Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamontowano słupki solarne, które miały poprawić bezpieczeństwo – zostały skradzione - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamontowano słupki solarne, które miały poprawić bezpieczeństwo – zostały skradzione
10-07-2019 08:58   Janusz Ludwiczak
Przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej ZDM zamontował w czwartek słupki solarne, które miały poprawić bezpieczeństwo i uniemożliwić kierowcom wjazd na chodnik. Zostały one jednak skradzione. Zabezpieczone zostały zdjęcia z monitoringu.

Słupki solarne miały sprawić, że kierowcy, szczególnie pojazdów dostawczych nie przejeżdżaliby już przez przejście dla pieszych na ul. Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Głogowską.

– Mają one uniemożliwić wjazd samochodów poprzez pasy w pobliże sklepów i parkowanie na chodniku. Jako, że przejście jest jednym z najbardziej uczęszczanych w Poznaniu, to zostanie tam wprowadzone nowatorskie rozwiązanie. Wyposażone w baterie słoneczne oprócz odblaskowej obwódki mają zamontowane światła led. Po trzech godzinach ładowania mogą świecić przez kolejne 72 godziny. Takie rozwiązanie ma spowodować, że słupki będą lepiej widoczne, zarówno przez pieszych, jak też i kierowców. Przypominamy, że nie można przejeżdżać przez przejście dla pieszych oraz o zakazie parkowania na chodnikach (nawet na wyznaczonych miejscach) samochodów o masie powyżej 2,5 tony – chyba, że zezwalają na to znaki. Między innymi do Zarządu Dróg Miejskich trafiały skargi przechodniów na kierowców pojazdów dostawczych, którzy w tym rejonie nie tylko wjeżdżali na chodnik przez przejście, ale wykonywali także wiele niebezpiecznych manewrów samochodami na chodniku – informował w ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich.

Ledwo co słupki solarne zostały zainstalowane, to już kilka godzin później padły ofiarą złodzieja. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu, a ZDM zgłosił sprawę na Policję.

– Chłopak w ciemnym podkoszulku i wytartych dżinsach – to osoba, która została uwieczniona na monitoringu podczas kradzieży słupków blokujących przejazd samochodów przez przejście dla pieszych u zbiegu ulic Hetmańskiej i Głogowskiej. Kradzież zgłaszamy policji. Do tego dołączamy materiał z pobliskich kamer monitoringu. Widać na nich młodego mężczyznę, który w piątek tuż po godzinie 11 wyrywa i zabiera ze sobą pierwszy ze słupków – wyjaśnia ZDM.

Sprawca kradzieży może liczyć się dodatkowo z konsekwencjami za niszczenie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Komentarze (3)

15-07-2019 15:47:11
eka z małeki
@ wszem i wobec!!!!!!!!!!!!!!!!!!wyrażenia: RĘCE OPADAJĄ i BRAK SŁÓW to są moje!!!!Tego nikt przede mną nie używał!!!!!Bo inaczej naślę jakiego komornika!!!Ale fajnie jest bez bluzgów i innych takich tam.No to cześć moi ludkowie............eka
10-07-2019 15:11:14
pyra
To jak zostaly zainstalowane, ze mozna bylo bez problemu je ukrasc ??? Nie rozumiem, przeciez to ma takze wage, dziwne to wszystko. Oprycha powinni zlapac i do kicia na 3 lata a nie w zawieszeniu.
10-07-2019 13:20:57
eka z małeki
-BRAK SŁÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......................................eka
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: