Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Wilsona: Znaleziono martwego nietoperza, który wcześniej pokąsał człowieka - miał wściekliznę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Wilsona: Znaleziono martwego nietoperza, który wcześniej pokąsał człowieka - miał wściekliznę
04-07-2019 00:24   Janusz Ludwiczak
Na terenie Parku Wilsona znaleziono martwego nietoperza, który wcześniej pokąsał człowieka. Po dokonaniu badań okazało się, że zwierzę chorowało na wściekliznę. Powiatowy Lekarz Weterynarii wyznaczył obszar zagrożony wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt.

Powiatowy Lekarz Weterynarii wyznaczył Park Wilsona jako ognisko wścieklizny.

Stwierdzono ją u dzikiego zwierzęcia (nietoperza), którego zabezpieczyła Straż Miejska – informuje Palmiarnia Poznańska.

Na obszarze zagrożonym zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę, wprowadzania i wyprowadzania psów i kotów nieszczepionych przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego.

W obszarze zagrożonym (obejmującym cały Łazarz i znaczną część Poznania) nakazuje się poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień przeciwko tej chorobie.


Strefa zagrożenia

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina, że szczepienie zwierząt jest obowiązkowe i należy je powtarzać każdego roku. Zaleca, aby objąć nim nie tylko psy, ale również koty, które wypuszczane są na zewnątrz, poza mieszkanie.

W przypadku znalezienia martwego nietoperza lub innego zwierzęcia stałocieplnego w wyznaczonym obszarze zagrożenia, nie należy go dotykać oraz zgłosić do oficera dyżurnego Straży Miejskiej Miasta Poznania tel. 986.

Aktualizacja 06.07.2019: Wiadomo już więcej na temat wykrytej wścieklizny. 13 czerwca w Parku Wilsona zauważono żywego, leżącego na ziemi nietoperza - mroczka późnego. Na miejsce wezwano Eko Patrol Straży Miejskiej i przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra". Więcej o tym w artykule: Nietoperz ugryzł człowieka w Parku Wilsona? Wiadomo już więcej na temat wykrytej wścieklizny.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Szczur w Parku Wilsona {WIDEO}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (5)

05-07-2019 21:24:23
pyra
@z Łazarza, dzieki !
05-07-2019 10:08:51
z Łazarza
Wyjaśnienie ( na stronie nietoperze ) odnośnie nietoperza z wścieklizną z Poznania Nietoperza znalazła Straż Miejska około połowy czerwca (chyba 13 lub 14) - żywego. Dostarczyła do "Salamandry", gdzie po paru dniach zdechł. Jako że w trakcie opieki ugryzł (przez rękawicę) opiekującego się nim chiropterologa - został przekazany do przebadana. Po pozytywnym wyniku opiekun dostał szczepionkę. Pamiętaj - nietoperze zarażone wścieklizną nigdy nie atakują z powietrza. Chore zwierze traci zdolność lotu. Dlatego jeśli widzisz nietoperza na ziemi, to jest z nim coś nie tak. Nie bierz takich zwierząt w ręce. Pilnuj swojego pupila (psa, kota), aby nie miał z nimi kontaktu. Pamiętaj - jeśli nie weźmiesz w rękę nietoperza, nie narazisz się na pogryzienie.
04-07-2019 19:41:51
pyra
@eka z maleki, masz racje, podzielam Twoje zdanie.
04-07-2019 16:43:07
eka z małeki
-oni nic nie wiedzą!!!Tłumaczyli m.in wycinkę tym że pieski podlewają murek.Czekałem na autobus,usiadłem-coś mi tak jakoś zaleciało!!!Obawiam się że po tej całej rewitalizacji może być tak jak z lejkiem przy rynku!!!Obym się mylił!!!!!!!!!!!!!!!!eka
04-07-2019 08:55:29
pyra
Poznanska Palmiarnia nie posiada konkretnych danych ? Kiedy znaleziono nietoperza i kiedy stwierdzono, ze ma wscieklizne ? Kiedy ustanowiono obszar zagrozenia ? Takie informacje to mozna uzyskac na Rynku Lazarskim oczywiscie upiekszone "dodatkami". To nie jest pretensja do redaktora ale do zaangazowanych w udzielanie informacji mieszkancom Lazarza...widac rzetelna informacja nie nalezy sie i tyle.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: