Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez 28 lat był tutaj pierwszy sklep Piotra i Pawła, teraz upadł Groszek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez 28 lat był tutaj pierwszy sklep Piotra i Pawła, teraz upadł Groszek
25-06-2019 07:39   Janusz Ludwiczak
Puste półki sklepowe, pozostawione kasy i maszyny do krojenia mięsa – upadł sklep Groszek po delikatesach Piotr i Paweł przy ul. Głogowskiej 91. Okazuje się, że właścicielka sklepu nie płaciła czynszu.

Na początku grudnia zeszłego roku po 28 latach do historii przeszedł pierwszy sklep sieci Piotr i Paweł. W miejscu kultowych delikatesów powstał "Groszek". Sklep ten przetrwał tylko pół roku.

– Lokal ten jest pusty od 3 czerwca. Musieliśmy wypowiedzieć umowę. Od kilku miesięcy, praktycznie od początku prowadzenia działalności nie był płacony czynsz w całości. Pozostawione zostały meble i całe wyposażenie, które pozostawiła właścicielka – powiedział Zdzisław Nowak, kierownik administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Administracja prowadzi rozmowy z potencjalnymi najemcami na lokal o powierzchni 140 m². Najprawdopodobniej przy Głogowskiej 91 będzie działać kolejny sklep spożywczy.

Lokal ten był kultowy. To właśnie tutaj, w czerwcu 1990 r. otwarty został pierwszy sklep sieci "Piotr i Paweł". Wówczas Eleonora Woś postanowiła wraz ze swoimi synami Piotrem i Pawłem Woś wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę teoretyczną oraz intuicję handlową i otworzyć swój pierwszy własny sklep kierując się mottem: "Taki sklep, w jakim sami chcielibyśmy kupować". W ten sposób rozpoczęła się historia tej znanej sieci handlowej, która w dobrej kondycji posiadała 140 sklepów w ponad 50 miastach w całej Polsce, w tym blisko 20 w samym Poznaniu. W 2004 roku sklep ten wystąpił z sieci "Piotr i Paweł" i był pod franczyzą.

Pod koniec ubiegłego roku sieć "Piotr i Paweł" rozpoczęła likwidację pierwszych sklepów. Powodem były problemy, takie zadłużenie u dostawców i restrukturyzacja firmy w ramach postępowania sanacyjnego, która miała uchronić firmę przed upadłością. Docelowo "Piotr i Paweł" chciał mieć o połowę mniej sklepów ze 140 - do ok. 70. Ostatecznie kilka tygodni temu sieć przejęła sieć Spar z południowej Afryki.


Komentarze (1)

25-06-2019 10:36:34
Oddawać kase
Właścicielka również pracownikom wisi kase, więc składane są wnioski do Sądu.A zresztą AMB nawet "Lidla,Biedre"doprowadziłyby do bankructwa bo te dziewuchy zarządzać nie potrafią.....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: