Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Renowacja wzgórza w Parku Kasprowicza, koncert Michała Szpaka czy rowerowy pakiet dla Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Renowacja wzgórza w Parku Kasprowicza, koncert Michała Szpaka czy rowerowy pakiet dla Łazarza?
21-10-2019 05:18   Janusz Ludwiczak
Jeszcze do poniedziałkowego południa można głosować w tegorocznym Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Do wyboru są 34 projekty ogólnomiejskie i 17 rejonowych dla Łazarza i Jeżyc.

Spośród puli 239 projektów na liście można wybrać maksymalnie trzy projekty: jeden ogólnomiejski i dwa rejonowe. Głosować może każdy mieszkaniec miasta - nie ma ograniczeń wiekowych, ale niepełnoletnim poznaniakom muszą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie, których PESEL będzie niezbędny do oddania głosu.

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020 trwa do poniedziałku do godz. 12:00. Głos można oddać na stronie www.budzet.um.poznan.pl.

Projekty rejonowe dla Łazarza:

Renowacja wzgórza w Parku Kasprowicza- Arena
Projekt zakłada zwiększenie atrakcyjności wzgórza, poprzez jego kompleksową renowacje. Celem projektu jest przemiana tej przestrzeni, aby nie służyła tylko do przejścia, ale była miejscem wypoczynku oraz przyjemnego spędzania czasu w pięknym otoczeniu. Projekt zmian będzie wyłoniony w konkursie na zagospodarowanie przestrzenne tego miejsca. Działania mają się skupić nie tylko na wymianie nawierzchni i remoncie schodów, ale na całkowitym przeobrażeniu tego miejsca, tak aby stało się ono wizytówką Łazarza i Poznania. Jednocześnie projekt zakłada, iż po renowacja dzieci nadal będą mogły zjeżdżać z niego na sankach w zimę.
Lokalizacja:: Park Kasprowicza
Koszt: 600 000 zł

Zagospodarowanie dziedzińca zespołu budynków ul. Chociszewskiego
Projekt zakłada: uporządkowanie i zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca zespołu budynków: ul. Chociszewskiego 24,24A,24B,26,26A, 28,28A, 30,30A, 32,32A, 34,34A,34B.
Projekt przewiduje wymianę chodników, instalację nowej wiaty śmietnikowej, uporządkowanie istniejących i wykonanie nowych miejsc parkingowych oraz nasadzenia nowych drzew lub krzewów przy zachowaniu elementów lokalnego kolorytu.
Lokalizacja: ul. Chociszewskiego 24-32a
Koszt: 365 000 zł

Morawskiego - nowa zieleń i chodnik
Remont chodnika i nowe nasadzenie zieleni na odcinku od Jarochowskiego do Bogusławskiego. Wskazany odcinek chodnika wymaga remontu - popękane płytki, nierówna nawierzchnia, pas zieleni został zdegradowany przez parkujące nielegalnie pojazdy
Lokalizacja: ul. Morawskiego (Jarochowskiego-Bogusławskiego)
Koszt: 600 000 zł

Koncert polskiego artysty, np. Michała Szpaka
Zorganizowanie koncertu polskiego artysty, np. Michała Szpaka, Mateusza Ziółko lub innego wybranego przez organizatora oraz festynu w Parku Kasprowicza koło Areny albo na terenie MTP, jako atrakcję kulturalną dla Poznaniaków i turystów. Michał Szpak mimo młodego wieku ma już sporo osiągnięć i należy do czołówki polskiej sceny muzycznej. Prawie żadne ważniejsze wydarzenie w Polsce nie może odbyć się bez jego udziału. Jest wysoko cenionym wokalistą i jurorem, zdobywcą 8 miejsca w konkursie Eurowizji. Jego mocny rockowy głos, talent, wyjątkowa osobowość sprawiają, że ludzie lubią i chcą go słuchać. Michał Szpak mówi, że Poznań to jego drugie miasto i taki fakt także przemawia za tym, aby jego koncerty organizować w Poznaniu.
Lokalizacja: Arena/Park Kasprowicza
Koszt: 300 000 zł

Bezpłatne szkolenia z programowania dla dzieci
Głównym celem projektu „Kodini” jest wsparcie dzieci w zrozumieniu świata, który ich otacza - świata, którego funkcjonowanie uzależnione jest od oprogramowania. Projekt „Kodini” ma zmienić postrzeganie komputerów (ale także wszystkich innych urządzeń elektronicznych) przez dzieci. Urządzenia te kojarzone powszechnie wyłącznie z rozrywką, są narzędziami pozwalającym tworzyć, kształtować otoczenie, pomagać w rozwiązywaniu problemów i w efekcie – zmieniać świat. Programowanie nie jest „wiedzą tajemną”. Jest proste, zabawne, daje natychmiastowe efekty (jest umiejętnością, którą może i powinien posiąść każdy), ale z drugiej strony – jest jednak nadal czymś elitarnym, obecnie dostępnym tylko dla wybranych. Projekt "Kodini" zakłada opracowanie programu i realizację projektu organizacji bezpłatnych szkoleń z programowania dla uczniów klas 4-6 łazarskich i jeżyckich szkół podstawowych. Podczas 8 miesięcznego kursu dzieci zdobędą wiedzę na temat podstaw logiki, modelowania, automatyzacji zachowań i programowania obiektowego. Projekt zakończy się turniejem programistycznym. Szkolenia będą odbywały się w salach komputerowych szkół, w których na co dzień uczą się dzieci i prowadzone będą przez trenerów rekrutowanych wśród nauczycieli szkół (po przeszkoleniu przez organizatorów) lub trenerów zewnętrznych.
Lokalizacja: Szkoły podstawowe Łazarza i Jeżyc
Koszt: 450 000 zł

Szkoła jak z Finlandii
Celem projektu jest renowacja wnętrz pomieszczeń szkolnych Szkoły Podstawowej nr 77 im.15 Pułku Ułanów Poznańskich na wzór szkół w Finlandii. Ponad 50-letni budynek domaga się gruntownych remontów i wprowadzenia elementu nowoczesności. Obecne klasy są nieatrakcyjne, nie działają motywująco i nie sprzyjają zwiększaniu efektywności procesów szkolnych. Wśród najbardziej pilnych potrzeb jest również remont toalet i zlikwidowanie barier architektonicznych. Projekt zakłada stworzenie pionierskich, designerskich i bardzo nowoczesnych przestrzeni szkolnych, w których uczniowie będą zdobywać wiedzę. Nowoczesny design klas, zaprojektowanych tematycznie – sala historyczna z elementami nawiązującymi do historii, sala językowa z udogodnieniami do nauki języka i Big Benem w tle, sala matematyczna pełna kształtów, itp. z pewnością wpłynie na motywację wszystkich grup szkolnych i pozwoli przybliżyć szkołę do standardów fińskich.
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 77, ul. Dmowskiego 50
Koszt: 600 000 zł

Rowerowy pakiet dla Jeżyc i Łazarza
Droga dla rowerów i pieszych. Ruch rowerowy na ul. Hetmańskiej jest bardzo duży. Nie ma jednak dobrej jakości infrastruktury rowerowej. Projekt przewiduje, że na ul. Hetmańskiej, po południowej stronie, na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Dmowskiego powstanie dobrej jakości droga dla pieszych i rowerów. W tym celu m.in. zostanie wymieniona nawierzchnia oraz nastąpi dostosowanie trasy do wymaganych parametrów, do wysokości środków.
Na ul. Bukowskiej, po obu stronach na drogach rowerowych zostaną zamontowane liczniki rowerowe, zliczające ruch rowerowy na Trasie Głównej z Programu Rowerowego Miasta Poznania. Pozwoli to na bieżąco szacować ruch rowerowy oraz lepiej planować budowę rowerowej infrastruktury.
Lokalizacja: ulica Hetmańska i Bukowska
Koszt: 600 000 zł


R E K L A M A

Komentarze (4)

22-10-2019 06:38:39
x
@pyra Zgadzam się całkowicie. Uszczęśliwianie korzystających z parku na siłę. "Renowacja, przemiana, całkowite przeobrażenie" - same te słowa wywołują ciarki, zwłaszcza w powiązaniu z tym parkiem, na który ktoś ma chrapkę. Co rusz proponuje się genialne projekty, jak nie z jednej, to z drugiej strony chcą go okroić, przeobrazić, "zrewitalizować". Mam nadzieję, że nikt na ten projekt nie głosował...
21-10-2019 17:22:53
pyra
Kompleksowa renowacja wzgórza czyli po lazarsku górki, /zawsze mowilo sie idziemy na górki tylko, ze wtedy jedna byla mniejsza a druga wieksza/, jestem bardzo ciekawa co to bedzie ? Czy zadaszenie plastikowym dachem plus beton/plyty ? Po poznansku "przeobrazenie miejsca aby stalo sie wizytowjka Poznania" to oznacza beton. To jest park dla mieszkancow, im wiecej zmian sie planuje w naszym parku tym mniejsza staje sie powierzchnia zielona i zmniejsza sie ilosc drzew. Ingerencja duzego kalibru w nasz park, /tak nasz budowany spolecznie/, bardzo mnie niepokoi co bedzie dalej.
21-10-2019 11:22:28
gosownik
Osobiscie uwazam, ze lepiej wydac pieniadze na cos, co zostanie z nami na lata, koncertow w Poznaniu jest dosyc, takze tych darmowych. Priorytetem sa chyba jednak remonty chodnikow czy jakies nowe place zabaw.
21-10-2019 10:53:49
eka z małeki
Zawsze głosuję-WARTO!!!Czasem niektóre moje typowania są realizowane i to cieszy !!! eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: