Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plan miejscowy, który ma przyczynić się do wybudowania wielopoziomowego parkingu na Górczynie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plan miejscowy, który ma przyczynić się do wybudowania wielopoziomowego parkingu na Górczynie
21-05-2019 06:26   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni podczas ostatniej sesji jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego dla obszaru "Węzeł Górczyn", który ma umożliwić powstanie parkingu wielopoziomowego w rejonie pętli tramwajowej, dworca autobusowego i stacji kolejowej.

Jak już informowaliśmy pod dworcem autobusowym na Górczynie, w pobliżu pętli tramwajowej miasto planuje wybudować parking podziemny typu park&ride, który na dwóch poziomach ma pomieścić blisko 350 aut. Inwestycja ma kosztować blisko 45 mln zł.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Węzeł Górczyn".

– Chcemy, by przy okazji wprowadzania strefy płatnego parkowania na Łazarzu jak i przebudowy skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Reymonta w związku z planowaną budową linii tramwajowej na os. Kopernika upłynnić tam ruch i poprawić bezpieczeństwo na ulicy Głogowskiej. Mam nadzieję, że parking przechwyci większość samochodów przyjeżdżających z obrzeży Poznania – wskazywał podczas sesji Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Podjęta przez radę miasta uchwała zakłada zmianę już istniejącego planu miejscowego, który uwzględni miejsce pod planowane tam parkingi typu "parkuj i jedź".

– Obecnie na większej części przedmiotowego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „III RAMA KOMUNIKACYJNA odcinek południowo-zachodni” w Poznaniu (uchwała Nr XXXIV/336/V/2008 Rady Miasta Poznania z dnia 18 marca 2008 r., opublikowana w Dz. Urz. Woj. Wlkp. z dnia 16 maja 2008 r. Nr 80, poz. 1561). W obowiązującym planie na terenie tym wyznaczono przebieg projektowanej III Ramy Komunikacyjnej, wraz z węzłem z projektowaną ulicą tzw. Nową Arciszewskiego. Zapisy obowiązującego planu obejmują szeroki pas gruntów wskazanych na cele komunikacyjne, jednak nie przewidują tymczasowego ich zagospodarowania, np. w formie parkingów. Wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego złożył Zarząd Transportu Miejskiego, w celu dopuszczenia możliwości tymczasowej lokalizacji parkingu typu Park&Ride przy pętli tramwajowej Górczyn – na rezerwowanych pod budowę III Ramy Komunikacyjnej terenach po północnej stronie linii kolejowej, z obu stron wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Dokonanie zmiany obowiązującego planu miejscowego pozwoli na uregulowanie możliwości lokalizacji tymczasowych parkingów typu Park&Ride przy pętli tramwajowej Górczyn, które ułatwiłyby funkcjonowanie przesiadkowego węzła komunikacji miejskiej. Ponadto, w wyniku przeprowadzonej analizy, wskazano w rejonie stacji kolejowej Poznań – Górczyn także inne obszary wymagające ewentualnego objęcia zmianą planu – tłumaczyła mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.


Komentarze (2)

09-06-2019 06:14:25
STAN
PROJEKT NIE DO KOŃCA PRZEMYŚLANY. JAK MOŻNA POPRAWIĆ DROŻOŚĆ KOMUNIKACYJNĄ NA GÓRCZYNIE BUDUJĄC PARKING, ZA WIADUKTEM KTÓRY JEST MIEJSCEM POTĘŻYCH KORKÓW ?-NIE MOŻNA PRZED WIADUKTEM ?.CZY MAJĄCA POWSTAĆ LINIA TRAMWAJOWA Z AL.REYMONTA W KIERUNKU OS.KOPERNIKA TO BĘDZIE UDANA INWESTYCJA? NIE MOŻNA WYKONAĆ POŁĄCZENIA Z GÓRCZYNA W KIERUNKU JUNIKOWA PRZY TORACH KOLEJOWYCH ?
23-05-2019 15:56:44
pyra
Srali muchy bedzie wiosna...., wszystko TYLKO plany: tor dla wrotkarzy, remont Kolejowa, remont Rynek Lazarski, modernizacja Arena, teraz parking....a efektow NIE widac !!! Ciemnota wciskana od lat mieszkancom Lazarza. Tylko biura projektowe zarabiaja dziesiatki i setki tysiecy zl. Jeszcze raz powtarzam - srali muchy bedzie wiosna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: