Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Park Kasprowicza jest zaniedbany" {LIST CZYTELNICZKI} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Park Kasprowicza jest zaniedbany" {LIST CZYTELNICZKI}
13-04-2019 02:14   Janusz Ludwiczak
Nowe nawierzchnie alejek są już popękane na całej szerokości, chodnik prowadzący do Parku Kasprowicza jest w fatalnym stanie, można się potknąć, ławki obok placu do ćwiczeń nie nadają się do siedzenia – pisze Anna Karpińska w liście do naszej redakcji.

Spacer po Parku Kasprowicza zamiast przynieść pozytywna energie okazał się niewypałem.
Przesyłam tylko cześć sfotografowanych problemów w Parku Kasprowicza. Pragnę nadmienić, ze nowe nawierzchnie w kilku alejkach juz popękane na całej swej szerokości.
Od wielu lat, także "pomniczek" z olimpijskimi kolami, który nie widział remontu chyba od dziesiątek lat.
Chodnik prowadzący do Parku Kasprowicza jest w fatalnym stanie, można się potknąć, ławki obok placu do ćwiczeń nie nadają się do siedzenia.
Przykre to bardzo patrzeć na taki stan rzeczy, to są lata zaniedbań.

Anna Karpińska


Fot: Anna Karpińska
Zdjęcia przesłane przez naszą Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (4)

16-04-2019 21:18:16
Łazarz
Dzięki staraniom Rady Osiedla udało się zatrzymać zamiary budowy w parku budynków mieszkalnych ( wieżowcy ).Wywołano mpzp który ma zachować funkcje rekreacyjno parkowe terenu.Wybudowano plac zabaw dzięki środkom RO, siłownię.Z grantu osiedlowego wyremontowano część alejek , a w tym roku z poprawki do budżetu Miasta wyremontowane zostaną następne.Powstrzymano wspólnie z mieszkańcami zamiar likwidacji pływalni letniej, pozyskaliśmy środki z budżetu Miasta i odnowiono ją całkowicie .Wybudowano wybieg dla psów, zabezpieczono tereny zielone przed nielegalnym parkowaniem i w tym roku opracowywana będzie koncepcja zagospodarowania parku .W tym tygodniu zostanie oddana do użytku toaleta automatyczna.To wszystko nazywa się nic?
16-04-2019 11:52:24
paramido
to efekt kilkunastu lat działań poprzedniej Rady Osiedla - przyjrzyjmy się innym poznańskim parkom - Park Rataje czy choćby Park Jana Pawła na Wildzie - o wiele większe, doinwestowane i zadbane. Na Łazarzu niedasie..?
13-04-2019 13:32:11
pozanianka
Lazarzanie maja Park Kasprowicza i Wilsona,Park Kasprowicza brudny i zaniedbany.Suche liście , pety papierosowe , lawki brudne po ptakach. Otoczenie dróg i chodników to dziury. Zastanawiam sie czy wykonawcy nie uwzględniaja odpowiedniej jakości materiałow przy przebudowie. Czy powinno sypać się po roku czy dwóch lat rementów.??? Czekamy deszczu i wtedy zobaczymy zapchane studzienki bo przy jezdniach nagromadziło się wiele nieczystości.Stojące samochody to też problem z oczyszczeniem krawęzników.Gdzie samochody czyszczace kraweżniki ?????
13-04-2019 07:33:33
Łazarz
Nowe nawierzchnie alejek nie są popękane, pokazane na zdjęciu to te alejki które miały być odnowione z grantu w tym roku.Niestety miejska komisja grantowa nie przyznała środków dla RO na to zadanie .Ale w budżecie Miasta z inicjatywy zgłoszonej przez radnych miejskich ( Filip Olszak )zabezpieczono kwotę 500 tys. na poprawę stanu nawierzchni alejek parkowych.Chodnik i popękane płytki to ul.Jarochowskiego , na remont tej ulicy trzy lata temu z inicjatywy zgłoszonej przez radną miejską K.Kretkowską przyznano środki miejskie i .......cały czas trwają procedury związane z realizacją tego zadania.Z ostatnich informacji wynika że niedługo nareszcie remont będzie realizowany.Z informacji uzyskanych z ZZM uszkodzone ławki będą naprawiane .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: