Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To nie średniowiecze, żeby ktoś taszczył pacjentów po schodach" – nie działa winda w przychodni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To nie średniowiecze, żeby ktoś taszczył pacjentów po schodach" – nie działa winda w przychodni
11-04-2019 12:34   Janusz Ludwiczak
Od dwóch miesięcy nie działa winda w przychodni przy Kasprzaka.
– Niedziałająca winda jest dla mnie dużym problemem, gdyż jestem osobą niepełnosprawną. Tam przychodzą ludzie z problemami zdrowotnymi. Nie ważne czy starszy człowiek, osoba na wózku czy o kulach, czy młoda tak słaba że nie może sama iść. Ważne jest to że winda ważny element budynku jest nie sprawna już od dwóch miesięcy. To nie średniowiecze, żeby ktoś taszczył pacjentów po schodach – alarmuje nas Czytelnik.

Przychodnia przy zbiegu ulic Kasprzaka, Stablewskiego i Bogusławskiego ma kilka poradni, które zlokalizowane są na trzech kondygnacjach. Na piętro placówki można obecnie dostać się tylko schodami, gdyż winda, która jest pomocna osobom niepełnosprawnym i z problemami ruchowymi jest nieczynna od dwóch miesięcy.

– Niedziałająca winda jest dla mnie dużym problemem, gdyż jestem osobą niepełnosprawną. Placówka służby zdrowia powinna mieć działającą windę i to nie jedną a nawet dwie. W końcu tam przychodzą ludzie z problemami zdrowotnymi. Nie ważne czy starszy człowiek, osoba na wózku czy o kulach, czy młoda tak słaba że nie może sama iść. Ważne jest to że winda ważny element budynku jest nie sprawna już od dwóch miesięcy. To nie średniowiecze, żeby ktoś taszczył pacjentów po schodach – pisze do nas Szymon Kaźmierczak na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24.

Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z podjazdu, który znajduje się od strony ulicy Kasprzaka, jednak by dostać się na piętro przychodni i tak na ta chwilę muszą skorzystać ze schodów.

– Z resztą to nie winda tylko jakaś prowizorka. Winda po na ciśnięciu piętra jedzie sama a to jakiś podnośnik, który trzeba pilnować, żeby działał. Osoba o kulach może mieć problem sama wjechać na piętro bo trzeba podczas jazdy trzymać wciśnięty przycisk a to trudnie gdy są zajęte obie ręce. Często też ludzi nie wiedzą jak uruchomić ten podnośnik przez co łatwo ta winda może się zablokować np. z pacjentem w środku. Winda powinna po naciśnięciu pietra jeździć sama – dodaje nasz Czytelnik, Szymon Kaźmierczak.

Skontaktowaliśmy się z przychodnią. Za budynek odpowiada Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który wie o problemie.

– W międzyczasie zmieniła się firma, z którą podpisaliśmy nową umowę. Problem polega na tym, że sprowadzany jest element windy, który uległ uszkodzeniu. Obecnie ekipy czekają na tą część. Winda powinna niebawem być naprawiona – tłumaczy Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Szymon
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Tor przeszkód dla niepełnosprawnych w drodze do siedziby ZKZL

ZOBACZ TAKŻE: "Widzialni pełnosprawni w pracy" na dworcu

ZOBACZ TAKŻE: Krąg" jest już przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

11-04-2019 16:08:23
pyra
Chyba nie trzeba wiecej tlumaczenia - "Za budynek odpowiada Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który wie o problemie." Teraz wiem dlaczego tam jest takie dziadostwo, przychodnia w wiekszej czesci jak w latach 60-tych na pipidówce. Tam czas stoi od dekad.
11-04-2019 13:10:46
Olga
Czy w tej samej przychodni sprowadzacie też elementy do toalety ?????? Bo również nie działa parę miesięcy!
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: