Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybrano Radę Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald - frekwencja 1,98% - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybrano Radę Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald - frekwencja 1,98%
10-05-2019 14:23   Janusz Ludwiczak
W środę i czwartek odbyły się wybory do Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald na najbliższą 3-letnią kadencję. Wyborach wzięły udział zaledwie 53 osoby spośród 2682 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 1,98%.

8 i 9 maja na terenie centrum hotelowo-kongresowego przy ul. Węgorka odbyło się Walne Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", podczas którego wybierano członków Rady Osiedla "Łazarz" oraz Rady Nadzorczej Spółdzielni.

W wyborach mogli wziąć udział tylko członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Kandydat do rady nadzorczej musiał wcześniej zebrać 30 podpisów poparcia "spółdzielców".

W środę odbyły się wybory dla mieszkańców "górnego" Łazarza. Z tego rejonu do Rady "Osiedla Łazarz" wybrano: Izabellę Hermanowska, Leszka Kowalskiego, Marię Łazarz, Tomasza Rybackiego, Andrzeja Sokolnickiego, Iwonę Święcichowską oraz Małgorzatę Wojtkowiak. W pierwszym głosowaniu wzięło udział 24 członków na 1264 uprawnionych do głosowania, frekwencja wyniosła 1,90%.

Drugiego dnia, w czwartek wybierano radnych spółdzielnianej "Rady Osiedla Łazarz" z dolnego Łazarza. Mandaty uzyskali: Jerzy Babiak, Helena Czajka, Andrzej Grzybowski, Maria Ignaczak, Bogumiła Kalińska, Krystyna Plich i Wojciech Wośkowiak. W drugim głosowaniu wzięło udział 29 osób spośród 1418 uprawnionych - frekwencja wyniosła 2,05%.

Praktycznie skład Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald nie uległ zmianie. W 14-osobowym składzie zasiądą jedynie dwie nowe radne. W sumie w wyborach wzięły udział zaledwie 53 osoby spośród 2682 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 1,98%.

Nowo wybrana Rada "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald na lata 2019-2022:
  1. Jerzy Babiak
  2. Helena Czajka
  3. Andrzej Grzybowski
  4. Izabella Hermanowska
  5. Maria Ignaczak
  6. Bogumiła Kalińska
  7. Leszek Kowalski
  8. Maria Łazarz
  9. Krystyna Plich
10. Tomasz Rybacki
11. Andrzej Sokolnicki
12. Iwona Święcichowska
13. Małgorzata Wojtkowiak
14. Wojciech Wośkowiak


Kadencja Rady Osiedla "Łazarz" trwa trzy lata. Do jej zakresu działania należy:

 • Współdziałanie z Zarządem i Radą Nadzorczą przy ustalaniu planów gospodarczych w zakresie gospodarki zasobami mieszkaniowymi i działalności społecznej i kulturalnej.
 • Uchwalenie planów gospodarczo-finansowych Osiedla i programów działalności społecznej i kulturalnej.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zasad gospodarki finansowej Osiedla.
 • Opiniowanie zasad rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi i użytkowymi Osiedla.
 • Wyrażanie opinii w sprawach: przyjęcia i zwolnienia kierownika Osiedla i jego zastępców, przyznawania wynagrodzeń, premii i nagród oraz nakładania kar.
 • Sprawowanie nadzoru i kontroli nad działalnością kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Nadzorowanie celowości wydatków, przetargów i rachunków oraz planów rzeczowo–remontowych Osiedla, ich wykonania oraz powoływanie rzeczoznawców dla wykonania określonych zadań i nadzorowanie finansowania wydatków poniesionych na ten cel.
 • Rozpatrywanie skarg na działalność kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Ustalanie podziału Osiedla na grupy członkowskie.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zawierania umów o ustanawianie praw do lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych w budynkach i na terenach przekazanych do eksploatacji Osiedla. Podejmowanie uchwał w sprawie oddawania w najem lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych, zagospodarowania terenów między budynkami, ustalania opłat za używanie lokali i terenów.
 • Wytyczanie kierunków i prowadzenie działalności społecznej i kulturalnej na terenie Osiedla, sprawowanie nadzoru nad działalnością placówek społeczno – kulturalnych w Osiedlu.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie prowadzenia placówek społecznych i kulturalnych na terenie Osiedla.
 • Współdziałanie z instytucjami powołanymi do pomocy i opieki społecznej.
 • Krzewienie kultury współżycia społecznego i propagowanie poszanowania mienia społecznego, organizowanie postępowania pojednawczego.
 • Współdziałanie z organami samorządu gminnego i organizacjami społecznymi w dziedzinie realizacji zadań gospodarczych, społecznych i kulturalnych w Osiedlu oraz innych zadań o charakterze ogólnomiejskim.
 • Podział mandatów do Rady Nadzorczej na poszczególne grupy członkowskie.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia na drogę sądową w stosunku do członka zalegającego z opłatami eksploatacyjnymi za co najmniej 3 okresy płatności.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia przez Zarząd Spółdzielni z wnioskiem do Rady Nadzorczej o pozbawienie członkostwa przez wykluczenie albo wykreślenie z rejestru członków Spółdzielni.
 • Rozpatrywanie innych spraw związanych z działalnością Osiedla.
(na podstawie Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald)


R E K L A M A

Komentarze (3)

11-05-2019 09:43:34
pyra
Walne Zgromadzenie trwa okolo 4 godzin, bylismy 2 razy nie da sie wysiedziec, na samym koncu przyjmowane sa sprawy od czlonkow Spoldzielni czyli nas, ktorzy sa podstawa Spoldzielni i dzieki ktorym wszyscy na stolkach wysokich i nizszych - zyja. Niestety juz wtedy na samym koncu prawie wszyscy juz sie rozchodza. Tak jest to zorganizowane. Dlatego ludzie/czlonkowie SM nie chodza na Walne. Sami sie wybieraja i zatwierdzaja co im trzeba. "Kandydat do rady nadzorczej musiał wcześniej zebrać 30 podpisów poparcia "spółdzielców".... no i to wystarczy, rodzina, sasiedzi podpisza. Nie wiem jak dlugo trwal drugi dzien Walnego kiedy byly wybory ale powiem szczerze - jest zniechecenie reszty uprawnionych do brania udzialu w Walnym i glosowaniu i o to chyba wlasnie chodzi.
11-05-2019 00:39:12
mieszkaniec
Jak widać wygrała znów sitwa, ale co można się spodziewać - 53 głosujących, oszałamiająca frekwencja
10-05-2019 16:14:20
Ostatni normalny
Dobrze, żeby wybrali p. Marię Łazarz. Inaczej znowu byłoby jej żal straconych lat... https://www.lazarz.pl/?id=2&nr=13255
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: