Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Simchat Chajim, czyli „radość życia” - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Simchat Chajim, czyli „radość życia”
04-09-2019 18:00   PROMOCJA
Maja Komorowska, Antonina Choroszy, Jowita Budnik, Artur Barciś – to tylko niektórzy goście ósmej edycji festiwalu kultury żydowskiej Simchat Chajim, który startuje już 7 września! W programie ponad 20 wydarzeń: koncerty, spektakle, pokazy filmowe, spotkania i warsztaty w trzech miastach: Poznaniu, Buku i Koźminie Wielkopolskim. Simchat Chajim odkrywa wspólne dziedzictwo polsko-żydowskie i przybliża współczesny Izrael.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w Buku wydarzeniem Boker Tov Buk! (Dzień Dobry Buk!), czyli popołudniem wypełnionym warsztatami dla dzieci i dorosłych. Na zakończenie, o godzinie 20:00 zagra NeoKlez - energetyczne połączenie muzyki klezmerskiej z nowoczesnymi brzmieniami. Następnego dnia w poznańskim Kinie Muza odbędzie się projekcja filmu "Hummus" , a po niej spotkanie z reżyserem Orenem Rosenfeldem i jedną z bohaterek filmu – królową hummusu w Izraelu Suheilą Al Hindi.

Warto też odwiedzić Stary Browar, gdzie 10. września o 19:00 monodram Rachela zaprezentuje Jowita Budnik (bilety 40/35 zł). Spektakl opowiada historię Racheli Auerbach, która, prowadząc w warszawskim getcie stołówkę, była świadkinią codziennej tragedii Żydów.

Również w Starym Browarze odbędą się Ciche książki, czyli czytanie na żywo współczesnej izraelskiej literatury w interpretacjach znakomitych aktorów: Mai Komorowskiej, Antoniny Choroszy i Artura Barcisia (bilety 15/10 zł). Wydarzenie tym ciekawsze, że każdy uczestnik sam będzie mógł wybrać, której książki i którego aktora posłucha.

Dwa wydarzenia przygotowaliśmy 11 września. W kinie Muza o godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu "Jonathan Agassi uratował mi życie" o życiowej przemianie izraelskiej gwiazdy porno. Po projekcji - spotkanie z reżyserem Tomerem Heymannem (twórcą m. in. Mr. Gaga). W Winiarni pod Czarnym Kotem o godz. 20:00 o swojej najnowszej książce "Polanim. Z Polski do Izraela" opowie Karolina Przewrocka-Aderet.

Piątkowy wieczór spędzimy w Poznaniu, na wildeckim skwerze przy ul. Różanej. Tam, w sądziedztwie klubu Farby swój koncert zagra izraelsko-niemiecki muzyk Ran Nir.

Festiwal zakończy się 14 września podczas Boker Tov Koźmin!, które odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W Parku Miejskim zaplanowano wiele atrakcji, zaś przewodnicy pokażą nie dostępne na co dzień miejsca i zakamarki lokalnych zabytków. O godz. 20:00 wystąpi zespół Meadow Quartet czerpiący z nurtów klezmerskich, ale także z jazzu i muzyki filmowej.

Simchat Chajim Festival potrwa od 7 do 14 września. Pełen program można znaleźć na stronie: www.simchatchajim.pl . Bilety na wydarzenia dostępne na GoOut.pl

Organizator: Stowarzyszenie Krotochwile
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Pan Maciej Bratborski
Patronat Medialny: WTK, Gazeta Wyborcza Poznań, Meloradio, epoznan.pl, Midrasz, Chidusz, Jewish.pl
Partnerzy: Stary Browar, Blow Up Hall Hotel*****, Kino Muza, Gminny Zespół Instytucji Kultury w Koźminie Wielkopolskim, Biblioteka Publiczna w Buku, Miasto i Gmina Buk, Księgarnia Bookowski, Winiarnia Pod Czarnym Kotem, Restauracja Republika Słoneczna, Tongariro Releasing
Partner technologiczny: GoOut.net
Finansowanie: Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: