Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po świętach wielkanocnych zainaugurowana zostanie nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po świętach wielkanocnych zainaugurowana zostanie nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz
10-04-2019 14:36   Janusz Ludwiczak
Za dwa tygodnie w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania na pl. Kolegiackim odbędzie się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz VII kadencji, którą wybraliśmy 24 marca na najbliższe 4 lata. Nowo wybrani radni złożą ślubowanie oraz wybiorą przewodniczącego łazarskiego samorządu.

Tuż po świętach wielkanocnych, we wtorek 23 kwietnia o godz. 17:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania swoją działalność zainauguruje Rada Osiedla Św. Łazarz VII kadencji na lata 2019-2023.

Radnych wybraliśmy 24 marca. Podczas wyborów o 21 mandatów osiedlowego radnego ubiegało się 53 kandydatów. Frekwencja wyniosła 6,09% i była nieco wyższa niż cztery lata temu (w 2015 r. wyniosła 4,93%). W wyborach do Rady Osiedla Św. Łazarz zagłosowało w sumie 1491 mieszkańców spośród 24 492 uprawnionych do głosowania.

Pierwsza, inauguracyjna sesja rozpocznie się od stwierdzenia ważności przeprowadzonych wyborów, po czym nowo wybrani radni złożą ślubowanie:
"Ślubuję uroczyście jako radny Osiedla Św. Łazarz pracować dla dobra i pomyślności Osiedla i Miasta Poznania, działać zawsze zgodnie z prawem oraz interesami Osiedla i jego mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań Osiedla"

Następnie wybrany zostanie przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

A czym chcieliby zająć się nowo wybrani radni?

– Kandydaci z grupy "Czas na Łazarz" precyzyjnie powiedzieli, wskazali swoje programy, jaką mają wizję osiedla. Nasza wizja to jest Łazarz z zielenią, uspokojonym ruchem samochodowym z sensownie wprowadzoną Strefą Płatnego Parkowania, która w jak największym stopniu daje preferencje stałym mieszkańcom dzielnicy. Chcielibyśmy dokładnie sprawdzić każdą ulicę, jakie rozwiązania optymalne dla mieszkańców można wprowadzić – komentował tuż po ogłoszeniu wyników Andrzej Janowski, nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz z koalicji "Czas na Łazarz".

A jakie jeszcze zadania chciałaby realizować nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz? Co z budową krytej pływalni i centrum sportów wrotkarskich?

– W odpowiedzi, którą nasi kandydaci udzielili portalowi lazarz.pl zdecydowana większość kandydatów jest za tym, by kryta pływalnia powstała na terenie parku Kasprowicza. Ta inwestycja jest potrzebna, możemy przeanalizować, w którym dokładnie miejscu powinna powstać. Jeśli chodzi o tor wrotkarski większość naszych kandydatów widziałaby ten obiekt na terenie stadionu Energetyka – przekonuje radny Andrzej Janowski.

Jednym z postulatów komitetu "Czas na Łazarz" były zmiany na ulicy Głogowskiej.

– Ulica Głogowska musi uprzywilejowywać transport zbiorowy, torowisko tramwajowe powinno być wydzielone na całej długości ulicy, piesi powinni mieć łatwiejszy dostęp do przystanków, które powinny być szersze. Powinno być wprowadzone rozwiązanie dla rowerzystów. Zdaję sobie sprawę, że osiągnięcie celów będzie się wymagało likwidacji jednego pasa ruchu dla samochodów. To nie będzie jednak w całości w gestii rady osiedla. Głogowska musi odżyć jako ulica handlowa – zaznacza Andrzej Janowski.

Nowo wybrani radni deklarują również lepszą komunikację z mieszkańcami oraz chcą zabiegać o remont ulicy Kolejowej.

– Jest to ulica priorytetowa jeśli chodzi o remont, jednak pałeczka jest po stronie władz miasta. Jako rada osiedla będziemy zabiegać o to, by remont ulicy jak najszybciej ruszył – podsumowuje Andrzej Janowski, nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

Radni Łazarza VII kadencji wybrani na najbliższe 4 lata
(marzec 2019 - marzec 2023):

• Sylwia Badzińska ►więcej
• Joanna Ellmann ►więcej
• Agnieszka Hoffmann ►więcej
• Andrzej Janowski ►więcej
• Wojciech Kosiedowski ►więcej
• Dorota Koszal ►więcej
• Paweł Kowalczyk ►więcej
• Dawid Krupa ►więcej
• Janina Łukarska ►więcej
• Damian Marciniak ►więcej
• Agnieszka Michalak-Pietkiewicz ►więcej
• Roman Modrzyński ►więcej
• Tomasz Naradowski ►więcej
• Maciej Nowak ►więcej
• Marcin Pakuła ►więcej
• Szymon Pawelczyk ►więcej
• Jakub Skurzyński ►więcej
• Amadeusz Smirnow ►więcej
• Klaudia Stecka ►więcej
• Franciszek Sterczewski ►więcej
• Beata Szeszuła ►więcej


Komentarze (2)

12-04-2019 06:42:54
Andrzejek
Trzeba było iść głosować a nie płakać teraz w internetach
11-04-2019 09:36:55
Andrzej
To paraliż dzielnicy przez zwężenie głównej trasy i zapchanie małych, póki, co jeszcze spokojnych uliczek samochodami kiedy nastąpi?
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: