Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ponad dwa miesiące tramwaje znikną z Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ponad dwa miesiące tramwaje znikną z Głogowskiej
26-04-2019 09:48   Janusz Ludwiczak
W połowie czerwca Aquanet rozpocznie remont sieci wodociągowej. Z kolei MPK przeprowadzi prace torowe. Przez 2,5 miesiąca, aż do końca sierpnia tramwaje nie będą jeździć główną ulicą Łazarza.

Jeszcze do wtorku "dwójka" będzie przez Łazarza, umożliwiając dojazd spod Rynku Łazarskiego czy okolic Parku Wilsona na Półwiejską czy do ścisłego centrum. 30 kwietnia maja zakończyć się prace torowe na ul. 28 Czerwca 1956 r. Nieco dłużej, bo do połowy czerwca potrwają prace związane z wymianą sieci trakcyjnej w ciągu ulicy Warszawskiej i remontem węzła rozjazdowego na rondzie Śródka. Do tego czasu tramwaje linii nr 6 i 8 zamiast na Miłostowo dojeżdżają do Zawad. Na odcinku od ronda Śródka wzdłuż ulicy Warszawskiej do cmentarza Miłostowskiego jeżdżą autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T6. Ponadto pasażerowie na podstawie biletów ZTM pomiędzy Śródką a Miłostowem mogą podróżować swarzędzkimi liniami autobusowymi nr 401, 405, 406 i 407.

Przez pół czerwca i całe wakacje zarówno pasażerów jak i kierowców czekają poważne utrudnienia na głównej ulicy Łazarza. 17 czerwca Aquanet rozpocznie remont sieci wodociągowej. Z kolei MPK przeprowadzi prace torowe. Oznacza to, że aż do końca sierpnia tramwaje nie będą jeździć ulicą Głogowską, pomiędzy Hetmańską a Mostem Dworcowym.

– Prace rozpoczniemy 17 czerwca. Przeprowadzimy remont sieci wodociągowej w ul. Głogowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Potworowskiego. Zakres prac przewiduje wymianę węzła zasuw w skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich, Berwińskiego, Kanałową, Sczanieckiej i Niegolewskich – wyjaśnia portalowi lazarz.pl Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu.

Prace mają odbywać się bez rozkopania Głogowskiej, jednak kierowców i tak czekać będą utrudnienia.

– Remont będzie wykonany w technologii bezwykopowej przy reliningu tzw. "rura w rurę" . Technologia reliningu polega na wprowadzeniu (przy użyciu wciągarki) długich odcinków rur z polietylenu, które zostały wcześniej przygotowane na potrzeby renowacji . Zgrzane doczołowo rury, wciągnięte do wyczyszczonego ze zbędnego osadu przewodu stanowią nową, integralną sieć wodociągową, która posiada wszystkie parametry technologiczne jak nowo wybudowana tradycyjnymi metodami sieć. Na zadaniu będą występowały wykopy punktowe (technologiczne), które umożliwią czyszczenie wodociągu i wprowadzenie nowego przewodu rurowego a także umożliwiającego wymianę węzłów – objaśnia Dorota Wiśniewska z Aquanetu.

Równolegle prace związane z naprawą torowiska przeprowadzi MPK.

– Zależy nam na tym, aby minimalizować ewentualne niedogodności dla mieszkańców, dlatego wykorzystamy ten czas na niezbędne naprawy torowiska, wymianę zwrotnic i montaż nowego systemu sterowania na pętli Górczyn oraz remont przejazdu Ściegiennego/Głogowska – tłumaczy Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora ZTM.

Na razie nie wiadomo jaki objazdami pojadą tramwaje i jak utrudnienia czekać będą kierowców. Opracowywana jest jeszcze organizacja ruchu. Pewne jest, że prace na Głogowskiej potrwają od 17 czerwca do 31 sierpnia. Oznacza to, że przez ok. 2,5 miesiąca pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów zastępczych lub jeździć tramwajami naokoło albo przez Reymonta albo przez Wildę.

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zapadała się już w 1931 roku!


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: