Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Stop Hate" w holu Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Stop Hate" w holu Targów
22-06-2019 19:07   Janusz Ludwiczak
Dziesiątki prac artystów z całego świata poświęconych walce z nienawiścią i dyskryminacją można oglądać w Holu Głównym MTP.

W piątkowy wieczór w Holu Wschodnim MTP na przeciwko Mostu Dworcowego otwarto wystawę "Stop Hate / Poster Show". Na zaproszenie do udziału odpowiedzieli artyści, projektanci i graficy z całego świata – spłynęło ok. 900 prac z ponad 50 krajów. Wszystkie skupiały się wokół jednego tematu: toksycznej nienawiści, która leży u podstaw niebezpiecznych zjawisk takich jak faszyzm, rasizm, ksenofobia czy dyskryminacja.

– Selekcja nie była prosta. Ze względu na międzynarodowy charakter konkursu w nadesłanych pracach mogliśmy zaobserwować nie tylko całe spektrum różnic stylistycznych, ale także coś, co nazwałbym "geografią przemocy": pewne tematy przewijały się częściej w pracach autorów z Chin czy Bliskiego Wschodu, inne – w pracach artystów z Europy – przyznaje Krzysztof Hoffmann, jeden z koordynatorów wydarzenia.

Międzynarodowe jury złożone z uznanych grafików wybrało 164 plakaty.

– Wystawa jest dla nas bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że Targi zawsze są miejscem spotkań ludzi różnych zawodów i różnych poglądów - są miejscem dialogu. Po drugie - od zawsze związane są z plakatem. W okresie powojennym organizowane na Targach wydarzenia zapowiadane były i obrazowane przez najlepszych artystów polskiej szkoły plakatu – podkreśla Iwona Kasprzak-Ciesielska, dyrektor marketingu Grupy MTP.

Wystawa główna "Stop Hate/ Poster Show" wchodzi w skład imprez towarzyszących Malta Festival Poznań 2019. Jej organizatorami są Malta Festival Poznań 2019 / Poznań Wolny od Nienawiści. Patronat nad wydarzeniem objął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który również ufundował Grand Prix.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: