Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolorowy Świat 2.0 - inżynier, techonolog i konstruktor, która odkryła pasję do malarstwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolorowy Świat 2.0 - inżynier, techonolog i konstruktor, która odkryła pasję do malarstwa
18-09-2019 00:39   Janusz Ludwiczak
W Klubie "Krąg" można oglądać wystawę prac malarskich Żannety Jankiewicz, absolwentki moskiewskiej uczelni politycznej, inżynier, technolog i konstruktor, która przez lata pracowała w biurach projektowych, a pasję do malarstwa odkryła dopiero na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Żanneta Jankiewicz przez lata mieszkała w Moskwie, w której ukończyła uczelnię politechniczną, po czym prace zawodową rozpoczęła w Bielsko-Białej jako inżynier technolog konstruktor. Do Poznania przeprowadziła się w 1965 r., gdzie pracowała w biurach projektowych. Jednak nieoczekiwanie po przejściu na emeryturę i rozpoczęciu zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła pasję do malarstwa. Twórczość tą pomógł odkryć prof. Stefan Kramera.

Na twórczość malarską Żannety Jankiewicz składają się obrazy wykonywane techniką olejną, pełne urokliwych pejzaży, barwnych kwiatów i wzorowanych na niderlandzkich mistrzach martwych natur. Prace artystki wzbogacają wątki romantyczne oraz portrety.

Obrazy artystki prezentowane były m.in. w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, Klubie Nauczyciela w Bielsko-Białej, a także na wystawach w Czarnkowie, Biedrusku, Wągrowcu czy Szreniawie. Żanneta Jankiewicz jest członkiem poznańskiego oddziału Związku Artystów Plastyków.

Wystawę "Mój kolorowy świat" można oglądać do końca września w sali małej domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37.


Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: