Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W obrębie ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej powstanie luksusowe osiedle? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W obrębie ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej powstanie luksusowe osiedle?
13-10-2019 01:18   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta uchwaliła plan miejscowy dla obszaru w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Ułańskiej i Matejki, który umożliwi powstanie w tym miejscu apartamentowców i biurowców.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej", który Rada Miasta Poznania zatwierdziła 24 września obejmuje obszar o powierzchni ok. 7,1 hektarów. Obecnie na tym terenie znajduje się m.in. parking MTP, ale również budynki pokoszarowe.

– Na terenie objętym planem znajdują się budynki mieszkalne wielorodzinne, obiekty usługowe oraz obiekty o funkcjach składowo-magazynowych. Znaczną część terenu zajmuje parking Międzynarodowych Targów Poznańskich. W granicach terenu znajdują się także fragmenty ulic Ułańskiej i Matejki. Do sporządzenia planu miejscowego przystąpiono z uwagi na wnioski Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Rady Osiedla Święty Łazarz. MTP wystąpiły z wnioskiem o opracowanie mpzp dla działek i przeznaczenie ich pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub zabudowę usługową – wyjaśnia mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

– Mam pewne obawy co do tego planu. Część terenów ma być zamknięta. Targi pozbywają się kolejnych terenów, które są zapleczem technicznym. Nie słyszmy nic o budowie parkingu, którego budowa miała rozpocząć się w tym roku. MTP sprzedadzą ten teren, a nie będziemy mieli parkingu zwłaszcza dla Areny – zaznaczył Tomasz Stachowiak, radny Miasta Poznania.

– Parking nie sprawdzał się jako parking dla Areny. Z tego co mi wiadomo najpierw wybudowany zostanie nowy parking, a potem sprzedany zostanie teren – wskazywał radny Filip Olszak.

– Targi wystąpiły o warunku zabudowy dla przebudowy Areny oraz budowę parkingu przy ul. Głogowskiej na terenie MTP – podsumował Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Za uchwaleniem planu miejscowego w rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej było 23 radnych. Od głosu wstrzymało się 8 radnych: Lidia Dudziak, Michał Grześ, Ewa Jemielity, Łukasz Kapustka, Krzysztof Rosenkiewicz, Mateusz Rozmiarek, Tomasz Stachowiak i Sara Szynkowska vel Sęk. Przeciw był Przemysław Alexandrowicz.


Wiz: MPU

Komentarze (4)

15-10-2019 09:13:44
pyra
@ułan, wiezowce ? tylko nie to. @albin, w miejscu ogrodkow dzialkowych ? tak najlepiej zabetonowac, zabudowac wszystko na Lazarzu. Ogrodki dzialkowe to zielone pluca tej zadymionej coraz brudnejszej dzielnicy. Ogrodki to takze mala, rodzinna uprawa warzyw i kwiatow, wszystko BIO.
13-10-2019 23:48:45
albin
@ułan: stety niestety obowiązek zachowania budynków koszarowych warunkuje wysokość sąsiedztwa. Wieżowce mogą powstać przy Arciszewskiego - po stronie Olimpii, w miejscu ogródków działkowych - tam i miejsca, i możliwości nie brak.
13-10-2019 21:36:58
ułan
Szkoda że takie niskie te bloki szkoda terenu, mogły by być takie piękne wieżowce.
13-10-2019 15:21:52
Tomsi
W przyszłym roku mają zrobić ułańską jednokierunkową, a tu z wizualizacji wynika że znowu będzie dwukierunkowa. Ciekawe...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: