Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzień Edukacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzień Edukacji
17-10-2009 00:31   Janusz Ludwiczak
Były piosenki, recytowane z pamięci wiersze, laurki dla nauczycieli i podziękowania - tak wyglądał Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 9.

"Ja z dziewiątki lubię w szkole bywać, skakać..." - taką piosenką przywitał chór uczennic zgromadzonych w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ulicy Łukaszewicza nauczycieli i zaproszonych gości.

Uczennice i uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli, dyrekcji i zaproszonych gości piosenki i recytowane z pamięci wiersze. Były także podziękowania uczniów za naukę pisania, czytania i cierpliwości, przeprosiny za wszystko co się stało i co się stanie, za zachowanie, wygląd i za kawały. Nauczyciele otrzymali od uczniów "dziewiątki" ręcznie zrobione laurki.

Podziękowania całemu gronie pedagogicznemu złożyła także sama dyrekcja szkoły. Jak na Dzień Edukacji Narodowej przystało w tym dniu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli wolne od zajęć i lekcji.

Dzień Edukacji Narodowej (dawniej Dzień Nauczyciela) powstał w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

Początki Dnia Edukacji sięgają 1957 roku, kiedy to 20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Karty Nauczyciela, a od 1972 roku Związek Nauczycielstwa Polskiego wprowadził 14 października Dzień Nauczyciela (od niedawna przemianowany na Dzień Edukacji Narodowej).

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w wielu krajach na świecie: 28 marca w Czechach, 10 września w Chinach, dzień później w Argentynie, 5 października w Rosji, 15 października w Brazylii, 24 listopada w Turcji. World Teacher`s Day, czyli Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO od piętnastu lat obchodzony jest 5 października.

Portal lazarz.pl składa spóźnione, ale najserdeczniejsze życzenia - wszystkim uczniom samych "czwórek" i "piątek", a nauczycielom wytrwałości w pełnionej pracy i sukcesów zawodowych.


Komentarze (1)

17-10-2009 12:16:31
as
o Biadasz z tym ryjem niewyjsciowym tez byla :(
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: