Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Park Kasprowicza jest zaniedbany" {LIST CZYTELNICZKI} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Park Kasprowicza jest zaniedbany" {LIST CZYTELNICZKI}
13-04-2019 02:14   Janusz Ludwiczak
Nowe nawierzchnie alejek są już popękane na całej szerokości, chodnik prowadzący do Parku Kasprowicza jest w fatalnym stanie, można się potknąć, ławki obok placu do ćwiczeń nie nadają się do siedzenia – pisze Anna Karpińska w liście do naszej redakcji.

Spacer po Parku Kasprowicza zamiast przynieść pozytywna energie okazał się niewypałem.
Przesyłam tylko cześć sfotografowanych problemów w Parku Kasprowicza. Pragnę nadmienić, ze nowe nawierzchnie w kilku alejkach juz popękane na całej swej szerokości.
Od wielu lat, także "pomniczek" z olimpijskimi kolami, który nie widział remontu chyba od dziesiątek lat.
Chodnik prowadzący do Parku Kasprowicza jest w fatalnym stanie, można się potknąć, ławki obok placu do ćwiczeń nie nadają się do siedzenia.
Przykre to bardzo patrzeć na taki stan rzeczy, to są lata zaniedbań.

Anna Karpińska


Fot: Anna Karpińska
Zdjęcia przesłane przez naszą Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (4)

16-04-2019 21:18:16
Łazarz
Dzięki staraniom Rady Osiedla udało się zatrzymać zamiary budowy w parku budynków mieszkalnych ( wieżowcy ).Wywołano mpzp który ma zachować funkcje rekreacyjno parkowe terenu.Wybudowano plac zabaw dzięki środkom RO, siłownię.Z grantu osiedlowego wyremontowano część alejek , a w tym roku z poprawki do budżetu Miasta wyremontowane zostaną następne.Powstrzymano wspólnie z mieszkańcami zamiar likwidacji pływalni letniej, pozyskaliśmy środki z budżetu Miasta i odnowiono ją całkowicie .Wybudowano wybieg dla psów, zabezpieczono tereny zielone przed nielegalnym parkowaniem i w tym roku opracowywana będzie koncepcja zagospodarowania parku .W tym tygodniu zostanie oddana do użytku toaleta automatyczna.To wszystko nazywa się nic?
16-04-2019 11:52:24
paramido
to efekt kilkunastu lat działań poprzedniej Rady Osiedla - przyjrzyjmy się innym poznańskim parkom - Park Rataje czy choćby Park Jana Pawła na Wildzie - o wiele większe, doinwestowane i zadbane. Na Łazarzu niedasie..?
13-04-2019 13:32:11
pozanianka
Lazarzanie maja Park Kasprowicza i Wilsona,Park Kasprowicza brudny i zaniedbany.Suche liście , pety papierosowe , lawki brudne po ptakach. Otoczenie dróg i chodników to dziury. Zastanawiam sie czy wykonawcy nie uwzględniaja odpowiedniej jakości materiałow przy przebudowie. Czy powinno sypać się po roku czy dwóch lat rementów.??? Czekamy deszczu i wtedy zobaczymy zapchane studzienki bo przy jezdniach nagromadziło się wiele nieczystości.Stojące samochody to też problem z oczyszczeniem krawęzników.Gdzie samochody czyszczace kraweżniki ?????
13-04-2019 07:33:33
Łazarz
Nowe nawierzchnie alejek nie są popękane, pokazane na zdjęciu to te alejki które miały być odnowione z grantu w tym roku.Niestety miejska komisja grantowa nie przyznała środków dla RO na to zadanie .Ale w budżecie Miasta z inicjatywy zgłoszonej przez radnych miejskich ( Filip Olszak )zabezpieczono kwotę 500 tys. na poprawę stanu nawierzchni alejek parkowych.Chodnik i popękane płytki to ul.Jarochowskiego , na remont tej ulicy trzy lata temu z inicjatywy zgłoszonej przez radną miejską K.Kretkowską przyznano środki miejskie i .......cały czas trwają procedury związane z realizacją tego zadania.Z ostatnich informacji wynika że niedługo nareszcie remont będzie realizowany.Z informacji uzyskanych z ZZM uszkodzone ławki będą naprawiane .

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: