Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bal u Małego Księcia dla trzech tysięcy przedszkolaków w Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bal u Małego Księcia dla trzech tysięcy przedszkolaków w Arenie
28-09-2019 07:15   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W czwartek ok. 3 tysięcy najmłodszych bawiło się w Arenie podczas Dnia Przedszkolaka, w ramach którego najmłodsi zobaczyli spektakl inspirowany Małym Księciem Antoine`a de Saint-Exupéry`ego.

20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Z tego okazji najmłodsi świętowali w Arenie. Hasło tegorocznej imprezy, będące jednocześnie nazwą projektu edukacyjnego skierowanego do poznańskich przedszkolaków brzmiało "Przyjaciele Małego Księcia".

– Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć po raz kolejny w Dniu Przedszkolaka - święcie najważniejszych i zarazem najmłodszych obywateli naszego miasta. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorkom i nauczycielom za to, że dzięki państwa pracy i zaangażowaniu najmłodsi otrzymują tyle dobra i mogą poznawać świat jak Mały Książę – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Obchody Dnia Przedszkolaka poprzedził projekt edukacyjny "Przyjaciele Małego Księcia" (oparty na książce "Mały Książę. Na dobranoc"). Trwał siedem dni, a jego celem była integracja poznańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i odkrywczych spacerach, zgłębiały zagadnienia atsronomi i kosmosu, doskonaliły umiejętności językowe i matematyczne. W ramach lekcji przybliżono też najmłodszym postać Małego Księcia, bohatera powieści A. Saint-Exupery`ego.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować dyrektorom przedszkoli za to, że realizowali w swoich placówkach program "Przyjaciele Małego Księcia". Dzięki temu możemy być razem w tym wyjątkowym dniu. Myślę, że idee zawarte w Małym Księciu będą bliskie nauczycielom i dzieciom w waszych przedszkolach – zaznacza Teresa Grad, prezes poznańskiego oddziału Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego i dyrektorka przedszkola nr 148, organizatora wydarzenia.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: