Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomimo obszaru zagrożonego wścieklizną w Parku Wilsona odbędą się dożynki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomimo obszaru zagrożonego wścieklizną w Parku Wilsona odbędą się dożynki
27-07-2019 15:38   Janusz Ludwiczak
31 sierpnia po dwuletniej przerwie w Parku Wilsona odbędą się dożynki miejskie. Impreza odbędzie się pomimo wciąż wyznaczonego przez Powiatowego Lekarza Weterynaryjnego obszaru zagrożenia wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt.
– Zakaz nie dotyczy ludzi, nie będzie wystawy zwierząt – wyjaśnia Barbara Woźniak z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

W ubiegłym roku dożynki nie odbyły się w Parku Wilsona, gdyż nad Maltą wspólne święto plonów zorganizowali arcybiskup, marszałek województwa wielkopolskiego i prezydent Poznania. Wtedy, na Polanie Harcerza zorganizowano 20. jubileuszowe wojewódzko-archidiecezjalno-miejskie dożynki.

W tym roku miejskie dożynki wracają do Parku Wilsona. Odbędą się one za miesiąc, 31 sierpnia. Poznańskie święto plonów rozpocznie się o godz. 13:00 mszą świętą, która zostanie odprawiona w kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej.

– Poznańskie dożynki odbędą się po raz 25. Barwny korowód dożynkowy przejdzie ulicą Śniadeckich do muszli koncertowej w Parku Wilsona. Obrzęd dożynkowy przedstawi zespół Łany z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dożynki to święto, które pokazuje słowiańską tradycję, stanowi część kultu gospodarności, tak ważnego dla tożsamości Poznania i poznaniaków. Miejskie Dożynki będą okazją do odetchnięcia od miejskiego stylu życia i możliwością obcowania z kulturą wiejską. Będą też swego rodzaju wehikułem czasu, a to za sprawą wioski ginących zawodów z warsztatem garncarskim, świecowniczym, kowalskim, zielarskim, a także muzeum wyposażenia gospodarstwa chłopskiego – zapowiada Barbara Woźniak z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Popołudniu zaplanowano wiele atrakcji, m.in. potańcówkę z Kapelą Hałasów oraz koncert zespołu Muzykanci. Imprezie towarzyszyć będą pokazy florystyczne, wystawa gołębi, warsztaty zasad udzielania pierwszej pomocy, animacje dla dzieci, konkurs wiedzy rolniczej, znakowanie rowerów czy pokazy wrotkarskie. Na przybyłych mieszkańców czekać będzie grochówka prosto z kotła i kawa, to wszystko za darmo.

Dożynki w Parku Wilsona odbędą się pomimo wyznaczonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii obszaru zagrożonego wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt. Na obszarze zagrożonym zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę, wprowadzania i wyprowadzania psów i kotów nieszczepionych przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego.

– Zakaz nie dotyczy ludzi, tylko ssaków, dlatego nie będzie wystawy zwierząt. Będą jedynie gołębie, które nie podlegają zakazowi. Święto plonów organizowane jest przede wszystkim dla mieszkańców, a jednym z elementów jest np. obrzęd dożynkowy – przekonuje Barbara Woźniak.


R E K L A M A

Na zdjęciach dożynki miejskie w Parku Wilsona w 2017 r.
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Nietoperz ugryzł człowieka w Parku Wilsona? Wiadomo już więcej na temat wykrytej wścieklizny

Komentarze (2)

28-07-2019 09:04:05
emeryt
Wyznaczony obszar to fikcja - piesków w parku pełno.
27-07-2019 15:44:27
peter
A ludzie to nie ssaki? Wstyd, Pani Woźniak, rozumiem skrót myślowy ale jednak to trochę śmieszne...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: