyszłym roku. Początkowo zakładano, że realizacja inwestycji wraz z przygotowaniem projektu nie przekroczy 10 mln zł.

W połowie września miasto ogłosiło trzeci już przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego. Termin składania ofert kilka razy był przesuwany. Początkowo miał to być 16 października, następnie 29 października, potem 4 listopada, aż w końcu 6 listopada.

W środę o godz. 10 otwarto nadesłane oferty. Do przetargu stanęły trzy firmy, które za realizację inwestycji zaproponowały kwoty: Skanska – 42 393 055,48 zł, Budimex – 43 413 462,41 zł oraz Jakon – 53 742 706,74 zł.

Miasto na przebudowę Rynku Łazarskiego zamierzało przeznaczyć 35 mln zł. Oznacza to, że najtańsza oferta przekraczała budżet o 7 393 055,48 zł.

To już trzecie podejście do tej inwestycji. W sierpniu ubiegłego roku ogłoszony został pierwszy przetarg, do którego nie zgłosił się żaden wykonawca. Kolejny przetarg ogłoszono w marcu. Tym razem ofertę złożyła tylko jedna firma - Budimex, proponując kwotę 56 574 159,35 złotych, czyli o blisko 21,6 mln zł więcej niż zakładało miasto.

Co dalej? Możliwości są trzy. Pierwsza to unieważnienie przetargu i po raz czwarty ogłoszenie nowego zamówienia publicznego. Drugie to zwiększenie kwoty i nowelizacja budżetu, jednak na to musi zgodzić się Rada Miasta Poznania. Trzecim wyjściem może być realizacja inwestycji w skromniejszym wymiarze, jednak oznacza to przygotowanie nowego projektu.

Pierwotnie remont Rynku Łazarskiego miał rozpocząć się już w czerwcu 2018 r. i miała zakończyć się w przyszłym roku. Początkowo zakładano, że realizacja inwestycji wraz z przygotowaniem projektu nie przekroczy 10 mln zł.

Przebudowa Rynku Łazarskiego zakłada, że targowisko ma zostać zadaszone i będzie w formie koła. Architekci przewidzieli również dodatkową przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków. Zlikwidowana ma zostać jezdnia prowadząca przez środek Rynku Łazarskiego - łącząca Małeckiego z Dmowskiego. Ruch ma odbywać się dookoła płyty, wokół kamienic ulicą dwukierunkową. Piesi mają zyskać szersze chodniki, a przy budynkach pojawi się nowa zieleń.
Z kolei na tzw. "Lejku Łazarskim", czyli Skwerze im. Kazimierza Nowaka ma pojawi się strefa wypoczynku i rekreacji. W projekcie przewidziano ławki, fontanny, a nawet plac zabaw z elementami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Z główną płytą rynku plac będzie powiązany schodami. Projektanci przewidzieli również postawienie rzeźby "Eki z Małeki".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: