Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont na Kaponierze. Tramwaje pojadą objazdami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont na Kaponierze. Tramwaje pojadą objazdami
06-09-2019 07:05   redakcja, ZTM
W weekend rozpoczną się naprawy nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera oraz ulicach Św. Marcin i Roosevelta. Prace podzielono na etapy, podczas których zmienione zostaną trasy autobusów i tramwajów. Poprawią jakość przejazdów przez torowiska i zostaną wykonane w ramach gwarancji. W sobotę i niedzielę "piątka" będzie jeździć objazdem przez Most Dworcowy i Królowej Jadwigi, zaś "13" będzie dojeżdżać tylko do Placu Wielkopolskiego. Z kolei od poniedziałku tramwaje linii nr 8, 10 i 11 będą jeździć przez Towarową, a "piątka" w ogóle nie dojedzie na Łazarz.

W ten weekend na rondzie Kaponiera prowadzone będą naprawy nawierzchni drogowej na przejazdach tramwajowych od strony ul. Św. Marcin i Zwierzynieckiej. Od piątkowego wieczoru (godz. 22:00) do wczesnych godzin porannych w poniedziałek (godz. 4.00) niemożliwy będzie przejazd przez tory na Kaponierze ulicą Roosevelta w obu kierunkach.

Miejski Inżynier Ruchu informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi na węźle Kaponiera, ruch kołowy będzie odbywać się poprzez wyznaczone „zawrotki” za przystankiem tramwajowym w ulicy Św. Marcin oraz na ulicy Zwierzynieckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza. Sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona.

Równocześnie prowadzone będą naprawy gwarancyjne nawierzchni drogowej torowiska na ul. Św. Marcin pomiędzy ulicą Gwarną i Ratajczaka. Roboty spowodują zmiany tras pięciu dziennych linii tramwajowych – 2, 5, 9, 13 i 16. Nie będzie możliwy przejazd tramwajem przez śródmieście ulicą Św. Marcin. Prace przy torowisku nie będą miały wpływu na ruch samochodowy pomiędzy ul. Gwarną i Ratajczaka.

„Piątka” nie będzie dojeżdżać do Kaponiery, tylko skręci na moście Dworcowym w prawo i ulicą Królowej Jadwigi dojedzie do ronda Rataje.

Z kolei „trzynastka” będzie miała skróconą trasę z Junikowa do placu Wielkopolskiego (przez Gwarną i pl. Ratajskiego).

W celu umożliwienia pasażerom ze Starołęki i Rataj dojazdu do śródmieścia zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe nr 23 i 25. Pierwsza dojedzie przez ulice: Zamenhofa, Kórnicką do Al. Marcinkowskiego, natomiast 25 wyruszy ze Starołęki przez Górny Taras Rataj i również dojedzie do Al. Marcinkowskiego. Przystanek końcowy będzie na wysokości hotelu Rzymskiego, natomiast początkowym, na trasie powrotnej na Starołękę, będzie ten przy Galerii MM (tramwaj wycofa się bez pasażerów).

Linia nr 5:
GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - rondo Rataje - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - STOMIL

Linia nr 13:
JUNIKOWO – … – Święty Marcin – Gwarna – pl. Ratajskiego – PL. WIELKOPOLSKI

Linia nr 159:
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin –– Zwierzyniecka (przystanek Rondo Kaponiera przy Hotelu Mercure) – Zeylanda – Bukowska – PORT LOTNICZY ŁAWICA
Powrót po stałej trasie

Linie nr 163 i 169:
GÓRCZYN / OS. KOPERNIKA – … – Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka (przystanek Rondo Kaponiera przy DS Jowita) – Święty Marcin – al. Niepodległości – … – GARBARY / OS. ŁOKIETKA
Powrót: … – Święty Marcin – Zwierzyniecka (przystanek Rondo Kaponiera Hotelu Mercure) – Zeylanda – Bukowska – … – GÓRCZYN / OS. KOPERNIKA

Linia nr 168:
PODOLANY – … – al. Niepodległości – Towarowa – Matyi – Most Dworcowy– Roosevelta – Święty Marcin – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

W poniedziałek (9 września) rozpocznie się drugi etap prac - naprawa nawierzchni drogowej torowiska na ul. Roosevelta od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera wraz ze skrzyżowaniem ulic Roosevelta i Bukowskiej (węzeł Bałtyk). Usuwanie usterek będzie się odbywało w ramach gwarancji. Z uwagi na duży zakres prac, zmiany będą dotyczyły zarówno pasażerów komunikacji Miejskiej, jak i kierowców. Prace torowe zaplanowane są do 18 września, natomiast utrudnienia dla kierowców przewidziane są do piątku, 13 września.

Z ruchu zostanie wyłączony przejazd przez torowisko w ciągu ul. Roosevelta a od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego odbywać się będzie poprzez ul. Bukowską i wyznaczoną "zawrotkę" za przystankiem tramwajowym na wysokości hotelu Sheraton. Kierowcy korzystający z miejsca do zawracania będą mieli pierwszeństwo przejazdu przed pojazdami jadący ul. Grunwaldzką i Bukowską (od ulic Matejki/Szylinga). Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona.

Dodatkowo zamknięte dla ruchu zostaną także pasy do skrętu w lewo z ul. Roosevelta w ul. Bukowską oraz z ul. Bukowskiej w ul. Roosevelta. Objazdy będą prowadzone przez rondo Kaponiera oraz poprzez wyznaczoną "zawrotkę" przez torowisko zlokalizowane na odcinku między ul. Bukowską a mostem Dworcowym.

Roboty spowodują zmiany tras ośmiu dziennych linii tramwajowych - 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15 i 18. Nie będą one mogły przejeżdżać przez węzeł Bałtyk u zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej. W celu zapewnienia komunikacji wzdłuż ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa "za tramwaj" T6 na trasie: Bałtyk (przystanek tymczasowy na jezdni) - rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego. Powrót przez ulice: Szylinga, Bukowską, Zeylanda i Zwierzyniecką do ronda Kaponiera.

"Piątka" pojedzie wyjątkowo z Ogrodów ulicami Dąbrowskiego, Kraszewskiego i Zwierzyniecką do ul. Św. Marcin i dalej stałą trasa do pętli Stomil.

"Szóstka" z ul. Matyi zostanie skierowana przez Głogowską, Hetmańską i Reymonta do ronda Jeziorańskiego (dalej po stałej trasie). Tramwaje nr 8, 10 i 11 od ronda Kaponiera będą kursowały przez ulicę Towarową i dalej po stałych trasach.

"Trzynastka" z ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego pojedzie ulicami Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Kraszewskiego i Zwierzyniecką do ul. Św. Marcin (i dalej po stałej trasie).

Tramwaj "15" na moście Teatralnym skręci na ulicę Dąbrowskiego, a następnie przez ul. Przybyszewskiego dojedzie do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego i dalej stałą trasą do pętli Budziszyńska.

"Osiemnastka" z ul. Matyi zostanie przez ul. Głogowską skierowana na pętlę Górczyn.


Komentarze (1)

07-09-2019 00:20:22
werserk
Remont Ronda Kaponiera, obok Chlebaka Poznań Główny, to szczytowe osiągnięcie epoki grobelizmu w naszym mieście.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: