Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W przyszłym roku chodniki mają zostać wyremontowane na Małeckiego, Wyspiańskiego i Niegolewskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W przyszłym roku chodniki mają zostać wyremontowane na Małeckiego, Wyspiańskiego i Niegolewskich
13-10-2019 01:47   Janusz Ludwiczak
Podczas wrześniowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz ustaliła nową listę remontów chodnikach na poszczególnych ulicach. W przyszłym roku remonty chodników mają zostać zrealizowane na Małeckiego, Wyspiańskiego, Niegolewskich i Morawskiego. Ponadto radni podjęli decyzję o zlikwidowaniu "Wieści Łazarskich" oraz wystąpili z wnioskiem do ZDM o usprawnienie działań dotyczących koniecznych napraw wyposażenia placów zabaw.

18 września odbyła się 7. sesja zwyczajna Rady Osiedla Św. Łazarz. Na początku posiedzenia radni osiedlowi podjęli uchwałę w sprawie ustalenia listy priorytetów w zakresie prac remontowych miejskich chodników. I tak w 2020 r. wyremontowane mają zostać chodniki na ulicy Małeckiego, Wyspiańskiego (na odcinku od Matejki do Głogowskiej), Niegolewskich (od Jarochowskiego do Kasprzaka) oraz na Morawskiego (od Jarochowskiego do Bogusławskiego).

– W tym roku na remonty chodników było przeznaczone 300 tysięcy złotych. Za tą kwotę niewiele uda się zrobić – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Remont chodników na ulicy Wyspiańskiego jest potrzebny, tylko nikt nie chodzi stroną północną – wskazywał radny Dawid Krupa.

– Czy remonty chodników nie będą realizowane ze środków ze strefy płatnego parkowania? – pytała radna Joanna Ellmann.

– Założenia, które zostały nam przedstawione, zakładają, że strefa parkowania to będzie tylko postawienie znaków i wymalowanie farbą linii. Ale w kilku miejscach będą pilne remonty – wyjaśniał przewodniczący Andrzej Janowski.

Ostatecznie jednogłośnie radni przyjęli projekt uchwały.

W dalszej części radni podjęli uchwałę w sprawie wydawania czasopisma osiedlowego. Po 15 latach ukazywania się zlikwidowane zostaną "Wieści Łazarskie". Wybrana w marcu Rada Osiedla Św. Łazarz zdecydowała o utworzeniu nowej gazety - "Na Łazarskim Fyrtlu".

– Chcielibyśmy zmienić formułę tego czasopisma. "Wieści Łazarskie" informowały z dużym opóźnieniem o rzeczach, które już się wydarzyły. Chcemy, żeby w czasopiśmie były bardziej świeże wiadomości i pojawiały się informacje o tym co będzie się działo – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Nie będzie już "Wieści Łazarskich".

W dalszej części wrześniowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz wystąpili z wnioskiem do Zarządu Dróg Miejskich o usprawnienie działań dotyczących koniecznych napraw wyposażenia placów zabaw.

– Przez pół roku mieliśmy połamane ławki, z kilku urządzeń zabawowych w Parku Kasprowicza wychodzi drut. Są również wulgarne napisy, które powinny zostać zamalowane. Mam wątpliwości czy urządzenia są konserwowane – wskazywał radny Andrzej Janowski.

– W mijającym sezonie wiosenno-letnim do Rady Osiedla Św. Łazarz wpłynęło wiele skarg dot. stanu technicznego wyposażenia placów zabaw. Zły stan techniczny wyposażenia potwierdziły wizje lokalne przedstawicieli Rady Osiedla. Mimo licznych zgłoszeń i próśb o pilną naprawę, niektóre elementy do dziś nie zostały naprawione lub naprawa nastąpiła dopiero pod koniec sierpnia.
Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, uczęszczających na place zabaw, konieczne jest utrzymanie urządzeń w dobrym stanie technicznym oraz niezwłoczne naprawy w przypadku uszkodzenia. Jeśli uszkodzenie urządzenia zagraża bezpieczeństwu osób korzystających, powinno ono być odpowiednio oznaczone i wyłączone z użytku do czasu naprawy
– uzasadnia do projektu uchwały Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Uwagi Rady Osiedla Św. Łazarz w sprawie placów zabaw:

Plac zabaw przy ul. Dmowskiego
Pilnej naprawy wymaga drabinka linowa na małej zjeżdżalni. Jedna z deseczek ma od dłuższego czasu uszkodzone mocowanie. Wymiany wymaga podest przy skałce wspinaczkowej.
W lokomotywie z jednej z desek wystaje śruba, innej deski brakuje.
Na drabince linowej do dużej zjeżdżalni wystają ostre druty, na których dzieci mogą sobie poranić ręce. Zabezpieczyliśmy je taśmą, drabinka wymaga wymiany. Do zamalowania są wulgarne napisy na zjeżdżalni.
W piaskownicy nie ma piasku. Poziom “gruntu” w piaskownicy jest niższy niż wokół niej.
Siedziska “na murku” są w bardzo złym stanie. Wymagają w większości wymiany lub malowania. Z jednego z siedzisk wystaje śruba.
Przy stoliku szachowym konserwacji (malowania) wymagają siedziska. Jedna z ławek jest połamana, pozostałe wymagają konserwacji (malowania).

Mały plac zabaw w Parku Kasprowicza
Wszystkie urządzenia na małym placu zabaw w Parku Kasprowicza są sprawne (huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela, huśtawka wagowa).
Jedna z desek w ławce wymaga wymiany.

Duży plac zabaw w Parku Kasprowicza
Uszkodzona jest huśtawka przeznaczona dla dzieci na wózkach inwalidzkich. Nie działa hydrauliczne zamykanie podestu, podest jest pogięty, po jego podniesieniu nie można go zablokować.
Dokręcenia wymaga śruba na “pajęczynie”.
Zamalowania wymagają napisy, często wulgarne, na niektórych urządzeniach.

Plac zabaw przy ul. Iłłakowiczówny
Naprawy wymagają:
-ogrodzenie wokół placu zabaw dla młodszych dzieci (wystające ostre wkręty!)
- połamane ławki
- siedzisko jednej z huśtawek - brak poprzeczki w siedzisku kubełkowym, dziecko może się z niej wysunąć podczas huśtania
- zamalowanie napisów na zjeżdżalni.

Na zakończenie sesji radni podjęli uchwałę o przyznaniu diet za wrzesień. I tak przewodniczący rady otrzymał dietę w wysokości 300 złotych. Dietę w kwocie 200 zł otrzymają radni: Sylwia Badzińska, Joanna Ellmann, Wojciech Kosiedowski, Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, Roman Modrzyński i Beata Szeszuła, a po 150 zł: Dawid Krupa i Damian Marciniak. Na konta pozostałych radnych trafią diety w wysokości od 25 do 100 złotych w zależności od udziału w sesjach i pracy w radzie osiedla.

W środę, 16 października o godz. 18:00 ma odbyć się kolejna, 8. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Na tą chwilę nie jest znany jeszcze porządek obrad.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja VII (zwyczajna) 18.09.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: