Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kolejowej powstanie dodatkowy lewoskręt w Hetmańską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kolejowej powstanie dodatkowy lewoskręt w Hetmańską
28-09-2019 08:05   Janusz Ludwiczak
W przyszłym tygodniu mają zostać wprowadzone zmiany na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej, Kolejowej i Góreckiej. Pojawi się drugi pas do skrętu w lewo z Kolejowej w kierunku Wildy i Rataj.

– W pierwszym tygodniu października wprowadzone zostaną zmiany na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej, Kolejowej i Góreckiej. Nowością będzie wyznaczenie dwóch pasów do lewoskrętu z ul. Kolejowej w ul. Hetmańską obsługiwane sygnalizatorem kierunkowym. Dzięki temu zwiększy się liczba samochodów, które w każdym cyklu będą mogły jechać w lewo. Wpłynie to także na bezpieczeństwo. Niestety, obecnie część kierowców, wbrew przepisom, z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost (w stronę ul. Góreckiej), jedzie w lewo w ul. Hetmańską stwarzając tym samym zagrożenie dla innych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

– Zmiany wpływające na przepustowość będą wprowadzone także na ul. Hetmańskiej. Na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej z ul. Dmowskiego zamknięty został lewoskręt w tę drugą ulicę. Obecnie kierowcy jadący na Łazarz skręcają w lewo z ul. Hetmańskiej w ul. Kolejową – dodaje ZDM.

Ponadto program sygnalizacji ma zostać tak ustawiony, zapewnić jak najbardziej optymalną przepustowość dla każdego kierunku z zachowaniem priorytetu dla ruchu tramwajowego.


R E K L A M A

Komentarze (5)

30-09-2019 08:05:44
M.M
@Kari9900 jest rozwiązanie dla zmiany Kolejowej z autostrady na standardowa ulicę - jeden kierunek od Gąsiorowskich do Hetmańskiej.n Zastanawiam się kiedy ktoś zmierzy potok samochodów od Hetmańskiej do Gąsiorowskich między godz. 6 a 9.
29-09-2019 20:47:58
L.Domasłowska
Zmiany idą w kierunku zwiększenia natężenia ruchu na Kolejowej, a czy są one zgodne z projektem nowych regulacji po wprowadzeniu strefy parkowania?
29-09-2019 10:02:51
Andrzej
hurra! Teraz zamiast stojącego jednego pasa będą stać pasy dwa! haha
28-09-2019 14:36:56
Kari9900
Uważam że to dobre rozwiązanie ale Kolejowa to prawie jak autostrada Ruch samochodowy ogromny!!!! Może by coś z tym zrobić?
28-09-2019 10:07:56
pyra
Nareszcie !!! Przypuszczam, ze to nawal skarg kierowcow doprowadzil do tych zmian. Wielu kierowcow stoi tam czesto 3 kolejne zmiany swiatel a by skrecic w lewo w Hetmanska.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: