Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W obrębie ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej powstanie luksusowe osiedle? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W obrębie ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej powstanie luksusowe osiedle?
13-10-2019 01:18   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta uchwaliła plan miejscowy dla obszaru w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Ułańskiej i Matejki, który umożliwi powstanie w tym miejscu apartamentowców i biurowców.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej", który Rada Miasta Poznania zatwierdziła 24 września obejmuje obszar o powierzchni ok. 7,1 hektarów. Obecnie na tym terenie znajduje się m.in. parking MTP, ale również budynki pokoszarowe.

– Na terenie objętym planem znajdują się budynki mieszkalne wielorodzinne, obiekty usługowe oraz obiekty o funkcjach składowo-magazynowych. Znaczną część terenu zajmuje parking Międzynarodowych Targów Poznańskich. W granicach terenu znajdują się także fragmenty ulic Ułańskiej i Matejki. Do sporządzenia planu miejscowego przystąpiono z uwagi na wnioski Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Rady Osiedla Święty Łazarz. MTP wystąpiły z wnioskiem o opracowanie mpzp dla działek i przeznaczenie ich pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub zabudowę usługową – wyjaśnia mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

– Mam pewne obawy co do tego planu. Część terenów ma być zamknięta. Targi pozbywają się kolejnych terenów, które są zapleczem technicznym. Nie słyszmy nic o budowie parkingu, którego budowa miała rozpocząć się w tym roku. MTP sprzedadzą ten teren, a nie będziemy mieli parkingu zwłaszcza dla Areny – zaznaczył Tomasz Stachowiak, radny Miasta Poznania.

– Parking nie sprawdzał się jako parking dla Areny. Z tego co mi wiadomo najpierw wybudowany zostanie nowy parking, a potem sprzedany zostanie teren – wskazywał radny Filip Olszak.

– Targi wystąpiły o warunku zabudowy dla przebudowy Areny oraz budowę parkingu przy ul. Głogowskiej na terenie MTP – podsumował Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Za uchwaleniem planu miejscowego w rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej było 23 radnych. Od głosu wstrzymało się 8 radnych: Lidia Dudziak, Michał Grześ, Ewa Jemielity, Łukasz Kapustka, Krzysztof Rosenkiewicz, Mateusz Rozmiarek, Tomasz Stachowiak i Sara Szynkowska vel Sęk. Przeciw był Przemysław Alexandrowicz.


Wiz: MPU

Komentarze (4)

15-10-2019 09:13:44
pyra
@ułan, wiezowce ? tylko nie to. @albin, w miejscu ogrodkow dzialkowych ? tak najlepiej zabetonowac, zabudowac wszystko na Lazarzu. Ogrodki dzialkowe to zielone pluca tej zadymionej coraz brudnejszej dzielnicy. Ogrodki to takze mala, rodzinna uprawa warzyw i kwiatow, wszystko BIO.
13-10-2019 23:48:45
albin
@ułan: stety niestety obowiązek zachowania budynków koszarowych warunkuje wysokość sąsiedztwa. Wieżowce mogą powstać przy Arciszewskiego - po stronie Olimpii, w miejscu ogródków działkowych - tam i miejsca, i możliwości nie brak.
13-10-2019 21:36:58
ułan
Szkoda że takie niskie te bloki szkoda terenu, mogły by być takie piękne wieżowce.
13-10-2019 15:21:52
Tomsi
W przyszłym roku mają zrobić ułańską jednokierunkową, a tu z wizualizacji wynika że znowu będzie dwukierunkowa. Ciekawe...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: