Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plan miejscowy, który ma przyczynić się do wybudowania wielopoziomowego parkingu na Górczynie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plan miejscowy, który ma przyczynić się do wybudowania wielopoziomowego parkingu na Górczynie
21-05-2019 06:26   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni podczas ostatniej sesji jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego dla obszaru "Węzeł Górczyn", który ma umożliwić powstanie parkingu wielopoziomowego w rejonie pętli tramwajowej, dworca autobusowego i stacji kolejowej.

Jak już informowaliśmy pod dworcem autobusowym na Górczynie, w pobliżu pętli tramwajowej miasto planuje wybudować parking podziemny typu park&ride, który na dwóch poziomach ma pomieścić blisko 350 aut. Inwestycja ma kosztować blisko 45 mln zł.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Węzeł Górczyn".

– Chcemy, by przy okazji wprowadzania strefy płatnego parkowania na Łazarzu jak i przebudowy skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Reymonta w związku z planowaną budową linii tramwajowej na os. Kopernika upłynnić tam ruch i poprawić bezpieczeństwo na ulicy Głogowskiej. Mam nadzieję, że parking przechwyci większość samochodów przyjeżdżających z obrzeży Poznania – wskazywał podczas sesji Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Podjęta przez radę miasta uchwała zakłada zmianę już istniejącego planu miejscowego, który uwzględni miejsce pod planowane tam parkingi typu "parkuj i jedź".

– Obecnie na większej części przedmiotowego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „III RAMA KOMUNIKACYJNA odcinek południowo-zachodni” w Poznaniu (uchwała Nr XXXIV/336/V/2008 Rady Miasta Poznania z dnia 18 marca 2008 r., opublikowana w Dz. Urz. Woj. Wlkp. z dnia 16 maja 2008 r. Nr 80, poz. 1561). W obowiązującym planie na terenie tym wyznaczono przebieg projektowanej III Ramy Komunikacyjnej, wraz z węzłem z projektowaną ulicą tzw. Nową Arciszewskiego. Zapisy obowiązującego planu obejmują szeroki pas gruntów wskazanych na cele komunikacyjne, jednak nie przewidują tymczasowego ich zagospodarowania, np. w formie parkingów. Wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego złożył Zarząd Transportu Miejskiego, w celu dopuszczenia możliwości tymczasowej lokalizacji parkingu typu Park&Ride przy pętli tramwajowej Górczyn – na rezerwowanych pod budowę III Ramy Komunikacyjnej terenach po północnej stronie linii kolejowej, z obu stron wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Dokonanie zmiany obowiązującego planu miejscowego pozwoli na uregulowanie możliwości lokalizacji tymczasowych parkingów typu Park&Ride przy pętli tramwajowej Górczyn, które ułatwiłyby funkcjonowanie przesiadkowego węzła komunikacji miejskiej. Ponadto, w wyniku przeprowadzonej analizy, wskazano w rejonie stacji kolejowej Poznań – Górczyn także inne obszary wymagające ewentualnego objęcia zmianą planu – tłumaczyła mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.


R E K L A M A

Komentarze (2)

09-06-2019 06:14:25
STAN
PROJEKT NIE DO KOŃCA PRZEMYŚLANY. JAK MOŻNA POPRAWIĆ DROŻOŚĆ KOMUNIKACYJNĄ NA GÓRCZYNIE BUDUJĄC PARKING, ZA WIADUKTEM KTÓRY JEST MIEJSCEM POTĘŻYCH KORKÓW ?-NIE MOŻNA PRZED WIADUKTEM ?.CZY MAJĄCA POWSTAĆ LINIA TRAMWAJOWA Z AL.REYMONTA W KIERUNKU OS.KOPERNIKA TO BĘDZIE UDANA INWESTYCJA? NIE MOŻNA WYKONAĆ POŁĄCZENIA Z GÓRCZYNA W KIERUNKU JUNIKOWA PRZY TORACH KOLEJOWYCH ?
23-05-2019 15:56:44
pyra
Srali muchy bedzie wiosna...., wszystko TYLKO plany: tor dla wrotkarzy, remont Kolejowa, remont Rynek Lazarski, modernizacja Arena, teraz parking....a efektow NIE widac !!! Ciemnota wciskana od lat mieszkancom Lazarza. Tylko biura projektowe zarabiaja dziesiatki i setki tysiecy zl. Jeszcze raz powtarzam - srali muchy bedzie wiosna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: