Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plan miejscowy, który ma przyczynić się do wybudowania wielopoziomowego parkingu na Górczynie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plan miejscowy, który ma przyczynić się do wybudowania wielopoziomowego parkingu na Górczynie
21-05-2019 06:26   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni podczas ostatniej sesji jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego dla obszaru "Węzeł Górczyn", który ma umożliwić powstanie parkingu wielopoziomowego w rejonie pętli tramwajowej, dworca autobusowego i stacji kolejowej.

Jak już informowaliśmy pod dworcem autobusowym na Górczynie, w pobliżu pętli tramwajowej miasto planuje wybudować parking podziemny typu park&ride, który na dwóch poziomach ma pomieścić blisko 350 aut. Inwestycja ma kosztować blisko 45 mln zł.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Węzeł Górczyn".

– Chcemy, by przy okazji wprowadzania strefy płatnego parkowania na Łazarzu jak i przebudowy skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Reymonta w związku z planowaną budową linii tramwajowej na os. Kopernika upłynnić tam ruch i poprawić bezpieczeństwo na ulicy Głogowskiej. Mam nadzieję, że parking przechwyci większość samochodów przyjeżdżających z obrzeży Poznania – wskazywał podczas sesji Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Podjęta przez radę miasta uchwała zakłada zmianę już istniejącego planu miejscowego, który uwzględni miejsce pod planowane tam parkingi typu "parkuj i jedź".

– Obecnie na większej części przedmiotowego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „III RAMA KOMUNIKACYJNA odcinek południowo-zachodni” w Poznaniu (uchwała Nr XXXIV/336/V/2008 Rady Miasta Poznania z dnia 18 marca 2008 r., opublikowana w Dz. Urz. Woj. Wlkp. z dnia 16 maja 2008 r. Nr 80, poz. 1561). W obowiązującym planie na terenie tym wyznaczono przebieg projektowanej III Ramy Komunikacyjnej, wraz z węzłem z projektowaną ulicą tzw. Nową Arciszewskiego. Zapisy obowiązującego planu obejmują szeroki pas gruntów wskazanych na cele komunikacyjne, jednak nie przewidują tymczasowego ich zagospodarowania, np. w formie parkingów. Wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego złożył Zarząd Transportu Miejskiego, w celu dopuszczenia możliwości tymczasowej lokalizacji parkingu typu Park&Ride przy pętli tramwajowej Górczyn – na rezerwowanych pod budowę III Ramy Komunikacyjnej terenach po północnej stronie linii kolejowej, z obu stron wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Dokonanie zmiany obowiązującego planu miejscowego pozwoli na uregulowanie możliwości lokalizacji tymczasowych parkingów typu Park&Ride przy pętli tramwajowej Górczyn, które ułatwiłyby funkcjonowanie przesiadkowego węzła komunikacji miejskiej. Ponadto, w wyniku przeprowadzonej analizy, wskazano w rejonie stacji kolejowej Poznań – Górczyn także inne obszary wymagające ewentualnego objęcia zmianą planu – tłumaczyła mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.


Komentarze (2)

09-06-2019 06:14:25
STAN
PROJEKT NIE DO KOŃCA PRZEMYŚLANY. JAK MOŻNA POPRAWIĆ DROŻOŚĆ KOMUNIKACYJNĄ NA GÓRCZYNIE BUDUJĄC PARKING, ZA WIADUKTEM KTÓRY JEST MIEJSCEM POTĘŻYCH KORKÓW ?-NIE MOŻNA PRZED WIADUKTEM ?.CZY MAJĄCA POWSTAĆ LINIA TRAMWAJOWA Z AL.REYMONTA W KIERUNKU OS.KOPERNIKA TO BĘDZIE UDANA INWESTYCJA? NIE MOŻNA WYKONAĆ POŁĄCZENIA Z GÓRCZYNA W KIERUNKU JUNIKOWA PRZY TORACH KOLEJOWYCH ?
23-05-2019 15:56:44
pyra
Srali muchy bedzie wiosna...., wszystko TYLKO plany: tor dla wrotkarzy, remont Kolejowa, remont Rynek Lazarski, modernizacja Arena, teraz parking....a efektow NIE widac !!! Ciemnota wciskana od lat mieszkancom Lazarza. Tylko biura projektowe zarabiaja dziesiatki i setki tysiecy zl. Jeszcze raz powtarzam - srali muchy bedzie wiosna.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: