Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy linii nr 149, 175 i 180 nie będą dojeżdżać pod dworzec Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy linii nr 149, 175 i 180 nie będą dojeżdżać pod dworzec Poznań Główny
22-08-2019 01:12   Janusz Ludwiczak
W związku z naprawą nawierzchni na rondzie Kaponiera autobusy linii nr 149, 175 i 180 będą dojeżdżać tylko do przystanku "Bałtyk".

Od piątku od godz. 23:00 do poniedziałku, 26 sierpnia do godz. 4:00 prowadzone będą naprawy gwarancyjne nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera. Prace spowodują zamknięcie przejazdu na Kaponierze w relacjach od strony ulicy Św. Marcin w kierunku ul. Zwierzynieckiej oraz od strony ul. Zwierzynieckiej w kierunku ul. Św. Marcin. Naprawa nawierzchni na przejazdach tramwajowych będzie dotyczyć ciągu ul. Roosevelta, czyli od strony mostu Teatralnego i od strony mostu Dworcowego. Usuwanie usterek na węźle Kaponiera będzie się odbywało w ramach gwarancji.

Przez cały weekend autobusy linii nr 149, 175 i 180 nie będą dojeżdżać pod dworzec Poznań Główny. Autobusy pojadą ulicą Roosevelta, po czym zjadą na torowisko na ulicy Bukowskiej, zatrzymując się na przystanku tramwajowym "Bałtyk". Następnie autobusy linii nr 149, 175 i 180, podobnie jak linii "za tramwaj" T5 skręcą w ulicę Zeylanda i dojadą do przystanku "Rondo Kaponiera" na ulicy Zwierzynieckiej. W kierunku Łazarza autobusy odjeżdżać będą z przystanku "Bałtyk", zlokalizowanym na ul. Roosevelta za skrzyżowaniem z Bukowską.

To nie jedyne zmiany. Autobusy linii nr 159 oraz nocnych nr 240, 242 i 251 kursować będą na skróconej trasie: Port Lotniczy Ławica - Rondo Kaponiera.

Z kolei autobusy linii nr 163 i 169 w kierunku Górczyna i os. Kopernika po obsłużeniu przystanku "Rondo Kaponiera" na ul. Święty Marcin pojadą prosto przez rondo Kaponiera i dalej ulicami Zwierzyniecką i Zeylanda do ul. Bukowskiej i dalej trasą bez zmian. Autobusy w kierunku Górczyna i os. Kopernika pomijać będą przystanek "Bałtyk".

Autobusy linii nr 168 w kierunku dworca Poznań Główny pojadą objazdem od przystanku "Zamek" ulicą Towarową, Mostem Dworcowym i ulicą Roosevelta do przystanku "Rondo Kaponiera" i stamtąd ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny.

Autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 po przyjeździe do ronda Kaponiera pojadą ulicą Dworcową do przystanku "Poznań Główny", po czym przez Dworcową, Święty Marcin, Wieniawskiego i Most Teatralny do ronda Kaponiera – kursy zakończą się i rozpoczną na przystanku przy jezdni ulicy Roosevelta w kierunku ronda Kaponiera.

W celu umożliwienia przesiadek z Poznania Głównego, wszystkie linie nocne rozpoczynające bieg na rondzie Kaponiera odjeżdżać będą o 2 minuty później niż w rozkładzie jazdy (czyli 2 i 32 minuty po pełnej godzinie).

Tramwaje kursować będą bez zmian.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: