Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwsza sesja rady osiedla na Łazarzu {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pierwsza sesja rady osiedla na Łazarzu {► WIDEO}
29-05-2019 09:29   Janusz Ludwiczak
Łazarscy radni wnioskują o zmianę organizacji ruchu na ulicy Wyspiańskiego, a także wnioskują do prezydenta Poznania o włączenie Rady Osiedla Św. Łazarz do dyskusji na temat przyszłości starego budynku dworca Poznań Główny.

16 maja odbyła się druga sesja Rady Osiedla Św. Łazarz nowej kadencji, ale posiedzenie po raz pierwszy przeprowadzono na Łazarzu, w murach Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego.

Na początku posiedzenia ślubowanie złożyła radna Agnieszka Hoffmann, która była nieobecna na sesji inauguracyjnej, która 23 kwietnia odbyła się w gmachu Urzędu Miasta Poznania na pl. Kolegiackim.

W dalszej części wybrano Zarząd Rejonu Targowe (obejmującego obszar dawnego Osiedla Targowego). Przewodniczącą wybrano radną Sylwię Badzińską, a na członków radnych: Damiana Marciniaka i Tomasza Naradowskiego.

Następnie Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wyznaczenia stałego przedstawiciela Osiedla do komisji konkursowych powołanych dla wyboru dyrektorów miejskich placówek oświatowych działających na obszarze Osiedla, którym została Beata Szeszuła, a jako rezerwowy Dawid Krupa.

Największą dyskusję wywołało jednak podjęcie uchwały w sprawie wniosku do Miejskiego Inżyniera Ruchu i Zarządu Dróg Miejskich o zmianę organizacji ruchu na ul. Wyspiańskiego, zakładający wprowadzenie zakazu parkowania od północnej części skweru im. Focha (po stronie budynku Urzędu Miejskiego) wraz z likwidacją zakazu ruchu pieszych.

– Skwer Focha powinien być bardziej otwarty dla mieszkańców, uzasadnieniem jest poprawa bezpieczeństwa. Strumień pieszych w tym miejscu jest duży – argumentowała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

¬– A kto tam chodzi, ludzie idą po trójkącie. Reakcja mieszkańców będzie taka, że zabieramy miejsca postojowe – wskazywał radny Szymon Pawelczyk.

– Tam nie ma po co chodzić – dodała radna Joanna Ellmann.

– To jest pokazanie woli jaką jest kwestia organizacji ruchu w związku z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania, to wyraźny sygnał, że chodnik ma być dla pieszych – podsumował Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Za podjęciem uchwały było 16 radnych, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie stanowiska w sprawie rozbiórki starego budynku Dworca Głównego PKP oraz w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o włączenie Rady Osiedla do dyskusji na temat przyszłości starego budynku Dworca Głównego PKP.

– Nasz głos powinien się liczyć. Trzeba zachować drzwi na Łazarz. Chcemy poprawić funkcjonalność dworca – wskazywała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

"Rada Osiedla Św. Łazarz wyraża sprzeciw wobec rozbiórki budynku starego Dworca Głównego PKP wpisanego do rejestru zabytków pod nr A 239 decyzją z dnia 6 października 1982 r. i postuluje o przywrócenie przedwojennej fasady dworca z arkadowym portykiem, jako elewacji o najciekawszej formie, najlepiej oddającej charakter obiektu i nawiązującej do jego pierwotnej funkcji. Historyczna zabudowa Dworca Głównego wraz z otoczeniem stanowi integralną część zespołu urbanistyczno-architektonicznego Śródmieścia. Z uwagi na powyższe zasadne jest włączenie przedstawicieli Rady Osiedla Św. Łazarz do rozmów dotyczących przyszłości Dworca, który powinien integrować się z przylegającymi dzielnicami" – czytamy w uchwale.

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz pozytywnie zaopiniowała lokalizację stoiska handlowego przy zbiegu ulic Głogowskiej i Strusia, na którym będą sprzedawane truskawki i owoce sezonowe, zastrzegając, że "opinia wydawana w przyszłym roku będzie uzależniona od niewjeżdżania samochodem dostawczym przez przejście dla pieszych na chodnik i nieparkowanie na nim, w związku ze skargami otrzymywanymi od mieszkańców".

Na zakończenie sesji łazarscy radni ustalili harmonogram sesji oraz dyżurów radnych. Kolejne sesje zaplanowano na: 19 czerwca, 17 lipca, 21 sierpnia, 18 września, 16 października, 20 listopada i 18 grudnia. Zaś mieszkańcy z radnymi będą mogli spotkać się tak jak było podczas poprzedniej kadencji w drugą środę miesiąca w godz. od 18:00 do 19:00.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja II (zwyczajna) 16.05.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (5)

29-05-2019 15:23:11
pyra
Zdaje sie, ze Beata Szeszuła ma te funkcje pro forma....inaczej sobie tego nie wyobrazam, jesli rzeczywiscie jest tak mloda=bez doswiadczenia=totalne nieporozumienie.
29-05-2019 12:14:39
z fyrtla
@Fgh czy ktoś związany z nowa RO? Bo ja nie jestem Panią Marią, ani żadną inną Marią. Ani nawet kobietą :) Więc daruj sobie. Ponadto przejrzyj na oczy, jeśłi cię to nie kole to świadczy o Tobie i o tym jak masz dobro dzieci i szkół gdzieś. Choć pewnie nawet dzieci nie masz, więc co cię to może interesować. Rozumiem Pan Krupa, pracownik Uniwerku Przyrodniczego, pracownik sektora kultury jak się sam nazywa. To trafny wybór ale Pani Szeszuła? Żenada
29-05-2019 11:39:13
M.
@Fgh, zgadzam się z poprzednikem, że nad wyborem kogoś oceniającego kandydatury na dyrektorów szkół trzeba było trochę dłużej pomysleć.
29-05-2019 10:11:24
Fgh
@z fyrtla Pani Mario, naprawdę, najwyższy czas pogodzić się z porażką!
29-05-2019 09:47:57
z fyrtla
"Następnie Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wyznaczenia stałego przedstawiciela Osiedla do komisji konkursowych powołanych dla wyboru dyrektorów miejskich placówek oświatowych działających na obszarze Osiedla, którym została Beata Szeszuła" Jezus Maria... 19-letnia panienka, kótra ledwo zdała maturę będzie odpowiadała za wybór dyrektorów szkół.... to się w głowie nie mieści... Jaką ona może posiadać wiedzę i dośiadczenie w obszarze edukacji (poza zaliczeniem matury) by przepytywać kandydatów na Dyrektorów? Biedne nasze dzieci...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: