Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sportowcy będą musieli opuścić tereny przy Reymonta. W miejscu torów łuczniczych ma powstać parking - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sportowcy będą musieli opuścić tereny przy Reymonta. W miejscu torów łuczniczych ma powstać parking
23-10-2019 05:00   Janusz Ludwiczak
– Od 60 lat działamy na terenie Parku Kasprowicza przy Arenie. Łucznictwo trenują również młodzi sportowcy, którzy dojeżdżają tramwajem czy autobusem. Nie wiemy co dalej z nami będzie – mówi Aleksander Michalski z Klubu Sportowego Surma Poznań. Łucznicy będą musieli opuścić tereny przy ul. Reymonta, gdyż MTP planują w tym miejscu budowę parkingu i innych obiektów związanych z przebudową hali Arena.

O sprawie informowaliśmy już w grudniu 2017 r. Międzynarodowe Targi Poznańskie, które przejęły Arenę i planują przebudowę hali widowiskowo-sportowej w sercu Parku Kasprowicza chcą na terenie torów łuczniczych wybudować parking wielopoziomowy na 700 aut. Z zaprezentowanych dwa tygodnie temu wizualizacji wynika, że w tym miejscu powstanie również budynek. Planami są zaniepokojeni sportowcy uprawiający łucznictwo.

– Od 60 lat działamy na terenie Parku Kasprowicza przy Arenie. Mamy 80 zawodników wyczynowych, dwóch zawodników rokuje na zostanie olimpijczykami. Dla nas jest to doskonała lokalizacja. Łucznictwo trenują również młodzi sportowcy, którzy dojeżdżają tramwajem czy autobusem. Zgodnie z ustaleniami MTP, które są operatorem tego terenu będziemy mogli działać tutaj przez dwa lub trzy sezony, najpóźniej pod koniec 2022 roku musielibyśmy się wyprowadzić. Proponowano nam działkę po KS Leśnik na Wildzie, ale nie należy ona już do miasta. Proponowano nam teren po hipodromie Wola, ale jest tam bardzo kiepski dojazd. Nie wiemy co dalej z nami będzie – powiedział Aleksander Michalski, członek zarządu Klubu Sportowego Surma Poznań.

O odpowiedź w tej sprawie poprosiliśmy MTP.

– Rozmowy w sprawie nowej siedziby trwają pomiędzy Klubem Surma a Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami i Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Poznania. Grupa MTP nie jest stroną w rozmowach o nowej lokalizacji – wyjaśnia Karolina Nawrot, zastępca kierownika zespołu komunikacji korporacyjnej Grupy MTP.

Więcej informacji udzieliło nam biuro prasowe Urzędu Miasta Poznania. Łucznikom miasto proponuje przeprowadzkę w rejonie Zawadów i Głównej.

– Ze względu na przejęcie w zarządzanie hali widowiskowo-sportowej "Arena" oraz terenów przyległych przez MTP, tory łucznicze KS Surma zostaną przeniesione. Zgodnie z ustaleniami w sezonie 2020 roku klub będzie mógł realizować działalność statutową jeszcze w obecnej lokalizacji. W wyniku działań związanych ze znalezieniem nowej siedziby dla KS Surma, Wydział Gospodarki Nieruchomościami wraz z Wydziałem Sportu uznały, że odpowiednim miejscem dla tego typu dyscypliny sportowej są tereny przy ul. Hlonda w Poznaniu – wyjaśnia Daria Kulczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Łucznikom nie podoba się jednak proponowana lokalizacja.

– Proponuje nam się teren przy Hlonda, tam jest kiepski dojazd. Przygotowanie terenu będzie kosztować kilka milionów złotych, trzeba wyrównać teren, wybudować szatnię. Przy Reymonta przeprowadzono za kilkanaście tysięcy złotych modernizację obiektów – podsumowuje Aleksander Michalski z KS Surma Poznań.


R E K L A M A

Komentarze (6)

24-10-2019 23:35:38
niezadowolona
Ciekawa jestem czy w tym przypadku zaprotestują ekolodzy jak to miało miejsce z terenem obok pływalni a parku Kasprowicza , ze szkoda drzew. A gdzie mają chodzić rodziny z dziećmi np na niedzielny relaks. Tor łuczniczy tyle lat istniał i komu to przeszkadza. Mamy XXI wiek ,czy nie można pogodzić jedno z drugim tzn przebudowę z terenami sportowymi ? Już przecież zlikwidowano stadion Energetyka !!!!!!
23-10-2019 21:40:21
XXL
Golęcin i obiekty Olimpii to dużo lepszy kierunek dla Surmy. To miejskie tereny. Jest tam infrastruktura. Dojazd też nie najgorszy.
23-10-2019 12:43:09
Kolagenoza
Ciekawe, co stanie się z tymi pięknymi drzewami widocznymi na zdjęciach za tarczami.
23-10-2019 12:41:25
Kolagenoza
Tereny po zachodniej stronie ulicy Hlonda to podobno obszar niezrekultywowanego wysypiska śmieci. Zapewne znakomite dla uprawiania sportu... :-)
23-10-2019 08:14:30
pyra
SKANDAL ! Targi robia co chca ! UM przyklaskuje. SKANDAL !!!
23-10-2019 05:46:25
x
Skandal.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: