Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolorowy Świat 2.0 - inżynier, techonolog i konstruktor, która odkryła pasję do malarstwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolorowy Świat 2.0 - inżynier, techonolog i konstruktor, która odkryła pasję do malarstwa
18-09-2019 00:39   Janusz Ludwiczak
W Klubie "Krąg" można oglądać wystawę prac malarskich Żannety Jankiewicz, absolwentki moskiewskiej uczelni politycznej, inżynier, technolog i konstruktor, która przez lata pracowała w biurach projektowych, a pasję do malarstwa odkryła dopiero na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Żanneta Jankiewicz przez lata mieszkała w Moskwie, w której ukończyła uczelnię politechniczną, po czym prace zawodową rozpoczęła w Bielsko-Białej jako inżynier technolog konstruktor. Do Poznania przeprowadziła się w 1965 r., gdzie pracowała w biurach projektowych. Jednak nieoczekiwanie po przejściu na emeryturę i rozpoczęciu zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła pasję do malarstwa. Twórczość tą pomógł odkryć prof. Stefan Kramera.

Na twórczość malarską Żannety Jankiewicz składają się obrazy wykonywane techniką olejną, pełne urokliwych pejzaży, barwnych kwiatów i wzorowanych na niderlandzkich mistrzach martwych natur. Prace artystki wzbogacają wątki romantyczne oraz portrety.

Obrazy artystki prezentowane były m.in. w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, Klubie Nauczyciela w Bielsko-Białej, a także na wystawach w Czarnkowie, Biedrusku, Wągrowcu czy Szreniawie. Żanneta Jankiewicz jest członkiem poznańskiego oddziału Związku Artystów Plastyków.

Wystawę "Mój kolorowy świat" można oglądać do końca września w sali małej domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: