Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spore zmiany w kursowaniu tramwajów. Bimby nie pojadą Reymonta, pod Kupiec i na Franowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spore zmiany w kursowaniu tramwajów. Bimby nie pojadą Reymonta, pod Kupiec i na Franowo
04-10-2019 16:29   Janusz Ludwiczak
W weekend z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie tramwajów linii nr 1, 5, 7, 13 czy 18.

W sobotę w związku z koniecznością przycięcia drzew przy torowisku w rejonie ulic Hetmańskiej i Reymonta tramwaje linii nr 1 i 7 od pierwszych kursów porannych do godz. 18:00 będą kursowały objazdem przez Głogowską, Roosevelta, Bukowską i Grunwaldzką.

Na wyłączonym odcinku nie będą uruchamiane autobusy zastępcze "za tramwaj". Pasażerowie mogą korzystać z autobusów linii nr 193 jadących ulicą Reymonta oraz linii nr 164 i 179.

Przez cały weekend prowadzone będą pilne naprawy torowiska na skrzyżowaniu Alei Marcinkowskiego z ul. Podgórną w związku z dużym zużyciem szyn.

W związku z tym "piątka" będzie kursować objazdem przez Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, rondo Rataje i Jana Pawła II. Tramwaje linii nr 2 i 9 pojadą przez Kaponierę, Most Uniwersytecki, Towarową i Matyi. Z kolei "trzynastka" zostanie skierowana objazdem przez Gwarną, Plac Wielkopolski, Śródkę i Jana Pawła II.

Uruchomiona zostanie linia "za tramwaj" linii T13, która kursować będzie na trasie: RONDO RATAJE – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Strzelecka – pl. Wiosny Ludów – WROCŁAWSKA – Podgórna – Muśnickiego – Mostowa – Kórnicka – Jana Pawła II – Krzywoustego – RONDO RATAJE
Autobusy linii T13 rozpoczną kursowanie w piątek o godz. 23:00. Będą wozić pasażerów do godz. 2.00 w sobotę (co pół godziny).
W sobotę linia T13 będzie funkcjonować od godz. 5.00. Do godz. 10.00 autobusy będą jeździć z częstotliwością co 15 minut, następnie - do godz. 23.00 – co 10 minut. Później, aż do godziny 2.00 w niedzielę, autobusy linii T13 będą kursowały co 30 minut.
W niedzielę linia T13 będzie uruchamiana w godzinach od 5.00 do 23.00 (podobnie jak w sobotę, od rana do godz. 10.00 będzie kursować co 15 minut, następnie aż do godz. 23.00 – co 10 minut).

To nie jedyne zmiany. W sobotę w godz. od 7:00 do 14:00 prowadzone będą przeglądy techniczne tunelu w ciągu trasy tramwajowej na Franowo. Tramwaje linii nr 1 i 18 będą dojeżdżały na Zawady ("jedynka" przez trasę Kórnicką, "osiemnastka" z ronda Rataje przez Jana Pawła II). Na Franowo będzie można dojechać autobusami linii nr 181.

Ponadto w noce z wtorków na środy oraz ze środy na czwartek (8/9, 9/10, 15/16, 16/17, 22/23 oraz z 23 na 24 października) w związku z koniecznością przeprowadzenia okresowych przeglądów technicznych stacji prostownikowych nie będą kursować nocne tramwaje linii nr 201. W zamian uruchomiona zostanie nocna linia tramwajowa nr 202, która umożliwi dojazd z Dworca Zachodniego na Piątkowo:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST - DWORZEC ZACHODNI


Fot: ZTM

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: