Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmiany na skrzyżowaniu Reymonta i Chociszewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmiany na skrzyżowaniu Reymonta i Chociszewskiego
13-09-2019 09:44   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Reymonta, przed przejściem dla pieszych przy Chociszewskiego zawężona została jezdnia. Jak przekonuje ZDM zmiany mają na celu spowolnienie samochodów.

Zmiany zostały wprowadzone po wschodniej stronie skrzyżowania ulic Reymonta i Chociszewskiego, w kierunku ronda Jeziorańskiego.

– Wprowadziliśmy zmiany, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Przed przejściem dla pieszych zawężona została jezdnia, tak by dojeżdżający kierowcy musieli zwolnić prowadzone przez siebie samochody. Już na ul. Reymonta zlikwidowany został pas "włączeniowy". Zamiast niego zamontowaliśmy fizyczne separatory, które zmuszają kierowców do skręcenia po większym łuku. Dzięki temu lepiej wzajemnie widzą się z pieszymi, którzy mając zielone światło wchodzą na pasy na ul. Reymonta – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ponadto na zamkniętym pasie ustawione zostało wygrodzona wysepka, przez co kierowcy mają lepsze pole widzenia, a piesi są bardziej widoczni.

– Te zmiany sprawiają, że znacznie poprawiło się bezpieczeństwo przechodniów, którzy mają do pokonania kilka pasów ruchu – przekonuje ZDM.

O zmiany w tym miejscu zabiegał m.in. społecznik Włodzimierz Nowak i przewodniczący Zarządu z Rady Osiedla Grunwald Południe.

– Lata całe prosiłem - ze względu na głosy rad rodziców SP90 - o zmiany na tym skrzyżowaniu. Z tego co wiem rada osiedla także nalegała na oporną materię. W końcu w 2017 zamontowano z mojej podpowiedzi tzw płetwy, czyli tablice uchylne U-24. Trochę pomogły. Obecnie ZDM / MIR (nie wiem czy z własnej inicjatywy, czy RO, czy radnych) wreszcie porządnie zmienił sytuację. Alternatywą dla zabezpieczenia pieszych byłoby włączanie zielonego dla samochodów z Chociszewskiego i dla pieszych w osobnej fazie, co zmniejszyłoby przepustowość. Mam nadzieję, że wszyscy aprobują tę zmianę. Oczywiście do zrobienia jest jeszcze utrącenie tranzytu po Chociszewskiego – komentuje Włodzimierz Nowak.


Komentarze (8)

15-09-2019 01:37:27
Ala
Nie muszę tam specjalnie chodzić i obserwować, ponieważ codziennie przechodzę przez to skrzyżowanie przez pasy i codziennie jadę samochodem. Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla dzieci, które muszą tamtędy przechodzić do szkoły.
13-09-2019 20:26:10
Lazarzanin
@gosownik: a jaki jest teraz cykl zielonych świateł? Najpierw przejdź sie i zobacz jak jest ustawiona sygnalizacja świetlna a potem się wypowiadaj.
13-09-2019 20:14:52
Ala
Bardzo dobry pomysł!! Nareszcie jest bezpieczniej. Zlikwidowano też zieloną strzałkę dla wyjeżdżających z Chociszewskiego w Reymonta. Może chociaż to zniechęci kierowców na skracanie sobie trasy przez Chociszewskiego. W większości nie zauważają oni ograniczenia prędkości do 30 i jadą często na pełnym gazie.
13-09-2019 12:26:11
De.
Durne pomysły Nowaka.
13-09-2019 11:24:26
gosownik
@toms: byly i sa nadal, tylko byl tez niepotrzebny pas wlaczeniowy dla skrecajacych z chociszewskiego - ci majac zielona strzalke nie musieli ogladac sie na samochody jadace reymonta tylko od razu wjezdzali na ten pas, wiec sila rzeczy byli mniej uwazni i czesto nawet sie nie zatrzymywali przy strzalce, a ze jednoczesnie piesi (czesto dzieci idace do szkoly po drugiej stronie) przechodzacy reymonta mieli zielone swiatlo to latwo bylo o kolizje.
13-09-2019 10:49:04
toms
@Aq: Przepraszam nie bylo tam świateł??
13-09-2019 10:42:55
Aq
Za to ułatwia się je pieszym. Istotnie jest lepiej.
13-09-2019 10:09:54
toms
Super... coraz lepiej tutaj jest. Kierowcom coraz bardziej utrudnua się zycie. Po wprowadzeniu strefy to dopiero będzie ciekawie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: