Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można odkryć "fenomen PeWuKi" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można odkryć "fenomen PeWuKi"
26-07-2019 02:49   Janusz Ludwiczak
Dzisiaj można ją porównać do światowej wystawy Expo. 90 lat temu prezentowała dorobek kraju w 10. rocznicę odzyskania niepodległości. O tym czym była Powszechna Wystawa Krajowa, na czym polegał jej fenomen będzie można dowiedzieć się podczas wycieczki z Piotrem Ciesielskim, z grupy przewodników PoPoznaniu, na którą w piątkowe popołudnie zapraszają MTP.

W maju minęło 90 lat od otwarcia Powszechnej Wystawy Krajowej. PeWuKa była czymś porównywalnym do wystawy Expo. Od 16 maja do 30 września 1929 roku Poznań i Łazarz tętnił życiem od rana do wieczorem. Na 65 hektarach, powierzchni trzy razy większej od dzisiejszych Targów zaprezentowano dorobek kraju w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę odwiedziło wtedy ponad 4,5 miliona zwiedzających. Na odkrycie "Fenomenu" PeWuKi i zwiedzanie terenów śladami przedwojennej wystawy zapraszają w piątek Międzynarodowe Targi Poznańskie.

– Już w najbliższy piątek kolejna wakacyjna odsłona cyklu spotkań "Fenomen PeWuKi"… O godzinie 15 spotykamy się przy pawilonie 1, by wraz z przewodnikiem pospacerować po miejscach nierozerwalnie związanych z Powszechną Wystawą Krajową. Będzie można posłuchać fascynujących historii związanych z tą największą w dziejach naszego miasta wystawą, poznać wiele ciekawostek i anegdot – zapowiada Anna Smolińska z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wycieczkę oprowadzi Piotr Ciesielski, przewodnik grupy PoPoznaniu. Dla pierwszych 10. uczestników organizatorzy przygotowali książki "PeWuka - Cud nad Wartą" autorstwa Filipa Czekały i śp. Tomasza Mikszo.

Zbiórka w piątek o godz. 15:00 przy pawilonie nr 1.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: