Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

856 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do matury. Egzamin w 1 LO opóźnił alarm bombowy! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
856 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do matury. Egzamin w 1 LO opóźnił alarm bombowy!
07-05-2019 00:23   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczęły się matury. Egzaminy dojrzałości w sześciu szkołach na Łazarzu zdaje w sumie 856 osób, najwięcej w Handlówce i Marcinku. Natomiast w II LO odbywa się równolegle międzynarodowa matura, do której przystąpiło 31 abiturientów. W I LO na Bukowskiej egzamin rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem, a to z powodu informacji o podłożeniu bomby w budynku.

Blisko 269,5 tys. w całej Polsce, ponad 24 tysiące w Wielkopolsce i równo 5 105 maturzystów w samym Poznaniu zdaje egzaminy dojrzałości, które rozpoczęły się w poniedziałek.

W sześciu łazarskich szkołach do egzaminów maturalnych przystąpiło w sumie 856 abiturientów, z czego najwięcej bo równo 300 w "Handlówce", 256 w Marcinku i 189 w II LO. W "Dwójce" równolegle odbywa się matura międzynarodowa, do której przystąpiło 31 osób - o czym więcej w artykule: W "Dwójce" trwa międzynarodowa matura - egzamin uznawany na całym świecie.

Na początek absolwenci szkół średnich zmierzyli się z obowiązkowym egzaminem z języka polskiego. Na zdanie egzaminu składającego się z części testowej i części pisemnej maturzyści mieli 170 minut. Wśród tematów były m.in. wiersz "Samotność" Anny Świrszczyńskiej oraz fragment "Dziadów" Adama Mickiewicza. Z kolei o godz. 14 rozpoczęła się matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

W I LO przy Bukowskiej matury rozpoczęły się z kilkuminutowym opóźnieniem. Wszystko z powodu alarmu o podłożeniu bomby w budynku szkoły.

– O godz. 5 rano otrzymaliśmy informacje o zagrożeniu i podłożeniu bomby. Powiadomiliśmy Policję, która do godz. 9 sprawdzała cały budynek, sala po sali. O godz. 9:10 rozpoczęliśmy maturę – powiedziała Alicja Chojnacka, dyrektorka Marcinka.

Podobne zgłoszenie o podłożeniu bomby otrzymało w sumie 122 szkół w całej Polsce. W 55 placówkach egzamin dojrzałości z języka polskiego rozpoczął się z opóźnieniem. Jedynie w Autorskim Liceum Artystycznym i Akademickim we Wrocławiu abiturienci przystąpią do matury 3 czerwca.

We wtorek absolwenci liceów i techników przystąpią do obowiązkowego egzaminu z matematyki. Abiturienci muszą zdać jeszcze maturę z języka obcego, a także egzamin pisemny z wybranego przez siebie przedmiotu. Oprócz tego maturzyści muszą przystąpić do dwóch sprawdzianów ustnych: z języka polskiego i obcego.

Pisemne matury potrwają do 23 maja, a egzaminy ustne zakończą się do 8 czerwca. Wyniki matur mają być znane na początku lipca. Aby je zdać potrzebne jest minimum 30% punktów. Abiterienci, którzy nie zdadzą więcej niż jednego egzaminu mogą przystąpić do poprawek dopiero za rok.

Maturzystom życzymy powodzenia!

Matury w łazarskich szkołach – łącznie 856 abiturientów:
• Marcinek (I LO przy Bukowskiej) – 256 maturzystów;
• "Dwójka" (II LO przy Matejki) – 189 (z czego 151 tegorocznych absolwentów) + 31 zdających międzynarodową maturę;
• 33 LO przy Arenie – 18
• liceum katolickie przy Głogowskiej 92 – 55
• Zespół Szkół Handlowych na Śniadeckich – 300
• Zespół Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90 – 7 maturzystów
• 37 LO z Oddziałami Terapeutycznymi przy ul. Potockiej 38 – zostało uruchomione 1 września 2017, matura odbędzie się dopiero w 2020 r.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

do 04-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Caravans Salon Poland 2020" - Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
"Boatex" - Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych

03

paź

11:00
Łazarz
Spacer tropem Łazarskich bambrów
To historia pisana nazwiskami familii, których korzenie sięgają pierwszych rodzin przybyłych z okolic Bambergu do podpoznańskich wsi. W Świętym Łazarzu gospodarzył

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: