Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wykolejona "ósemka" na godzinę sparaliżowała centrum miasta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wykolejona "ósemka" na godzinę sparaliżowała centrum miasta
19-10-2009 00:16   Janusz Ludwiczak
Tramwaj linii nr 8 jadący w kierunku Miłostowa wykoleił się w niedzielne wczesne popołudnie na skrzyżowaniu ulic Fredry i Mielżyńskiego, przy Okrąglaku. Przez godzinę sparaliżowane było centrum miasta, a pasażerowie musieli skorzystać z własnych nóg.

W niedzielę, o godz. 12:40 wykoleił się tramwaj linii nr 8, jadący w kierunku Miłostowa. Do zdarzenia doszło pod Okrąglakiem, na skrzyżowaniu ulic Fredry i Mielżyńskiego.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, jednak tramwaj wypadł z szyn, a pasażerami w jadącym pojeździe trochę "wstrząsło". Wypadek wyglądał groźnie.

Przyczyną wykolejenia "ósemki" mogła być awaria zwrotnicy lub zły stan tramwaju. Według nieoficjalnych źródeł motorniczy mógł jechać zbyt szybko.

Przez ponad godzinę tramwaje nie jeździły ulicą Fredry i kierowane były objazdem przez Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki i Św.Marcin. W tym czasie ekipy MPK wstawiały wykolejony tramwaj na tory. O zmianach w kursowaniu bimb m.in. przy Moście Teatralnym informowali pracownicy.

Torowisko przy skrzyżowaniu ulic Fredry i Mielżyńskiego nie było wymieniane od lat i nie jest w zbyt dobrym stanie technicznym.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (6)

20-10-2009 18:45:48
EB
Na zdjęciach widać, że z szyn wyskoczyły dwa wózki, a ostatni skręcił w czwartą. Możliwe, że przyczyna leży po stronie zwrotnicy. Jednak prawdopodobne, że motorniczy jechał zbyt szybko. Gdyby tramwaj jechał zgodnie z przepisami tramwaj nie wykoleiłby się aż tak.
20-10-2009 00:00:20
kiwi
I tak dobrze, że tramwaj nie wjechał w budynek lub całkowicie się przewrócił.
19-10-2009 16:34:32
max
Tory przy Okrąglaku są faktycznie w paskudnym stanie. No, ale przecież nie ma pieniędzy, bo Rock in Rio trzeba dotować, a ludzie niech jeżdżą sobie złomem.
19-10-2009 12:02:48
madzia
Oj musiało pewnie nieźle wstrząsnąć tymi, którzy jechali w tym tramwaju. Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Nie zmienia, że torowisko pod Okrąglakiem jest faktycznie w złym stanie technicznym. Tory powinni wymienić na Mielżyńskiego, Fredry (od Kościuszki do Okrąglaka), Gwarnej i 27 Grudnia. Jestem też ciekawa, kiedy wykolei się tramwaj na Roosevelta. Tamtędy jeździ kilkadziesiąt tramwajów i torowisko jest już trochę zużyte.
19-10-2009 10:40:42
Slawek
Gdzie mozna bedzie sie zapoznac z opinia, wyjasni czy przyczyna byl "zly stan tramwaju"? Mam nadzieje ze te pojazdy podlegaja jakiejs okresowej kontroli dokonywanej przez zewnetrzna woceb mpk firme.
19-10-2009 10:12:50
kiwi
Jak długo ten złom będzie jeździł jeszcze po Poznaniu? No tak wyeksplatowały go Niemcy, to i u nas musi jeszcze pojeździć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: