Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Oględziny miejsca zbrodni i czar PRL-u - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Oględziny miejsca zbrodni i czar PRL-u
20-05-2019 01:14   Janusz Ludwiczak
Kolejna Noc Muzeów za nami. Atrakcji nie zabrakło również na Łazarzu. Z okazji 100. rocznicy powołania policji państwowej można było zwiedzić Salę Tradycji na terenie Oddziału Prewencji Policji. Z kolei w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 9 Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz zaprosiło na cofnięcie się w przyszłość do czasów PRL.

Po raz pierwszy do Nocy Muzeów przyłączyła się Policja, która udostępniła Salę Tradycji przy ul. Taborowej. Chętni mogli nie tylko poznać bliżej historię 100-letniej Policji, ale również zobaczyć radiowozy, miotacze wody, automatyczne wyrzutnie, łodzie motorowe, ale także zobaczyć pokazy uzbrojenia, wziąć udział z nocnych oględzinach miejscach zbrodni czy skosztować grochówki.

W podziemiach Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza i Calliera prezentowana była wystawa "Łazarski czar PRL-u", w ramach której zaprezentowane zostały archiwalne dokumenty, odznaczenia wojskowe, akcesoria domowe i kuchenne, które przez lata służyły w wielu łazarskich domach. Dostępna była również ekspozycja zawierająca mundury oraz wyposażenie wojskowe z okresu PRL. Podczas wystawy odbyła się również premiera filmu . "Nasz św.Łazarz -cz.3-Okres powojenny i czasy PRL-u" autorstwa Macieja Gabriela Perzewskiego, który powstał na bazie unikatowych zdjęć historycznych przedstawiających dzielnicę św. Łazarz, w dużej mierze pochodzących z prywatnych, nigdy nie publikowanych zbiorów. Równolegle prezentowana była wystawa "Misia Uszatka oraz przyjaciół".

W ramach Nocy Muzeów można było również zwiedzać Muzeum Komunikacji, które mieści się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej.

Już po raz ósmy do poznania kultury arabskiej zaprosiło Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe przy ul. Biedrzyckiego 13. Muzułmanie pokazali meczet - salę modlitewną, wygłosili prelekcje o islamie i trwającym Ramadanie, a także przygotowali warsztaty kaligrafii, wiązania chusty i spektakl teatralny.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: